• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Üst Göz Kapağı Estetiği

Yaşlılığın en büyük belirtisi gözlerden anlaşılabilir. Göz kenarında oluşan kırışıklıklar, gözaltı torbası, üst kapak düşüklüğü gibi belirtiler olarak sıralanabilir. Bu tür durumları önlemek adına bazı estetik işlemler mevcuttur. Yaşa bağlı olarak ortaya çıkan doku sarkması ve kırışıklıklar üst göz kapağı estetiği ameliyatı yapılarak, kusurların giderilmesi sağlanır. Estetik işlemin amacı kişinin daha genç görünmesini sağlamaktır.

Üst göz kapağı işleminde; üst göz kapağında bulunan fazla kas ve deri dokusu çıkarılır. Burada bulunan dokulara destek olan göz çevresindeki bölümlerin gerginleştirilmesiyle tamamlanır. Böylelikle kişinin yaşlı ve yorgun görünümün yerini daha genç ve dinamik bir görüntü alır. Estetik işlem genel olarak 35 yaş ve sonrası için uygulanır. Ama bu yaştan önce de problemi olan kişilere uygulanmasında bir problem yoktur.

Üst göz kapak estetiği yapılacak olan kişinin kaş pozisyonlarını iyi belirlemek gerekir. Bazı kişilerde kaş düşüklüğü de görülebilmektedir. Bu durumda göz estetiği ameliyatı yapılmış olsa bile istenilen formu vermeyecektir. Bu yüzden estetik işleminden önce kaş kaldırma işlemi de uygulanması gerekebilir.

Göz kapağı estetiği ”lokal anestezi” ile uygulanan bir işlemdir. İşlem sırasında kişi uyanık olur. Ama bölge uyuşturulduğu için ağrı hissedilmez. Bunların yanı sıra ameliyat esnasında işlem yapılan bölgede çektirmeler hissedilebilir. Bu yüzden operasyon yapılırken, hastanın tamamen uyutulması daha uygundur.

Üst Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kapağında sarkma, yağ fıtıklaşmaları ve kırışıklık gibi sorunlar üst kapak göz estetiği ile giderilebilir. Üst göz kapağı estetiği, göz kapağındaki katlanma çizgileri üzerinden kesi açılarak yapılır. Üst göz kapağı ameliyatı, gözün katlanma kısmından yapıldığı için bir katlanma izi olarak görülür. Dışarıdan dikkat çeken bir durum olmaz. Üst göz kapağı estetiği ameliyatları derin sedasyonla yapılmaktadır. Bu işlemle hasta damardan verilecek ilaçla uyutulmuş olur. Kişinin sağlık problemleri varsa ve yaşı büyükse operasyon lokal anestezi şeklinde yapılır. Operasyon tamamen ağrısız bir işlemdir.

İşlem sonrasında bölgede şişme ve morarma görülebilir. Bu tür durumlar oldukça normaldir. Bunun dışında herhangi bir problem olmaz. İşlem dikiş gerektiren bir işlemdir. Hastanın dikişleri 1hafta sonra alınır. Gözde bulunan morluklar ve şişlikler 1 hafta ile 2 hafta arasında geçecektir. Bu süreçten sonra göz bölgesinde ameliyat olunduğuna dair hiçbir iz kalmaz. Oldukça doğal ve kusursuz bir görünüme sahip olunur.

Üst göz kapağı operasyonu uzman bir plastik cerrah tarafından uygulanması gerekir. Operasyondan sonra hasta genç ve enerjik bir görünüme sahip olacaktır. İşlemden sonra, oluşan şişlik ve morlukları daha aza indirmek için buz kompleksi uygulanabilir. Bunun yanı sıra birkaç gün ağrı olabilir. Doktor kontrolü altında ağrı kesici alınarak ağrıların daha hafifleştirilmesi sağlanır. Böylelikle iyileşme süreci hasta için daha kolay olacaktır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyat Fiyatları

Ameliyattan sonra iyileşme sürecini hızlandırmak ve ameliyat bölgesi için sorun yaşamamak adına bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Ameliyattan sonraki 3 gün boyunca göz bandajı kullanılması gerekir. Böylelikle olası enfeksiyon kapma riskini önler. Göz ameliyatından sonra, güneş ışınlarından uzak durmak gerekir. Bu süreç içerisinde de gözü çok yoracak şeyler yapmamak gerekir. Kitap okumak, televizyon izlemek, bilgisayar ve mobil cihazlardan bir süre uzak durmak gerekir. Üst göz kapağı estetiği kolay bir ameliyat olsa da operasyon sonrasında bölgeye dikkat edilmesi gerekir.

Bölgenin enfeksiyon kapmaması gerekir. Enfeksiyon kapması durumunda hem iyileşme süresi uzayacaktır hem de ilgili bölgenin enfeksiyon kapmasına neden olacaktır. Ameliyattan sonra göz bölgesinde yanma, şişlik, kuruluk ve yanma gibi durumlar olabilir. Göz bölgesinde oluşan ödem azaldıkça bu problemlerde gidecektir. Eğer gitmezse işlem yapan doktorla görüşülmesi gerekir. Uzun bir süre spor yapılmamalı ve ağır eşyalar kaldırılmaması gerekir.

Üst göz kapağı estetiği fiyatları hastane ve uzman doktora göre değişkenlik gösterir. Hastanın göz kısmında iz kalacağı konusunda şüpheleri vardır. Zamanla bu izler geçerek görünmeyecek hale gelecektir. Oldukça kolay bir işlem olan üst göz kapağı estetiğinin hiçbir riski yoktur. Tek yapılması gereken doktor ve hastane seçimine dikkat etmek gerekir. Bu sayede üst göz kapaklardan kolaylıkla kurtulmak mümkün olacaktır.