• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
 • +90 530 442 60 99

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği

Yüz Germe Estetiği, son zamanların en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Klasik yüz germe olarak da bilinen bu uygulamada yüz bölgesinin talep edilen görünüme ulaşması sağlanır. Ayrıca yüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklarda asma ve germe yöntemiyle beraber giderilmektedir. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasıyla uygulanabilen Face Lift, çevresel ve genetik faktörlerden etkilenen hastalarda başarılı sonuçlar vermektedir.

Yüz bölgesinde yaşlanma belirtilerine bağlı olarak sarkmalar, lekelenmeler ve kırışıklıklar oluşur. Bireylerin hareketsiz yaşam, düzensiz uyku, aşırı stres, alkol ve sigara tüketimi nedeniyle yaşlanma belirtileri 40’lı yaşlardan sonra görülebilir. Bu tür durumlarda yüz germe uygulamasına başvurulara yüzün estetik yapısı korunabilmektedir.

Yaşlanmanın Etkisiyle Oluşan Durumlar

Yüz bölgesinde yaşlanmayla beraber ortaya çıkan durumlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Göz çevresinde çizgiler
 • Göz altı torbalanmaları
 • Göz altında morluklar
 • Göz kapaklarında düşüklük ve sarkmalar
 • Çene altında sarkıklıklar
 • Dudak kenarı çizgileri
 • Kaşlarda düşüklük
 • Burun bölgesinde çizgiler
 • Yanaklarda sarkma
 • Boyunda sarkma ve çizgiler
 • Cilt lekelenmeleri

Bu tür durumların ortadan kaldırılması için yüz germe (Face Lift) yaptırabilir ve yüz bölgesindeki deformasyonları ortadan kaldırabilirsiniz.

Kimler Yüz Germe Estetiği Olabilir?

Boyun ve yüz bölgesinde sarkma ve kırışıklık yaşayan erkek ve bayanlar bu operasyona uygun adaylardır. Ancak genelde 40 yaşını aşmış olan bireylere uygulandığı unutulmamalıdır. Yüz germe ile beraber göz kapağı estetiği, burun estetiği ve alın germe gibi işlemler de başarılı bir şekilde yapılabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi

Yüz germe işlemi cerrahi müdahaleler eşliğinde gerçekleşecek ise işlemden 10 gün önceye kadar sigara, bitkisel gıdalar ve aspirin tüketimi sonlandırılmalıdır. Bu durumlara dikkat edilmediği sürece cerrahi estetik uygulamalarında zorlu süreçler yaşanabilir. Bunun dışında doktorun önerilerine göre hareket ederek randevu saatinde operasyonun yapılacağı hastanede veya klinikte olmanız yeterlidir.

Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastane ortamında gerçekleşen yüz germe estetiği, lokal ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Ameliyatın süresi hastaya ve yapılacak işlemlere göre değişmektedir. Ortalama 3 ile 10 saat arasında süren yüz germe estetiğinden sonra hastalar aynı gün taburcu olabilir. Herhangi bir komplikasyon riski bulunmayan bu operasyonla beraber hastaların taleplerine göre kaş kaldırma, göz kapağı estetiği ya da burun estetiği aynı anda tercih edilebilir.
Yüz germe ameliyatında genelde iz kalmaktadır. Fakat izlerin saklanması nedeniyle dışardan bakıldığında ciddi bir sorun teşkil etmez. Yüz germe estetiğindeki izler kulak arkasında veya şakak bölgesinin biraz üstünde gizlenmektedir.

Yüz dokusunun daha güçlü olmasını sağlayan bu işlemde boyun, yanak, burun ve göz çevresi detaylı bir şekilde incelenir. Daha sonra saç çizgisinden bir kesi atılır. Kulak çevresinden de başlayan kesi, başın alt kısmında sonlanmaktadır. Gerdan, boyun ve yüz bölgesindeki yağların dağıtılmasının ardından yüz bölgesi başarılı bir şekilde şekillendirilir. Son aşamada ise sarkmaya neden olan yüz kaslarına müdahale edilir. Fazlalık deri de alındıktan operasyon sona erer.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı sonrasında hastalara dren takılır. Kanama ve ödem riskine karşı önemli bir tedbir olan drenler ayrıca iyileşme sürecini hızlandırır. 1 gece istirahat edecek olan hastalardan 7 gün sonra dikişler alınır. Saç derisine atılan dikişler ise 10. günün ardından alınır. Hastalar operasyondan sonraki 2. gün itibariyle ılık banyo yapabilir. Ancak ağır aktivitelerden 1 ay boyunca kaçınılmalıdır. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu işlemde kısa süreli morluk ve şişlikler görülebilir.