• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Burun Düzeltme Ameliyatı Fiyatı

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Burun ameliyatları dünya üzerinde en çok uygulanan operasyonlardan biridir.

Burun düzeltme ameliyatı fiyat oranı yapılacak işleme göre değişkenlik gösterir. Yapılacak ameliyatın içeriğine bağlı olarak ameliyat süresinde de değişiklikler olur. Sadece burun ucu düzeltme ameliyatı yapılacak işlemin fiyatlandırması ile ek olarak nefes alma işlevi ile ilgili sorunu olan bir hastanın fiyatlandırması arasında farklar olacaktır. Burunda bulunan kemik yapısı, kemer, hastanın daha önce geçirilmiş bir burun ameliyatı olması, kaburga ya da kulak arkasından kıkırdak alınarak yeni burun yapılması gibi farklı işlemler burun düzeltme ameliyat fiyat oranında değişikliklere neden olur.

Burun düzeltme ameliyatı fiyat konusunda her yıl artış göstermekte. Birbirinden farklı ameliyatlar olduğu için fiyat konusunda net bir rakam vermek doğru olmaz. Seçilen doktorun popülaritesi, tercih edilen kurumun bulunduğu semt, yapılacak operasyonun ayrıntıları gibi birçok neden burun düzeltme ameliyatı fiyat oranını etkilemektedir.

Özel hastanelerin vermiş olduğu burun düzeltme ameliyatı fiyat aralığı, hastanın operasyon sonrası konforu ve iyileşme süreci boyunca vermiş oldukları hizmetleri de kapsadığı için yüksek bir miktar olarak görülebilir. Devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde de estetik ameliyatları daha düşük maliyetlerle yapılabilir. Fakat mutlaka uzman bir hekimle çalışılması gerektiği unutulmamalıdır.

Hangi Durumlarda Burun Düzeltme Ameliyatı Olunabilir?

Burun insanın yüz ifadesi noktasında önemli bir konumdadır. Genetik ya da kaza sonucu burun yapısında bozukluklar oluşmuş olabilir. Burun tat alma, nefes alıp verme, koku alma gibi olaylarda etkili olduğu için insan hayatında büyük öneme sahiptir. Bu noktada da sağlık açısından önem teşkil eder. Bu ve benzeri durumlar için insanlar burun düzeltme ameliyatı olmak isteye bilirler. Başvurulan doktorun da tavsiyesi doğrultusunda gereken bilgilendirme ve ön hazırlık sonunda ameliyat yapılabilir.

Burun Düzeltme Ameliyatını SGK Karşılıyor Mu?

Burun içi ameliyatları ve kaza sonucu oluşan kırılma gibi durumlarda SGK burun düzeltme ameliyatlarını karşılayabilmekte. Estetik durum söz konusu olduğunda kendi tercihleriniz doğrultusunda bu işlem yapılacak ise SGK karşılamaz fakat bazı özel sigortalar burun düzeltme ameliyatı fiyat oranı konusunda hastayı destekleyebiliyor. Tabi sigortanın içeriğine göre bu durum değişkenlik gösterir.

Burun Düzeltme Ameliyatı Sonrası

Burun düzeltme ameliyatı sonrası göz çevresinde şişlikler ve morarmalar meydana gelecektir. Bunların düzelmesi 10 günlük bir süreyi bulabilir. Burun bölgesinde oluşan ödem ve morarmalar için ise iyileşme süreci 2 ve 3 ay arasındadır.  Ameliyattan ortalama 4 gün sonra silikon tabanlar çıkarılacak ve doktor tarafından ilk temizliği gerçekleştirilecektir. İş hayatınız var ise 10 gün sonunda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Burun düzeltme ameliyatı sonrasında burun kanatları ve üst bölgelere sıvazlama şeklinde masaj yapılması önerilebilir. Bu uygulama kan dolaşımını arttırmak içindir ve iyileşme sürecine olumlu etkileri vardır. Eğilerek ayakkabı giymek gibi baş bölgesinde kan basıncını arttıracak hareketler yapılmamalıdır. 3 hafta süre ile ağır egzersizlerden uzak durulmalıdır. Uzmana sorulmadan spora başlanmamalıdır.

Burun düzeltme ameliyatı sonrasında geçici koku alma problemi yaşanabilir. Yapılan kesi ya da törpüleme işlemi esnasında koku almayı sağlayan mukoza dokusu zarar görebilir. Mukozanın dar bir alana sıkışması koku ile ilgili sorunlara yol açabilir.

Burun estetiği ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.