• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Orta yüz germe ameliyatı ayrıca endoskopik olarak da bilinmektedir. Orta yüz germe daha çok kadınlar arasında popüler olan bir cerrahi operasyondur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte de bu işlemler sıklıkla yaptırılabilmektedir. Klasikleşmiş yüz gerdirme operasyonlarına nazaran daha basit bir işlem süreci olan bu ameliyat ağrısız ve çabuk geçer. Endoskopik yani orta yüz gerdirme ameliyatı çok ileri düzeyde yaşlı olan kişiler tarafından fazla tercih edilmez. Bu işlem genellikle orta yüz bölgesinde sorun yaşayan kişilere uygulanmaktadır.

Orta yanak bölgesi yüzün tüm alanını kaplar. Orta yüz ameliyatı yaptıracak olan kişiler; yanak bölgesinde sarkması olan, göz kapağı ve burun arasındaki bölgenin çukurlaşması olan ve ağız kenarında oluşan kırışıklıkların giderilmesi amacıyla başvururlar. Bu ameliyat genellikle orta yaşta kişiler tarafından tercih edilmektedir. Orta yüz germe ameliyatı sayesinde kişiler daha genç ve kusursuz bir cilde sahip olacaktır. Orta yüz germe ameliyatında, gözün alt kısmında bulunan kapaktan veya ağzın içinden kesi atılarak gerçekleştirilir. Kusurlu olan bölgede sarkan kısımlar yukarıya doğru asılır ve yüz daha gergin bir hal alarak kusursuz biçime döndürülür. Ameliyat öncesi doktorla ön görüşme yapmakta fayda vardır. Gerekiyorsa kullanılan bazı ilaçlar bırakılır. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar varsa bunlara bir süre ara verilebilir. Bunların yanı sıra ameliyattan önce sigara ve alkole bir süre ara verilmesi gerekebilir.

Orta Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Orta yüz germe ameliyatı kişilerin yüz bölgesinde bulunan kusurlu kısmın giderilmesi için yapılan bir ameliyat türüdür. Bu işlemde kişinin kesinlikle muayene olması gerekmektedir. Ameliyat için kişiye göre farklı teknikler uygulanabilmektedir. Bu yüzden alanında uzman bir doktora başvurarak hastaya uygun olan yöntem belirlenir. Burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta daha önceden geçirmiş olan bir hastalık veya rahatsızlık varsa bunu doktorla paylaşılması gerekir. Orta yüz ameliyatı yaklaşık olarak 2.5-3 saat sürebilmektedir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır.

Ameliyat esnasında yanak dahil olmak üzere göz kapaklarına kadar her bölgeye ayrı bir işlem uygulanır. Ameliyattan sonra gözaltına 5 gün kalmak suretiyle kâğıt bantlar yapıştırılır. Yanak germe işlemi yapılmış ise bu kısımda da elastik bir bandaj olacaktır. Bu ameliyatta direne pek fazla ihtiyaç duyulmaz. Ameliyat sonrasında olan şişlik ve morluklar illaki görülecektir. Bu durumun kişiyi korkutmaması gerekir. Bu tür durumlarla karşılaşıldığında buz kompleksi yapılarak daha hafife indirilebilir. Şişlik ve morluklar yaklaşık 2 hafta ile 4 hafta arasında sürecektir. Bu süreç içerisinde ağrılar olacaktır.

Doktorun belirttiği yerler dışında ağrı olduğu zaman muhakkak işlem yapan doktor ile görüşmek gerekmektedir. Ameliyattan sonraki süreçte kontrolleri aksatmamak gerekir. Orta Yüz Germe ameliyatından yaklaşık olarak 10 gün sonra makyaj ürünleri ve cilt için kremler kullanabilmek de bir sakınca yoktur.

Orta Yüz Operasyon Fiyatları

Endoskopik estetik ameliyat olarak da bilinen bu ameliyat, kişiyi daha genç görünüme sahip olmasını sağlar. Orta yüz germe ameliyatının nasıl yapıldığı çok önemlidir. Eğer ameliyat uzman estetik Cerrah tarafından yapıldıysa çok iyi sonuçlar alınabildiği gibi kötü bir ameliyat yapıldığı zamanda da ilgili bölgede hiçbir düzelme görülmeyebilir.

Endoskopik orta yüz germe ameliyatı sayesinde alın bölgesi daha geniş bir hale getirilir, kaş kaldırılabilir, alında ve iki kaş arasındaki karışıklar giderilebilir. Bu sayede yüz bölgesi daha gergin bir hale getirilebilir. Böylece kalıcı botoks etkisi sağlanmış olur. Yanak bölgesinde bulunan elmacık kemiklerinde dolgunluk sağlayarak göz kenarları da kaldırılarak aynı zamanda göz kısmına badem göz estetiği etkisi verilir. Bu sayede daha genç ve dinamik bir görünüm elde edilir. Ameliyattan sonra iz kalıp kalmadığını merak eden kişiler için teknolojiye bağlı olarak hiçbir iz kalmadığını söyleyebiliriz.

İşlemin hangi hastanede ve hangi uzman tarafından hangi yöntem kullanılarak yapıldığına göre fiyat konusunda değişiklikler görülebilir. Önemli olan fiyat konusu değil işlemin ne kadar doğru yapıldığıdır. Çünkü işlem kötü yapılırsa yüzde kötü bir etki veya hiçbir olumlu etki alınamayacaktır. Bu yüzden işlem yaptırılmadan önce estetik uzmanı ile ön görüşme yapılmasında fayda vardır. Detaylı muayene sonrasında gerekli planlamalar da yapılır ve bu işlemlerin sonunda en doğru fiyat ortaya çıkmış olur.