• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Penis Yağ Enjeksiyonu

 

Penis yağ enjeksiyonu; “penis kalınlaştırma, penis dolgusu” olarak da bilinir. Penis kalınlaştırmak isteyen kişiler penis enjeksiyon işlemine başvururlar. Bu işlem kimyasal hazır dolgular ile penis bölgesinin deri altına enjekte edilir. Bu sayede penis bölgesinde kalınlaşma olur. Ayrıca hastanın kendi yağından biraz yağ alınarak da penis dokusuna enjekte dilerek kalınlaştırma işlemi sağlanabilir. Penis kalınlaştırma, işleminde aynı zamanda penis boyunda da bir uzama işlemi gerçekleşir. Kalınlaştırma işlemi yapılırken herhangi bir sınır yoktur. Ama estetik açıda penisin uzunluğuna göre kalınlık yapılması gerekir. Penisin ideal kalınlığı 4 cm olarak belirlenir. Penis büyütme ameliyatlarında ise en fazla 2.5 cm’lik bir büyütme sağlanabilir.


Penis Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı

Penisin kalınlık ve uzunluğundan memnun olmayan kişiler “penis yağ enjeksiyonu” işlemine başvururlar. Böylece estetik açıdan istedikleri görünüme kavuşurlar. Penis bölgesine yapılan tüm işlemler hastane ortamında yapılmalıdır. Bu işlemi uzman bir kişinin yapması gerekir. Bölge hassa s olduğu için zarar görmemesi gerekir. Penis enjeksiyonu genel anestezi ile yapılmalıdır. Penis yağ enjeksiyonu işlemi penis kalınlaştırma işlemi demektir. Ameliyat sedasyon anestezi tekniği ile gerçekleştirilir. Vücuttan alınan veya yapay dolgular ile penise kalınlık verilir. Enjekte yapılan yağların bir kısmı eriyecektir. Bu tür ihtimalleri göz önüne alınarak, fazla enjeksiyon uygulanır. Bu sayede istenen kalınlığa kolaylıkla ulaşılmış olur. 

Penis kalınlaştırma ameliyatında ağrı yağların alındığı karın ya da popo bölgesinde hissedilir. Penis bölgesi büyüyen bir bölge olduğu için ameliyat esnasında penis sargı beziyle sarılır. Bu sargı 4-5 gün sonra açılır. Ameliyat sonrasında şişlik ve gerginlik hissedilebilir. Bu tür durumlar oldukça normaldir. Doktorun isteğine göre, kişi hastanede kalabilir. Eğer farklı bir komplikasyon oluşmazsa hastanede kalmasını gerektirecek bir durum yoktur. Ameliyattan sonra bölgede herhangi bir iz kalmaz. Birey söylemediği sürece anlaşılır bir durum olmaz. Penis estetiği işleminden sonra bölge his veya haz kaybı bir durum olmaz. Öncesinde nasıl hissediliyorsa, ameliyattan sonra da o şekilde devam edilir. Aynı şekilde penis bölgesinde olan boşalmayla alakalı bir durum söz konusu olmaz. Penis yağ enjeksiyonu ile penis de kalıcı kalınlaşma işlemi sağlanır.


Operasyon Sonrası

Penis yağ enjeksiyonu işleminde doku transferi, yağ enjeksiyonu ile sağlanabilmektedir. Genellikle vücudun bir kısmından alınarak bölgeye enjekte işlemi sağlanır. Aktarılan bu yağların %40’ı ilk 6 ay sonra kalıcı hale gelerek, yaşam boyu kalıcılığını sürdürür. Eriyen kısımlar, eridikten sonra kalan kısımlar ilgili bölge için yeterli olacaktır. Bu işlemde en başarılı yöntem Yağ enjeksiyon işlemidir. Kişiden kişiye değişen bu işlemde, kişi tekrardan kalınlaştırma isteyebilir. Bu süreç için 6 beklemesi gerekir. Penis Yağ enjeksiyonu ameliyatı çok riskli bir ameliyat değildir. Ama yapılan ortam ve yapan kişi özenle seçilmesi gerekir. Bölgede oluşabilecek en ufak en ufak enfeksiyon sağlık durumunu olumsuz derecede etkileyebilir. Bu yüzden ameliyat sonrasındaki süreç çok önemlidir.

Penis kalınlaştırma ameliyatından sonra hafif ağrıların olması oldukça normaldir. Doktorun verdiği hafif ağrı kesicilerle ağrılar en az indirilir. Ameliyat sonrasında kısa bir süre de olsa sigara, alkol ve kafeinli ürünlerden uzak durulması gerekir. Ameliyat sonrasında gündelik yaşama kolaylıkla adapte olunabilir. Ama spor yaşantısı, cinsel yaşam ve ağır hareketlerden kaçınılması gerekir. Ameliyat bölgesi 5 gün boyunca sargı halinde olacaktır. 5 günün sonunda doktor kontrolü altında sargıların çıkarılması gerekir. Pansuman ve doktor kontrol sürecine özen gösterildiği takdirde iyileşme süreci daha hızlı bir hal alacaktır. Ameliyattan sonra beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmemesi gerekir. Doktorun önerdiği veya vermiş olduğu listeye dikkat edilmesinde fayda vardır. Bu süreç içerisinde sindirilmesi kolay olmayan besinler tüketilmemelidir.


Operasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Cerrahi bir operasyon olan penis yağ enjeksiyonu, önemli bir operasyondur. Ameliyat sonrasındaki süreç çok önemlidir. Dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Kişi bu durumlara dikkat ettiği takdirde işlem başarılı bir işlem haline gelecektir. Doktor tavsiyelerini dinlemek ve uygulamak kişinin iyileşme süreci için önemli bir durumdur.

  • Operasyondan sonra 10 gün boyunca duş alınmaması gerekiyor. Çünkü ameliyattan sonraki 5 gün de bölgede sargı olacaktır. Bu süreç içerisinde çok sıcak veya çok soğuk su temasından kaçınılması gerekir.
  • Cinsel ilişki sürecine bir süre ara verilmelidir. Ameliyattan sonra 1 ay kadar cinsel ilişkiden uzak durulması gerekir.
  • Penis yağ enjeksiyonundan sonra, seyahat edeceğiniz ulaşım türü de önem taşır. İlgili bölgeyi etkileyecek bir ulaşım aracı seçilmemelidir. Çok acil ve nihai durumlarda uçak tercih sebebi olabilir.
  • Ameliyat sonrasında hafif ağrılar olacaktır. Bu süreç içerisinde araç kullanılmaması gerekir. İlgili bölgeyi zorlayacak hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • İlgili bölgeye dikişlerle enjeksiyon sağlanır. Dikiş alma süreci ameliyattan 5 gün sonradır.
  • Doktor tavsiyesi dışında bir ilaç kullanılmamalıdır. Bu tür durumlar istenmeyen komplikasyonlara sebebiyet verebilir.
  • Buhar banyosu ve güneş ışınlarından uzak durulması gerekir. Bu süreç iyileşme sürecine bağlı olarak 10 güne uzayabilir.
  • Ameliyattan sonra penis bölgesinde morarama görülebilir. Bu durum oldukça normaldir. Bu durum 1 ay sonra geçecektir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmadığı takdirde hiçbir olumsuz durum ve sertleşme sorunu ile karşılaşılmayacaktır.