• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Piezo Burun Estetiği Nedir

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Her alanda olduğu gibi tıbbi alanda da teknoloji her geçen gün yeni gelişmeler sunuyor. Piezo Burun Ameliyatı; 1980’li yıllarda İtalyan cerrahlar tarafından geliştirilmiştir. Kemik kesme ve şekillendirme teknikleri arasında devrim niteliği taşıyan bir yöntemdir. Piezo burun cerrahisinin temelinde, kemiklerin 3 boyutlu ses dalgalarıyla kesilmesi ya da şekillendirilmesi yatar. Bu yöntem ile cilde zarar verilmeden ve kırma işlemi yapılmadan, burnun dokusunda hiçbir sorun oluşturmadan operasyon yapılabilme kolaylığı sağlanıyor.

Piezo Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Bu yöntem ile burun ameliyatı sırasında sadece kemik yapısı etkileniyor. Kemik çevresinde bulunan damarlar, sinirler ve yumuşak dokular etkilenmiyor. Böylece normal burun ameliyatlarında olan morarma, şişlik gibi durumlar piezo burun estetiğinde en aza indirilmiş oluyor. Ayrıca bu yöntem ile daha düzgün şekiller ortaya çıkarıldığı için ameliyatların başarı oranı da artıyor. Ameliyat sonrası iyileşme süreci de daha hızlı olduğu için hastalar için günlük yaşantıya dönmek daha erken sürede gerçekleşiyor. Tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması önemlidir.

Piezo burun estetiği diğer estetik ameliyatlara göre çok daha zor bir ameliyattır. Burnun yüzde en göze çarpan kısımda yer alması yapılacak operasyonun daha dikkatli olunması için önemli bir nedendir. Sadece bu sebep bile alanında uzmanlaşmış bir doktoru tercih etmenin doğru karar olacağını gösteriyor. Tabi bu tercih burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecinden oluşacak yapıdan memnuniyete kadar her şeyin daha olumlu olmasını da sağlıyor.

Piezo Burun Ameliyatı Süreci

Piezo burun ameliyatı estetik ameliyatlar için tercih edilecekler arasında en ideal yöntemdir. Çok yeni bir yöntem olduğu için hastane ve doktor seçiminde titizlikle karar vermek gerekir. Doktorun tecrübesi bu seçim için önemlidir. Gerek kontroller için gerek pansuman ve dikişlerin alınması gibi işlemler içim ameliyattan sonraki dönemde belirli aralıklarla hastaneye gitmek mecburidir. Doktorun söylediği ilaçlar dışında ilaç kullanımı da yapılmamalıdır.

Piezo Burun Ameliyatı Sonrası

  • Piezo burun estetiği ameliyatında buruna yerleştirilen özel silikon yaprak şeklinde tamponlar kullanılır. Nefes alıp verme konusunda rahatlık sağlayan bir sistemdir.
  • Ameliyattan sonra hastaların 1 gün hastanede kalmaları gerekebilir.
  • Taburcu edilen hastadan 1 hafta sonra tamponları çıkartılır. Tamponların çıkarılması sonrasında birkaç gün içerisinde sosyal ve iş hayatına dönülebilir.
  • Burun az da olsa her türlü darbeden korunmalıdır.
  • Gözlük kullanımı yaklaşık 1 ay için tercih edilmemelidir. Çok gereli olan durumlar için lens kullanılabilir.
  • Deniz ve havuz için atlamak ve derin dalış yapmaktan kaçınılmalıdır.
  • Güneş ışınlarından korunmak önemlidir. Gün içerisinde şapka tercih edilebilir. Gerekirse güneş koruyucu ürünler kullanılmalıdır.

Tanınmış, ünlü kişilerin burun yapısı gibi bir oluşum isteyen hastalar bu yanlıştan dönmelidir. Bu noktada doktor tavsiyesi büyük önem arz eder. Çünkü her insanın yüz yapısı mimikleri farklı olduğu için farklı yapıda olmalıdır. Piezo burun ameliyatı noktasında da doktorların uzmanlık ve tecrübeleri devreye giriyor.

Burun dış yapısının yanında iç yapısı da göz ardı edilmemelidir. Burun; solunum yolunda çok önemli bir konumda bulunduğu için piezo burun ameliyatı için de estetik yapının yanı sıra fonksiyonel yapı da önemlidir.

Burun estetiği ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.