• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Vaser Liposuction

Liposuction uygulamaları arasında yerini alan Vaser Liposuction, yağ hücrelerinin çıkarılmasıyla beraber bölgesel incelmeyi sağlar. İşlemin asıl amacı, bölgesel yağları kalıcı bir şekilde sona erdirmektir. Aynı zamanda bölgesel incelme fırsatı sunan Vaser tekniğinde herhangi bir ağrı ya da sızı yaşanmadığı gibi işlem sonrasında da komplikasyon görülmez. Son teknolojilerle geliştirilen bu operasyon sonrasında hastaların sağlıklı bir diyet ile egzersiz uygulamalarına başlaması gerekecektir.

Vaser Liposuction Uygulaması

Son zamanların en çok tercih edilen uygulaması Vaser Liposuction, geleneksel yağ aldırma tedavilerinin yerine tercih edilmektedir. İyileşme süresi çok kısa olan bu işlemde sadece yağ dokularına yönelik aksiyonlar alınmaktadır. Haliyle doku seçici bir özelliği olan Vaser uygulamasında daima güzel bir vücut görünümü ortaya çıkar.

Vaser Yöntemi Vücutta Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vaser yöntemi hastalara yağ transferi sağlamak için uygulanabilir. Alternatif olarak dudak ve yanaklara hacim kazandırmak amacıyla da Vaser tekniği tercih edilebilmektedir. Vaser uygulamasında hastaların kendi hücrelerinden yararlanıldığı için her zaman daha kaliteli bir yağ elde edilmektedir. Hastalardan alınan yağlar talep edilen bölgelere özel enjektörlerle aktarılır.

Yağ transferi dışında ultrasonik ses dalgalarıyla bölgesel yağlar Vaser sayesinde parçalanmaktadır. Vaser teknolojisinin kullanıldığı bölgeler ise;

  • Popo
  • Karın
  • Diz
  • Gıdı bölgesi
  • Yanaklar
  • Göğüs
  • Kol

Bacaklar şeklinde sıralanmaktadır.


Vaser Liposuction Öncesi

Operasyon öncesi hazırlık süreci oldukça önemlidir. İlk olarak küçük alanlarda yapılacak Vaser Liposuction lokal ve sedasyon tekniğiyle uygulanmaktadır. Birden çok bölgede yapılabilen Vaser işleminden önce hastaların genel sağlık durumu kontrol edilir. Daha sonra birtakım test ve tetkikler yaptırılır. 10 gün önceye kadar hastaların E vitamini, bitkisel gıdalar, kan sulandırıcı ilaçlar ile sigara tüketimini sonlandırması şarttır.


Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Ultrasonografik ses dalgalarının kullanıldığı bu yöntemde sağlık açısından herhangi bir olumsuz durum yaşanmamaktadır. Yağ katmanlarının sıvı forma ulaştıktan sonra Vaser cihazıyla yok edilmesine yarayan bu operasyonda düz bir vücut görünümüne ulaşılmaktadır. Genel anestezi altında da yapılabilen Vaser işleminde sorunlu bölge uyuşturulur. Daha sonra cilt yüzeyine 2 ile 4 mm arasında değişen bir delik açılacaktır. Sıvı forma daha önceden getirilmiş olan yağlar, kanüller sayesinde vücuttan alınır.

Vaser Yöntemi Sonrası

Ağrısız ve sızısız olarak tamamlanan Vaser Liposuction işleminden sonraki 1-2 gün istirahat sürecidir. Ameliyatın ardından hastalar gündelik yaşamına dönebilir. Ayrıca 3 hafta sonra da iş yaşamına devam edilebilir. Ancak bu zaman zarfında hastaların ağır aktivitelerden uzak durması şarttır. Cerrahın önereceği birtakım ağrı kesiciler dışında farklı bir ilaç kullanımı da yapılmamalıdır. Son olarak Vaser işleminin ardından 3 haftaya kadar medikal korse kullanılabilir.


Vaser Liposuction Avantajları

Vaser tekniğiyle yapılan yağ alma estetiği birçok avantajı beraberinde getirmektedir. İlk olarak fazla kilolarından şikayetçi olan bireyler kalıcı sonuçlarla karşılaşmaktadır. Etkili ve hızlı olan bu teknik aynı zamanda vücuda şekil verecektir. Gündelik yaşama kısa sürede dönüş sağlanabildiği için günümüzde artık Vaser Liposuction uygulamasına başvuran birey sayısı artmaktadır.

Klasik yağ alma estetiğine göre sorunlu bölgeye daha az hasar veren Vaser işleminde sadece hedef odaklı operasyon yapılır. Üstelik Vaser tekniğinin fiyatları normal Liposuction’a göre daha uygundur.

Herhangi bir ağrı ya da sızı duymadan yağ aldırmaya yönelik yapılan bu işlemden sonra ortaya çıkabilecek şişlik ve morluk oranı da düşüktür. Tüm bu nedenlerden dolayı Vaser tekniği, günümüzün en gelişmiş yağ aldırma ve yağ enjekte etme yöntemleri arasındadır. Ultrasonografik ses dalgalarının kullanılması, işlemden sonra oluşabilecek komplikasyon riskini de ortadan kaldırmaktadır.