• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak germe ameliyatı; bacakta bulunan kusurların giderilmesi için yapılan estetik işlemdir. Bacak germe ameliyatı için birden fazla yöntem bulunmaktadır. (Uyluk) üst bacak germe, iç bacak gerdirme olarak bilinir. Bacak bölgesinde sarkmalar olan kişilerde bacakta istenmeyen bir görünüme meydana gelebilir. Bu görünümü azaltmak için bacak germe estetik işlemine başvurulur. Genellikle fazla kilo kaybı ve hamilelik dönemlerinden sonra bacağın üst bölgesinde yaşanan yağlanma ve sarkıklıklar bu durumun sebebidir. Bacak germe uyluk işleminde başvurulacak yöntemlerden birisi de Lazer Lipoliz yöntemidir. Ama bazen bu yöntem tek başına yeterli gelmeyebilir. Bu işlemin sonunda üst bacak germe işlemi de yapılır. İşlem yapılmadan önce hastanın deri kalitesi ve işlemden sonra ortaya çıkabilecek sorunlar için araştırmalar yapılması gerekir.

Bacağın üst kısmı olarak adlandırılan uyluk bölgesi, sarkmalara eğilimli bir bölgedir. Bu durum çok fazla kilo vermiş kişilerde görülebilir. Hastaların bacak gerdirme estetiğini seçim amaçlarından birisi de psikolojik rahatsızlıklar olabilir. Kişiler yürürken bile bölgede sürtünmeden dolayı rahatsız olurlar. Bu tür kişilerde aynı zamanda yaz aylarında pişik ve mantar problemleriyle karşılaşılabilir. Bu sorunları çözmek için üst bacak germe işlemine gerek duyulur. Bacak germe ameliyatının amaçları arasında hem kişinin estetik kaygılarını gidermek hem de daha rahat bir yaşam sürmesini sağlamak yatmaktadır. Yani bu amaçla iki yönlü fayda sağlanması mümkün olacaktır.

Bacak Germe ve Operasyon Süreci

Bacak germe ameliyatına başlamadan önce kişinin işlem yapılacak bölgesi detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. İşlemden önce doktor seçimine de dikkat etmek gerekir. İşlem yapılacak bölgenin kalitesi ve yağ fazlalığı incelenir. Özellikle bu bölgede yağlanma ve sarkma varsa lipomatik ile lipoksin uygulaması yapılabilir. Bu tür işlemlerde bacak sıkılaştırma imkânı sağlanarak daha hoş bir görünüme kavuşturulur. Kişinin durumuna göre de farklı bir işlem uygulanabilir. Doktor uygun gördüğü tedavi yöntemini uygular. Kişiye uygun bir tedavi seçilmesi doğru bir işlem yapılması açısından önemlidir. Böylece hem bölgedeki bacak sıkılaştırma, hem de bacak inceltme işlemi yapılmış olur. Bu yüzden operasyon öncesinde yapılan muayene çok önemlidir. Muayeneden önce doktor, kişi için detaylı bir bilgi verecektir. Ardından hastanın operasyon için karar verme süreci başlayacaktır. Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Kişiden kişiye ameliyat süresinde farklılık görülebilir. Ameliyat öncesinde kişiyi muayene ederek bu süre daha netleşmesi sağlanır. Ama genel olarak ameliyat 1 veya 2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında kişinin 1-2 gün hastanede kalması gerekebilir. Sonuç olarak hastanın durumuna göre ve ameliyatın kapsamına bağlı olarak hastanede kalma süresi değişkenlik gösterir. Ameliyat işleminde sorunlu olan bölgedeki yağ dokusu çıkarılmaktadır. Öncelikle bacakta sıkılaştırma sağlanabilmesi için fazlalık olan kısımda yukarı doğru yani kasık bölgesine doğru germe işlemi sağlanır.

Ameliyattan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bacak germe ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

  • Hastanın ameliyattan sonra çok yoğun hareketlerden kaçınması gerekir.
  • Eğer spor yapan bir kişi ise spora bir süre ara vermesinde fayda vardır.
  • İlgili bölgede dikiş olduğu için muhafaza edilmelidir.
  • Estetik işlemlerde kullanılan korse bacak estetiğinde de uygulanması gerekir.
  • Oturma işlemlerinde ayakları uzatır pozisyonda oturması gerekir.

Ameliyattan sonra dikişli bölgenin herhangi bir enfeksiyon kapmaması için dikkat etmek gerekir.

Kişiler genellikle ameliyat sonrası dönemde sorun yaşamaktadırlar. Operasyon öncesi ve sonrasında doktor yapılması gereken durumları zaten hastaya eksiksiz olarak anlatacaktır. Doktorun verdiği tavsiyelere uyulduğu takdirde başarılı bir operasyon süreci geçirilmiş olur. Böylelikle daha sıkı ve daha düzgün bacaklara sahip olunur. Bu durumdan hem doktor istediği işlem sonucunu alır hem de hasta istediği bacaklara kavuşur. İşlem yaptırmadan önce, doktorla muhakkak bir ön görüşme yapılması gerekir. Bacak estetik işlemlerinde işlem öncesi ve sonrası görüntüleri kullanıcıya sunularak aradaki fark gösterilir.

Kişiler ameliyatı yaptırmadan önce akıllarındaki bir soru da işlem yapılan bölgede iz kalıp kalmayacağıdır. Bu operasyonda kesi işlemi uygulandığı için zamanla çizgi halinde bir iz kalacaktır. Ama bu durum gözle görülebilir derecede değildir. Uyluk germe ameliyatından sonra hasta çok fazla bir ağrı çekmez. Zaten doktorun vereceği ağrı kesicilerle oluşabilecek olan ağrılar kontrol altına alınır.  

Bacak Estetiği nedir?

Bacak germe estetiği kadınlar için özel bir anlam taşımaktadır. Kadın olmanın göstergelerinden biri de uzun, düzgün, orantılı ve çarpık görünmeyen bakımlı bacaklardır. Dünyada gelişen ve ilerleyen teknoloji ile beraber kadınların vücutlarında görünümünden rahatsızlık duyduğu birçok bölüm estetik uygulamalarla istedikleri şekilde görünüme kavuşmaktadır. Bu bölgelerden biri de bacaklardır. Her kadın bacaklarının çok güzel görünmesini ister. Estetik uygulamalar sayesinde bacak güzelliği artık daha kolay bir şekilde gideriliyor.  Spor salonlarına gitmeden, yüksek efor harcamadan, uzun süren sıkıcı diyet programlarına uymadan kolayca yapılabilen işlemlerle bakımlı ve estetik bacaklara ulaşmak her zamankinden çok daha kolay.

Kimler Bacak Estetiği İçin Uygundur?

Bacak estetiğinde kalçadan ayak bileğine kadar olan bölümün yapısal olarak düzgün, çıkıntısız, ince ve simetrik olması beklenmektedir. Bacak estetiğinde temel olarak kişinin bacaklarının yapısı oldukça önemlidir. Her kadının bedensel özellikleri ve bacak özellikleri birbirinden farklı yapıdadır. Bacak estetiği basenlerinde fazlalık olan, bacak içi yağlanmaların fazla olduğu, diz kapaklarında yağ birikmesi olan, parantez bacak diye bilinen çarpık bacaklı kişiler için uygulanan bir tedavidir. Asimetrik bacak yapısına sahip olunması durumunda, bacak yapısının çok ince olması ya da basen ve diz içinde yağlanma olması durumunda tercih edilen bir yöntemdir. Yine, kalın bacaklara ve kalın ayak bileğine sahip kişilerde bu durumunda bacak estetiğinden yararlanılmaktadır. Bu aşamada kadının fiziksel özellikleriyle uyum sağlayan bakımlı ve hoş bir görünüme sahip bacaklar oluşturulması kadının sosyal hayatında daha özgüvenli ve mutlu olmasını sağlamaktadır.

Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacaklardaki estetik ve simetrinin aynı olması, formda görünen düzgün hatlı bacaklar için birçok yöntem bulunmaktadır. Bacak asimetrilerinin, bacak çarpıklıklarının, ekstra ince bacaklı olma durumunun görüldüğü kişilerde yağ enjeksiyonu ile bacaklardaki simetri bozukluğu ortadan kaldırılmaktadır. Yağ enjeksiyonu işleminde kişinin bel, karın, kalça ya da basen bölgesinden alınan yağlar, bacaklardaki asimetrisi bozuk olan bölgeye uygulanmakta ve bacak çarpıklıkları bu şekilde giderilebilmektedir. İki bacak eşit görünmesi durumunda ve iç bacak hattının düz yapıda olması için yapılan bu işlemde kök hücreden yağ dokusu vücuda enjekte edilir. Bu sayede bacaklarda dolgunluk arttırılır, doku kendini besleyebilir ve uzun ömürlü olabilir. Kişinin kendi yağları kullanıldığı için hiçbir risk taşımayan bu yöntemde kişinin kendi yağının transferinden yaklaşık 1 ila 2 ay sonrasında transfer edilen yağlarda %30 oranında bir kayıp olmaktadır. Ancak geriye kalan %70 oranındaki kök hücreden zengin yağ hücreleri yeterli dolgunluğa ulaşabilmektedir, eğrilikleri ve asimetrileri düzeltir.

Bazı bireylerde çok fazla kilo alıp verme sonucunda bacak derisinde aşırı sarkma oluşabilmektedir. Bu durumda bacaklara cerrahi müdahale yapılmalı, fazla derinin kesilerek vücut dışına çıkarılması gerekmektedir. Böylelikle bacak görüntüsü daha sıkı ve daha gergin bir görünüme kavuşmaktadır.

Diz Estetiği Nedir?

Kişilerde diz içi ya da diz kapağı bölgesindeki yağ birikmeleri, bu bölümlerin kaba ve kalın görünmesine olanak sağlamaktadır. Estetik müdahaleler ile çok daha kolay şekilde düzeltilebilen diz kapağı, bacakların daha estetik, daha zarif, daha güzel ve çekici görünmesini olanak tanımaktadır. Liposuction yöntemi ile bacaklardaki fazla yağlanmalar alınmakta, bacak üstü ve bacak altı bölümleri kendi arasında simetrik olarak yerleştirilmektedir. Diz bölgesindeki yağlar da yine erimeye direnç gösteren yağ formunda olduğu için bu bölgeye de liposuction uygulanabilmektedir. Kalçadan ayak bileğine kadar uzanan bu bölgede bacak görünümünü bozan diz çevresindeki yağ fazlalığı bacak germe ile tamamen çözüme kavuşturulmaktadır.

Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Bacaklardaki asimetri ve bacak arasındaki boşluğun fazla olması eğrilik bir görünüme sebep olduğundan bacaklarda kemik yapıda eğrilik bulunmasa bile çarpık bacak görünümü oluşur. Bacaklardaki bu çarpık bacak görüntüsü düzeltilmesi ve simetrik ve dolgun bacakların sağlanması için bacak içine yağ enjeksiyonu uygulaması tercih edilir. Bunun için kişinin fazla yağlanma görülen kalça, basen ya da karın bölgesinde liposuction ile alınan yağlar bacaklarda çarpık görünüme neden olan boşluklara enjekte edilmektedir. Eğer kişinin vücudunda yeterli miktarda yağ bulunmuyorsa o zaman medikal dolgularla veya silikon protezlerle bu sorun ortadan kaldırılır, bacakların daha düzgün, estetik ve formda görünmesi sağlanır. Yağ enjeksiyonu işlemi genel anestezi altında bir cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu operasyonda uygun koşulların sağlanması enfeksiyon riskine karşı oldukça önemlidir.

Çöp bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

Çöp bacaklar iki taraflı olabildiği gibi tek taraflı bazı hastalıklara bağlı olarak da meydana gelmektedir. Aşırı ince bacaklarda silikon protez konularak dizin altına daha kalın ve daha estetik gösterilebiliyor. Endoskopi yardımıyla baldır kasları arasına yerleştirilen. Silikon protezler bacakta yaklaşık 3 ila 4 cm kalınlık görünümü veren bir yapı alacaktır. Çöp bacak ve hafif bacak eğriliklerinde, kişinin vücudunda yeterli yağ dokusu varsa yağ enjeksiyonu ya da kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu yapılıyor. Eğer yeterli yağ dokusu bulunmuyorsa enjeksiyon uygulaması ile görsel açıdan daha iyi bir görüntü sağlanmaktadır.

Bacak Estetiği Fiyat?

Bacak estetiği fiyatları operasyonun yapılacağı hastaneye ve işlemi yapan doktorun tecrübesine göre değişiklik gösterir. Devlet hastanelerinde veya internet sitelerinde fiyat belirtmek yasal bir işlem değildir. Ancak özel hastanelerde yada estetik merkezlerinde bu işlemi yaptırmayı tercih ederseniz bu durum değişmektedir. Merkezin evinize yakınlığı, doktorların bilgi ve eğitimi, merkezin teçhizat açısından donanımı bir çok farklı değişken fiyatları çeşitlendirmektedir. Bu gibi değişkenler iyi bir bacak germe estetiği yaptırmak ve memnun kalmak istiyorsanız iyi bir araştırma yapmak gerekmektedir. Türkiye bu konuda söz sahibidir yurtdışından bir çok ülkeden insanı ağırlamakta ve her müşteriyi memnun etmektedir.