• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Lipomatik


Lipomatik ile Yağ Aldırma

Lipomatik cihazıyla yapılan ve İnfrasonic Tickle Liposuction olarak bilinen Lipomatik ile yağ aldırma estetiği, en son teknolojilerden yararlanılarak uygulanır. Diğer yağ aldırma uygulamalarından çok daha avantajlı olan bu işlemde genel anestezi kullanılmasına gerek yoktur. Lokal anesteziden yararlanılarak ve herhangi bir komplikasyon riski olmadan rahatlıkla uygulanabilmektedir.


Lipomatik Yöntemiyle Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Lipomatik ile yağ aldırma işlemine geçmeden önce hastanın genel muayenesi yapılır. Bu süreçte hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağı da hesaplanmaktadır. Cerrah genel anestezi veya lokal aneztesi seçeneklerini değerlendirdikten sonra Lipomatik işlemine geçilir. Yağ alınacak bölgede kullanılan ve titreşimli bir cihaz olan Lipomatik, inan kulağının duyamayacağı düşük frekanslı ses dalgalarıyla çalışır. İşlem sırasında sorunlu bölgedeki yağlar eritilir. Vücut yapısına hiçbir şekilde zarar vermeyen Lipomatik cihazıyla yapılan yağ aldırma sonrasında daha diri ve sıkı bir vücuda sahip olunabilmektedir. İşlemden önce sıkılaştırılan yağ son aşamada vakum cihazıyla çekilerek uygulama tamamlanır.


Lipomatik Sonrası İyileşme

Klasik yağ aldırma operasyonlarına göre daha çok yağ dokusunun çekilebildiği Lipomatik ile yağ aldırma estetiği sonrasında cilde zarar verilmemektedir. Bu yüzden diğer uygulamalara göre çok daha kısa süreli bir iyileşme süreci bulunmaktadır. Yine de tedbir amaçlı doktorun tavsiyesine göre belirli bir süre korse kullanılmalıdır. Bu durum tamamen cildin sarkmasını engellemek içindir.
Lipomatik ile alınan yağ oranı bölgelere göre farklılık gösterebilir. Ortalama 1 ile 5 gün arasında gündelik yaşamına dönen hastalar, doktor talimatlarına uyum sağlayarak düzenli egzersizlere de başlamalıdır. Aynı durum düzenli besleme süreci içn de geçerlidir.


Kimler Lipomatik Yaptırabilir?

Ciddi bir kitleye hitap eden Lipomatik, 18 yaşından büyük ve genel sağlık durumu iyi olan her bireye uygulanabilir. Genel anestezi zorunluluğu olmayan bu yöntem aynı zamanda erkek hastalar için de idealdir. Genelde jinekomastiden şikayetçi olan erkek hastalar Lipomatik ile kısa sürede tedavi olabilir. Göğüslerdeki bez dokuları bu cihaz ile alınabildiği için erkeklerin de operasyondan sonra memnuniyet duyduğu unutulmamalıdır.
Bu işlem karın, boyun, kol, göğüs, bacak, kalça, basen ve bel bölgesine başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Son derece hassas bir cihaz sayesinde yapılan yağ alma operasyonu, her zaman başarılı ve güzel sonuçlar vermektedir.


Lipomatik ve Lazer Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Lipomatik yöntemi, Lazer Liposuction’a göre çok daha yeni bir uygulamadır. Lazer Liposuction’da iyileşme süresi uzun iken Lipomatik’te çok daha kısadır. Üstelik Lazer Liposuction’da alınacak yağ miktarı sınırlıdır. Ayrıca kanama, yanık izleri ve morarma gibi yan etkiler Lazer Liposuction’da görülebilir. Oysa Lipomatik’te herhangi bir yan etki veya komplikasyon riski bulunmamaktadır.


Lipomatik ile Yağ Aldırma Avantajları

Lipomatik’ten önce uygulanan tüm yağ aldırma yöntemlerinden çok daha hızlı bir iyileşme süreci sunan Lipomatik, sorunlu bölgelerden homojen ve eşit olarak yağ alınmasını sağlar. Öte yandan hassas bir cihaz ile operasyon yapıldığı için damar, kas ve sinir gibi dokulara zarar verilmemektedir. Haliyle son derece başarılı ve konforlu bir yöntemdir.
Cilt altında bulunan kollajen miktarını artıran Lipomatik, vücut sarkmalarını en aza indirmektedir. Bayanların basen bölgesindeki selülit görünümünün ortadan kaldırılması için de kullanılan Lipomatik, en az yan etkiye sahip teknolojilerden biridir. Normal hayata kısa sürede dönüş sağlayan bu işlemde genel anesteziye uygun olmayan adaylar için de yağ aldırma işlemi yapılabilir. Sonuç olarak yağ alınan bölgede sarkmalar en aza indirilirken olumsuz bir durumla karşılaşmadan rahatlıkla bölgesel zayıflama sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

Liposuction fiyatları ile ilgili bilgi almak için