• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
 • +90 530 442 60 99

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı (Rinoplasti) Nedir?

Yüz ifadesinde önemli bir yere sahip olan burun bölgesi, daha estetik bir görünüme ulaşmak isteyenlerin ilk tercihidir. Oldukça profesyonel girişimlerle yapılan burun estetiği operasyonunun amacı, şekil bozukluklarını ortadan kaldırmaktır. Günümüzde burun estetiği ameliyatı artık nefes alıp vermede sorun yaşayan bireyler tarafından da tercih edildiği unutulmamalıdır.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Yüz bölgesinin estetik bir görünüme ulaşmasını isteyen bireyler ayrıca cerrahi süreçten öncesi ve sonrası için bazı bilgilere sahip olmak durumundadır.

Burun estetiği ameliyatı ilk olarak hastanın sağlık öyküsü dinlenilerek başlar. Ardından yapılacak muayene ile beraber hastaya randevu verilir. Burun şeklinden rahatsız olanların başvurduğu bu işlem ayrıca genetik durumlardan kaynaklı burun yapısında şekil bozukluğu olanların da başvurduğu bir uygulamadır. Son olarak travma ya da kaza sebebiyle meydana gelebilecek bozukluklar için de Rinoplasti uygulamasından yararlanılabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ameliyatı öncesinde hastalara bazı bilgilendirmeler yapılır. İlk olarak yapılacak tahlillerle beraber hastanın var ise nezle ya da grip gibi rahatsızlıklarına teşhis konulur. Günümüzdeki her estetik işlem gibi burun estetiği sürecinde hastaların dikkat etmesi gereken en önemli durum, ameliyat öncesi tüketimlerdir. Hiçbir şekilde bitkisel takviye alınmamalı ve kan sulandırıcı ilaçlar da kullanılmamalıdır.

Bayanlar adet döneminde Rinoplasti yapılıp yapılmayacağını da araştırmaktadır. Gelişen tıp sayesinde bayanlar adet döneminde de rahatlıkla bu uygulamaya başvurabilir. Yine işlemden önce sigara ve alkol tüketiminin sonlandırılması önemli bir kriterdir.

İstanbul Burun Estetiği Fiyatları 2024

Burun estetiği (rinoplasti), hem estetik hem de fonksiyonel nedenlerle yapılan popüler bir cerrahi işlemdir. Günümüzde, teknolojik ilerlemeler ve cerrahi tekniklerdeki yenilikler, bu operasyonları daha etkili ve güvenli hale getirmiştir. Ancak, potansiyel hastalar için en önemli konulardan biri, operasyonun maliyetidir. 2024 yılında burun estetiği fiyatları, bir dizi faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu makalede, bu fiyatları etkileyen faktörleri ve hastaların maliyetleri değerlendirirken nelere dikkat etmeleri gerektiğini ele alacağız.

Fiyatları Etkileyen Faktörler

Cerrahın Deneyimi ve Ünü

Cerrahın tecrübesi ve sektördeki ünü, fiyatları doğrudan etkileyen önemli faktörlerdir. Alanında uzmanlaşmış ve yüksek başarı oranlarına sahip bir cerrah genellikle daha yüksek bir ücret talep eder.

Operasyonun Karmaşıklığı

Hastanın mevcut burun yapısı ve istenen sonuçlara ulaşmak için gereken işlemlerin karmaşıklığı, operasyon maliyetini etkiler. Daha karmaşık operasyonlar, daha fazla zaman ve uzmanlık gerektirdiği için daha pahalıdır.

Coğrafi Konum

Burun estetiği operasyonlarının maliyeti, Türkiye genelinde büyük farklılıklar gösterebilir. İstanbul gibi büyük şehirlerde yaşam maliyetinin daha yüksek olması nedeniyle genellikle daha yüksek fiyatlar sunar.

Sağlık Kuruluşunun Kalitesi

Operasyonun yapılacağı sağlık kuruluşunun sunduğu imkanlar ve kalite standartları da fiyatları etkileyebilir. Yüksek standartlarda hizmet sunan kuruluşlar, genellikle daha yüksek fiyatlar talep eder.

Ek Hizmetler

Operasyon öncesi ve sonrası sunulan ek hizmetler (örneğin, konaklama, transfer,) maliyeti artırabilir.

2024 Burun Estetiği Ortalama Fiyatları 

2024 yılında burun estetiği fiyatları, geniş bir aralıkta değişiklik göstermektedir. Genel bir kılavuz olarak, fiyatlar 1999€ dan başlayıp, operasyonun karmaşıklığına ve yukarıda belirtilen diğer faktörlere bağlı olarak artabilir. Ancak, spesifik fiyat aralıkları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmek ve detaylı teklifler almak en iyisidir.

Maliyeti Değerlendirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Kapsamlı Araştırma Yapın: Farklı cerrahlar ve sağlık kuruluşlarından fiyat teklifleri alarak kapsamlı bir araştırma yapın.
 • Fiyatın Ötesine Bakın: Cerrahın deneyimi, başarı oranları ve hastalarından aldığı geri bildirimler gibi faktörleri dikkate alın.
 • Ek Maliyetleri Sorun: Operasyon öncesi ve sonrası oluşabilecek ek maliyetler hakkında bilgi alın.
 • Finansman Seçeneklerini Araştırın: Bazı sağlık kuruluşları, operasyon maliyetlerini yönetmek için ödeme planları veya finansman seçenekleri sunabilir.

2024 yılında burun estetiği operasyonlarına yönelik maliyetler, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Potansiyel hastaların, maliyetleri değerlendirirken sadece fiyata değil, aynı zamanda cerrahın tecrübesi ve sağlık kuruluşunun kalitesi gibi önemli faktörlere de dikkat etmeleri gerekmektedir. Doğru araştırma ve planlama ile, hastalar hem maliyet açısından hem de sonuçlar açısından tatmin edici bir deneyim elde edebilirler.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Rinoplasti yaptıracak olan hastaların burun yapısı incelendikten ve gerekli muayene süreci de tamamlandıktan sonra artık randevu verilerek estetik operasyon başlatılır.

Burun estetiği ameliyatı genelde 4 saate kadar devam eden ve genel anestezi altında yapılan bir işlemdir. Burun deliklerinden atılacak kesiyle beraber burundaki bozukluklar giderilir. Burun ucu ve burun sırtında da sorun yaşayan bireylere gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

Burun estetiği, ameliyat bölgesine zarar vermeden uygulanmaktadır. Burun kemikleri ya da kıkırdak doku zarar görmeyeceği için herhangi bir komplikasyon oluşma riski de yoktur.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik uygulamalardan sonra ciddi bir komplikasyon oluşmamaktadır. Sadece yüz bölgesinde birkaç gün devam edebilecek küçük şişliklere rastlanılabilir. Kas ve baş ağrıları da olacağından, doktorun reçete edeceği ilaçlarla bu durumlar kontrol altına alınacaktır.

Günümüzde başarılı bir şekilde uygulanan burun estetiği ameliyatı sonrası yine doktorun önereceği kremlerden faydalanarak morlukları ortadan kaldırmanız mümkündür.

İşlemden 24 saat kadar sonra görülebilen bu durumlarla ilgili yapmanız gereken tek şey, ilk gece uyumadan önce yüksek bir yastık kullanmaktır. Birkaç gün içerisinde burunda yaşanan değişiklikler fark edilmeye başlanacak ve morluk ya da şişlik gibi durumlar da ortadan kalkmış olacaktır.

Burun Estetiğinden Sonra İyileşme

Burun estetiği sonrası iyileşme süreci tamamen bakım ve pansuman işlemlerinin başarısıyla kısalacaktır. Doktorun talep ettiği uygulamaları evde yaparak gerekli müdahaleyi sürdürebilirsiniz. Ancak burun bölgesine takılacak tampona hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Yine bu aşamada burunda plaster ve atel de olacaktır. Burnun yeni şeklini koruyan bu işlemler sadece doktor kontrolünde gerçekleşmektedir.

Burun bölgesinde herhangi bir darbe alınmaması, iyileşme sürecini kısaltacaktır. 10. günün ardından yapılacak pansuman ile beraber hastalara aspirin ve kan sulandırıcı ilaçlar almaması önerilir. Bu öneri estetik işlemin hemen sonrasında hastalarla paylaşılacaktır.

Görüldüğü üzere burun estetiği her zaman güzel bir yüz görünümüne ulaşılmasını sağlar. Sigara ve alkol tüketiminin de yapılmaması, kısa sürede burun bölgesinin iyileşmesini sağlayacak ve daha estetik bir yapıya ulaşmasını garanti edecektir.

Burun Ameliyatı Sonrası Burun Temizliği

Burun ameliyatı geçiren bireyler her zaman burunları konusunda hassas ve nazik davranmalıdır. Uzun bir süre içerisinde burun tam şeklini alacağı için her detaya dikkat ederek günlük yaşamda burnun temizliği sağlanmalıdır. Ameliyat sonrası ilk zamanlarda yüzün tamamını güneşten korumak gereklidir. Doktorun verdiği ilaçları doğru zamanlarda belirtilen dozlarda kullanarak herhangi bir yan etkiye sahip ilaç kullanımını doktorunuza danışmak oldukça önemlidir.

Burun ameliyatı geçirmiş kişiler ilk zamanlar burunda oluşan ödemden kaynaklı ciddi olarak psikolojik açıdan huzursuz olsalar da kısa süre içerisinde toparlanan burun, kişinin mutluluğuna izin verecektir. Ödem geçse bile burun içine ve dışına hassas davranmak gerekir. Aksi takdirde bir ağrı durumu meydana gelebileceği için ameliyat sonrası şişlikler geçmediği sürece ılık duş alımı ve yüze buz uygulaması yapılabilir.

Burun Estetiği Memnuniyeti

Burun estetiği olmaya karar veren bireyler ameliyat öncesi doktorun söylediklerine uyarak her gününü ameliyat odaklı geçirir. Ameliyat işlemi gerçekleştikten sonra yüzde oluşan şişlikler ve morarmalar bir süre sonra geçecektir.

Burun oldukça hassas olduğu için morarma durumu tek bir kişide değil, burun ameliyatı olan herkes için geçerlidir. Ten farklılığı ve duyarlılık açısından kimi kişilerde fazla morarma ve şişlik meydana gelmesi kısa süre içinde yüzün toparlanması ile burun estetiğinin görünümünü ortaya çıkaracaktır.

Burun Ameliyatı Sonrası Estetik Görünüm

Estetik görünüm açısından bir kaygı içerisinde olan hastalar burun ameliyatı bittikten sonra umutsuzluğa kapılabilir. Ameliyatın etkisiyle birlikte huzursuzluk hissedilmesi oldukça olağan bir durumdur. Hastada acaba burnumun şekli nasıl olacak gibi oluşan sorular beyninde dönmeye başlayarak bir endişeye sebep olabilir.

Böyle durumlar kısa sürede geçecek olup, hasta doktor kontrollerini ve ilaçlarını aksatmayarak burnundaki estetik görünüm güzelleşeceğini her gün fark edecektir. Estetik görünüm açısından kaygıya sebebiyet vermeyecek ödemlerin kısa sürede geçeceğini hastaya söylemek gerekir. Bilinçli bir hasta doktor ilişkisi sonrasında burun ameliyatı geçiren kişiler oldukça mutlu bir şekilde başarıyla ameliyatı atlatacaktır.

Özel Hastanelerde Burun Estetiği Fiyatları

Estetik kaygı amacıyla özel hastanelere başvuruluyor ve burun estetiği uygulamalarının üzerinde duruluyor. Bunun üzerine devlet hastanelerine nazaran özel merkezlerin fiyatlarının daha maliyetli olduğu görülüyor.

Burun estetiği fiyatları 2024 yılında gerek hastaneden hastaneye gerekse operasyona girecek uzmandan uzmana farklılık gösterir. Ek işlemler de yine fiyatları etkiler ve net bir ücrete sahip olmak adına muayene aşamasının atlatılması uygun görülür.


BurunEstetiği Ne Kadara Yapılır?

Burun estetiği fiyatları 2024 yılında uygulamanın nedenlerine bağlı olarak değerlendirilir. Estetik adına özel ya da devlet hastanelerinin ayrı fiyat tarifelerinin üzerinde durduğu görülür. Bunun gibi:

 • Nefes alma sorunlarının çözümüne dair ayrı uygulamalara yer verilir.
 • Söz konusu şekil bozukluğu olduğu zaman da ayrı estetik operasyonlara geçilir.

Maliyetlere etki eden birkaç husus bulunuyor. Gerek sorunlara gerekse estetik kaygıya bağlı olarak her biri değerlendirilir. Geriye ise en uygun yöntemler üzerinden sorunun çözülmesi ya da estetik kaygının giderilmesi esas alınır. Böylece hayatı olumsuz yönde etkileyen tüm unsurların ortadan kaldırılması sağlanır.


Eğri Burun Ameliyatı Fiyatları

Bazı durumda cerrahi tekniklerin üzerinde durulur. Özellikle de eğri burun semptomlarının saptanması üzerine çözümün cerrahi operasyonlar üzerinden ele alınması sağlanır.

Olası travmalardan kaynaklı olarak eğri burun (deviasyon) meydana gelebilir. Bunun gibi hem doğumsal hem de yapısal olarak bozuklukların ortaya çıktığı görülür. Her biri için:

 • İlaç tedavisi eşliğinde çözüme ulaşmadığı görülür.
 • Çözüme dair eğrilik üzerinden cerrahi tekniklere başvurulması uygun görülür.

Cerrahi müdahale için özel klinikler ya da özel hastaneler tercih edilebilir. Burun estetiği fiyatları 2024 yılında hastanelerin kendi tarifelerine göre ele alınır ve muayene aşamasında netleşir. Nitekim muayene ile uygulanacak tekniklere netlik kazandırılır ve bu durum maliyetlerin de netleşmesini mümkün kılar.


Burun Törpüleme Fiyatları Nasıl?

Burun kemerinden şikayetçi olanların tercihi törpüleme işlemleri oluyor. Yine burun estetiği bünyesinde ele alınan bu işleme dair daha makul ücretlerin üzerinde durulur.

İşlemlerin genel anestezi altında yapılması fiyatları etkiler. Ancak acı ve ağrının hissedilmemesi adına en doğrusu genel anestezi alarak uygulanması olacaktır. Sonuç olarak işlem en az 50 dakika ile en fazla 2 saat sürer. Kemerin yapısına bağlı olarak süre değişsede burun törpü fiyatları maliyetli tutulmaz.


Burun Estetiğini Devlet Karşılar Mı?

Nose Job fiyatları 2024 yılında hastanelere göre ele alınıyor. Bunun üzerine estetik operasyon geçirmek isteyenler devlet güvencesini de değerlendirmek ister. Devletin:

 • Estetik amaçlı operasyonlara karşı herhangi bir katkı payı bulunmaz.
 • Kişinin sağlığını doğrudan ilgilendiren durumlarda devletin masraf gelirleri bulunur.

Sigorta kapsamında burun estetiğine yer verilmez. Söz konusu güzellik kaygısı olduğu zaman bu özel bir müdahale olarak ele alınır ve belirtilen tutarın ödenmesi istenir.


Burun Estetiği Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Burun estetiği operasyonuna burun şeklinden şikayetçi olanların sıklıkla başvurduğu görülür. Bunun kadar burun delikleri büyük olanlar da küçültme kadına tercihi bu yönde yapar. Geniş burun estetiği yada burun deliği küçültme operasyonu bu noktada uygulanır. Hatta burun ucu düşük olanlar için de burunucu kaldırma operasyonu uygulanabilir.

Burunucunun hem geniş hem de dağınık olması üzerine estetik uygulamalara karar verebilirsiniz. Bunun kadar dar burun ucuna sahip olan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen şekle dair uygulamalara yer verilir. Diğerleri:

 • Ucu fazlasıyla kalkık olan buruna dair estetik operasyonlara geçilir.
 • Uzun burnun kısaltılması için de müdahalelere karar verilebilir.

Eğikliklerin ve varsa çarpıklıkların sona ermesi esas alınır. Tüm bu uygulamalar için de ayrı burun estetiği fiyatları 2024 olarak değerlendirmeye alınmalıdır.


Burun Estetiği Yöntemlerine Göre Fiyatlar

Gerek açık gerekse kapalı olacak şekilde estetik ameliyatın üzerinde durulur. Buna muayene olduğunuz doktorunuz netlik kazandırır. Estetik açıdan ya da sağlıksal problemlere karşı en doğru yönteme karar verilir.

Yöntemlere göre de burun ameliyatı fiyatları değişiklik gösterecektir. Bu anlamda:

 • Seçtiğiniz klinik ya da hastaneden muayene randevusu almanız gerekir.
 • Muayene aşamasında tüm estetik müdahalelere netlik kazandırılacaktır.

Bu adımlar üzerine burun estetiği fiyatlarını öğrenirsiniz. Doktora, yöntemlere ve de müdahalenin uygulanacağı merkeze bağlı olarak fiyatların değişiklik gösterdiğini unutmamak gerekir.


Burun Estetiği Operasyonu Hakkında

Burun estetiği operasyonu genel anestezi altında gerçekleşir ve hastanın herhangi bir acıya da ağrı hissetmesi mümkün olmaz. Anestezinin sona ermesi halinde ise ağrı kesici ilaç takviyesinde bulunması istenir.

Estetik kaygı ya da sağlık sorunlarına ilişkin ayrı estetik müdahalelerin üzerinde durulur. Daha çok yaş sınırı 17 – 18 olarak ele alınır ve kemik yapısına uygun olarak operasyonlara geçilir. Törpüleme, kemer ya da eğri burun gibi ayrı nedenlerin üzerinde durulur. Her biri için açık ya da kapalı burun estetiği yöntemleri üzerinden uygulamalara geçilir.