• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Burun kemiklerinin şekillendirilmesi amacıyla yapılan ameliyata Piezo burun estetiği adı verilmektedir. Ayrıca Piezo, bu işlemin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için kullanılan cihazın adıdır. Estetik operasyon sırasında ultrasonik ses dalgalarından yararlanılarak burun kemikleri rahatlıkla şekillendirilebilir. Piezo teknolojisi, dokundurulduğu bölgede hızlıca işlev görmeye başlar. Bu sayede damarlara, kaslara ve cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Piezo burun ameliyatı, herhangi bir yan etkiye de neden olmadığı için hastaların konforlu bir şekilde gündelik yaşama devam etmesi sağlanır.

Piezo Cerrahisi Burun Tıkanıklığı Tedavisinde Kullanılabilir mi?

Bu cerrahi yöntemi burun tıkanıklığının yanı sıra horlama sorunu yaşayan hastalar için de tercih edilebilir. Çünkü burun tıkanıklığı ile horlama sorunu, burundaki kemik eğrilikleri nedeniyle oluşmaktadır. Horlama ve burun tıkanıklığı nedeniyle yeteri kadar nefes alamayan bireylerde bir süre sonra kalp büyümesi, ağız kuruluğu ve efor kapasitesinde azalma gibi belirtiler yaşanabilir. Haliyle Piezo cerrahisi bu problemlerin oluşmaması adına başvurulacak en güvenilir yöntemler arasında yerini almaktadır.

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber estetik operasyonlarında yeni teknikler geliştirilmiştir. Günümüzde en çok tercih edilen burun estetiği uygulamalarından olan Piezo da ameliyat sonrasında herhangi bir şişme ya da morluk oluşmamasını sağlar. Piezo burun estetiği ile beraber kullanılan ultrasonik dalgalar, burun bölgesine talep edilen şekli vermektedir. Daha önceleri burun bölgesine şekil vermek için burun kemikleri kırılmakta ve ciddi yan etkiler ortaya çıkmaktaydı. Oysa artık Piezo tekniği sayesinde hastalarda görülen yan etkiler minimuma indirilmiş ve başarılı sonuçlar alınabilmiştir.

Piezo burun estetik ameliyatı 2 ile 4 saat arasında yapılmaktadır. Ancak estetik operasyonlarda belirli bir süre paylaşmak doğru değildir. Sonuçta cerrahi bir uygulama olduğu için işlemden önce görüşme yapacağınız doktorunuz konuyla ilgili detaylı bilgiler sunacaktır.

Piezo Burun Estetiği Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlemden sonra hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar olacaktır. İstirahat sırasında burnun yüksek bir yastıkla desteklenmesi gerekir. Hastaların kan sulandırıcı ilaçlar tüketmemesi de önerilmektedir. Ayrıca ilk haftalarda var ise alkol ve sigara tüketimi sonlandırılmalıdır.

Burun bölgesindeki tamponlar 1. hafta sonunda çıkarılır. Operasyondan sonra burun bölgesinin su ile temas etmemesi de önemlidir. Oldukça hassas bir süreç olan Piezo burun ameliyatı, kısa sürede iyileşme belirtileri gösteren bir operasyondur.

Hastaneden taburcu olan bireyler belirli dönemlerde kontrol için doktor ile görüşmek durumundadır. Son zamanların en çok tercih edilen burun estetiği yöntemi olan Piezo sayesinde ideal burun görünümüne ulaşabilir ve kendinizi estetik açıdan çok daha güzel hissedebilirsiniz.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Normal koşullarda uygulanan estetik operasyonlarda burun kemik yapısı kırıldığı için işlemden sonra morarma, ağrı ve şişlik gibi komplikasyonlar görülebilir. Ancak Piezo burun estetiği sayesinde burun kemikleri kırılmadan ses dalgalarıyla kesilmekte ve burun bölgesine istenen şekil verilmektedir. Hastalar sadece 1 gün istirahat ettikten sonra gündelik yaşamına geri dönebilir.
İşlemden sonra hastaya tampon takılacaktır. Tampon sadece doktor tarafından çıkarılabilir. Hastaların herhangi bir şekilde bireysel müdahalede bulunmaması, iyileşme sürecini hızlandırmaktadır. Kısa bir sürede tamamlanabilen Piezo tekniği ile burun estetiğinde herhangi bir dezavantajın bulunmadığı unutulmamalıdır.

Piezo tekniği sayesinde hastanın ameliyattan beklediği estetik başarı yakalanabilmektedir. Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki durumu söz konusu değildir. Çünkü burun dokusuna Piezo tekniğinde zarar verilmez. Bu durum fizyolojik ve sağlıklı bir iyileşme sürecini de beraberinde getirmektedir. Üstelik bu yöntemle yapılan estetik operasyonla ilgili pek çok kullanıcı yorumunun olumlu bir şekilde paylaşıldığı bilinmektedir.