• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
 • +90 530 442 60 99

Vajina Estetiği Ameliyatı


Vajina estetiği ameliyatı, kadınların cinsel organında doğuştan veya yaşam sürecinde ortaya çıkan değişikliklerin giderilmesi sebebiyle yapılan cerrahi operasyondur. Kadınların yaşına ve doğuma bağlı olarak vajinal bölgede meydana gelen açılma ve cinsel istekliliği arttırmaya yönelik de yapılan cerrahi uygulamadır.

Vajinada bulunan herhangi bir sorun, kadında belli problemlere sebebiyet vermektedir. Bu sebepler hem psikolojik yaşantısını hem de sosyal yaşantısını olumsuz derecede etkileyebilmektedir. Sosyal yaşantısında, çiftlerin cinsel birlikteliklerini de olumsuz derecede etkileyebilmektedir. Bu tür durumlarda vajina estetiği ameliyatı ile sorunları ortadan kaldırmak mümkün hale geliyor. Vajina estetiği sayesinde ilgili bölgedeki tüm problemler ortadan kaldırılarak kişinin istediği evreye gelmesi sağlanıyor.


Vajina Estetiği Ameliyatı Çeşitleri ve İşlem Süreci

Vajina estetiği büyük bir titizlik ve gizlilik ortamında uygulanır. Bireyin isteğine bağlı olarak işlem yapılmaktadır. Labium Estetiği haricinde yapılan işlemler; Vajina daraltma ameliyatı, vajinal sarkma ameliyatı, doğumdan sonra vajina estetiği gibi kısımlara ayrılabilir.

Vajina daraltma ameliyatı; kadınların en çok talep ettiği ameliyatlardan birisidir. Yaşa, doku zayıflığına, sağlıksız beslenme, kötü alışkanlıklar, doğum, cinsel yaşama bağlı olarak vajina bölgesinde genişlik olur. Bu durum çiftlerin cinsel yaşam kalitesini düşürür. Vajina daraltma ameliyatı 45 dakika sürmektedir. Genel anesteziye gerek duyulmadan yapılabilen bir işlemdir. Vajina kasları sıkılaştırılarak, vajinada bulunan fazla doku çıkarılır. İşlemden 4-6 hafta sonra cinsel yaşama dönüş sağlanabilir. Kısa süreli bir işlem olduğundan dolayı oluşabilecek ağrılar basit ağrı kesicilerle giderilebilir. Ameliyat esnasında yapılan dikişlerin büyük bir kısmı vajina içine bırakılır. Bu yüzden dışardan bakıldığı zaman ameliyat olduğu anlaşılması zordur. Dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Çünkü; bu kısma kullanılan dikişler kendiliğinden erime özelliğine sahiptir. Ameliyattan sonra ertesi gün gündelik yaşama dönüş sağlanabilir.


Vajinal Sarkma Ameliyatı; vajinanın iç dudaklarının dış dudaklara göre küçük olması gerekir. Dışarıdan bakıldığı zaman iç dudakların fazla belirgin olmaması gerekir. Bu tür durumu yaşayan kişiler için vajina sarkması işlemi uygulanır. Bu işleme ihtiyaç duyan kişiler genellikle; dudak dokusu fazla zarar görmüş kişilerdir. Yaklaşık olarak 30 dakika süren bu işlemde, hasta genel anestezi almadan uyanıkken yapılır.

Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için, işlemden sonra dikiş aldırma gibi bir durum olmaz. İşlemden sonra ciddi bir ağrı hissedilmez. Oluşabilecek ağrılar için de doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılabilir. Ertesi gün günlük yaşama dönüş sağlanabilir. Kadınlar doğumdan sonra da vajina estetiği işlemine ihtiyaç duyabiliyorlar. Doğumdan sonra oluşan yırtıklar perine kısmında kalıcı izlere neden olur. Ameliyat ile bu izlerin giderilmesi sağlanarak, daha kusursuz hale getirilir. Bu sayede kişilerin cinsel yaşamındaki problemlerini de gidererek kaliteli yaşam sağlanmış olur. Bu sayede kadınlar kendilerine karşı daha özgüvenli olabiliyor.


Operasyon Sonrası

Cinsel yaşamlarını daha iyi hale getirebilmek için kadınlar vajina estetiğine ihtiyaç duyarlar. Vajina estetiği uzman jinekologlar tarafından yapıldığı zaman herhangi bir sorun oluşturmaz. Bu süreç işlem yapılan kişi içinde önemlidir. Ameliyattan sonraki sürece dikkat edildiği sürece hiçbir riski yoktur. Ameliyattan sonra ertesi gün gündelik yaşama dönüş sağlanabilir. Ama hızlı iyileşme süreci için 2-3 gün istirahat edilmesinde fayda vardır. Ameliyattan sonra kişisel hijyene özen gösterilmesi gerekir. Doktor kontrolleri ihmal edilmemeli, verilmiş olan ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

Ameliyattan 1 gün sonra banyo yapılmasında bir sakınca yoktur. Ama suyun çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edilmelidir. Vajina estetiğinden sonra cinsel yaşama bir süre ara verilmesi gerekir. Bu süreç yaklaşık olarak 1-1,5 aydır. Ameliyattan sonra 1,5-2 ay deniz ve havuz için ara verilmelidir. Buradan alınan mikrop, bölgeyi olumsuz derece de etkileyebilir. Vajinal daraltma operasyonundan sonra normal doğum yapılmadığı sürece vajinal genişleme gibi bir durumla karşılaşılmayacaktır. Vajina estetiği yaptıran kadınlar, sezaryen ile doğum yaptığı takdirde herhangi bir genişleme problemiyle karşılaşmaz. Vajina estetiği ameliyatı olduğunuzu söylemediğiniz takdirde kimse anlamayacaktır.

Cerrahi operasyonda hangi yöntemin uygulanacağı, operasyonu gerçekleştirecek olan uzmanın deneyimine bağlı olarak değişebilir. İşlem sonrasında doktorun verdiği tavsiyelere uyulursa iyileşme süreci o kadar kolay ve başarılı bir şekilde sonlanacaktır.


Vajina Estetiği Avantajları

Vajina estetik işleminin güvenilir bir ortamda yapılmasında fayda vardır. Operasyondan önce ciddi bir rahatsızlık varsa bu durum doktora iletilmelidir. İlgili bölgenin enfeksiyon kapmamasına özen göstermek gerekir. Bu duruma dikkat edilirse iyileşme sürecine fayda sağlayacaktır. Vajina estetiği ile kadınlar kendisinden daha emin olacak bu sayede cinsel yaşam kalitesi de artmış olacaktır. Vajina estetiğinin birçok avantajı bulunur.

 • işlemi ile vajinanın görüntüsü düzeltilir.
 • Cinsel yaşamda daha mutlu, özgüvenli olur.
 • Vajinada bulunan gevşemiş vajen kasları işlevleri yeniden sağlanır.
 • Vajen kanalında bulunan gerginlik ve direncin arttırılması sağlanır.
 • Vajen kanalında gelen gerginlik sayesinde cinsel olarak alınan zevkin arttırılmasına olanak sağlar.
 • Kadının özgüveni yerine gelir.
 • İşlem sonrasında bölgede bir iz kalmaz
 • İşlemden sonra kolaylıkla gündelik yaşantıya dönüş sağlanabilir.
 • Vajina simetrik görüntüsü bakımından daha kusursuz hale gelir.
 • Genital bölgedeki sarkmalar daha gergin ve sıkı hal alır.
 • Vajina bölgesi kusursuz hale getirilir.

Vajina estetiği ameliyatı fiyatları yapılacak işleme göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda yapılacak olan yer ve uzmana göre de farklılıklar görülebilir. Vajina estetiği kişinin sağlığını etkileyen bir durum değildir. İşlemden sonra kişi doktor tavsiyelerine dikkat ettiği takdirde oldukça başarılı bir ameliyat süreci geçirmiş olur. İşlem öncesi yaptırılacak olan klinik önceden araştırılmalıdır. Bu sayede yaptırılan işlem sonucundan memnun olarak, yaşam kalitesi daha da arttırılır.