• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir? Nasıl Yapılır?

Popo görünümünü düzelten ve daha dolgun bir kalça yapısına sahip olmak için yapılan estetik operasyonuna Brezilya popo estetiği adı verilir. Hastaların sadece kendi yağ dokusu kullanılarak uygulanan bu işlem son derece kalıcı ve güzel sonuçlar verir.

Brezilya’da yaşayan kadınların popo görünümüne ulaşmak isteyenlerin yaptırabileceği Brezilya popo estetiğinde ilk olarak fiziksel incelme sağlanır. Ayrıca düz ve kare görünümlü kalça yapısına sahip olan bayanlar da bu işlemden faydalanabilir. Öte yandan ilerleyen yaş nedeniyle kilo kaybı yaşayan bayanların kalça bölgesinde düzleşme, gevşeme ve sarkma gibi durumlar da söz konusudur. Kadınlarda güzellik sembolü olarak kabul edilen kalçaların daha dik ve estetik görünmesi için BBL yani Brezilya popo estetiği uygulamaları son zamanlarda çokça rağbet görmektedir.

Brezilya Popo Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Cerrahın incelemesi sonrasında yağ enjeksiyonu ya da askılama ile popo kaldırma işlemi uygulanabilir. Ayrıca hastaların talep ve önerileri de dikkate alınarak ameliyat süreci başlatılmaktadır. Bayanlar kalça bölgesi için şikayetlerini doktor ile paylaştıktan sonra tercih edilecek yöntem de belirlenir.

Askılama tekniği, kilo kaybı nedeniyle şekilsiz kalçalara sahip olan bayanlara uygulanır. Karın bölgesinin alt kısmını da etkileyen bu durum, askılama ile giderilebilir. Protez yöntemi de günümüzde en çok tercih edilen BBL uygulamaları arasındadır. Kalçanın üst kısmındaki yetersizlikler için silikon protez yapılabilir. Son olarak yağ enjeksiyonuyla da son derece güzel kalça görünümüne ulaşılabilir.

Brezilya Popo Estetiği Öncesi

Popo estetiğinden önce bazı tetkikler talep edilmektedir. Kan tahlilleri ile beraber kalçanın fiziki kontrolü yapıldıktan sonra görüntüleme tetkiklerinden yararlanarak muayene tamamlanır. Hastaların ameliyata 1 hafta kala sigara ve alkol tüketimini sonlandırması gerekir. Ayrıca aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların yanı sıra bitkisel takviyelerin tüketilmemesi şarttır. Tüm bu durumlar, Brezilya popo estetiği ameliyatından sonraki ilk 3 ay için de geçerlidir.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastaların silikon protez tercihlerinde kalça bölgesine kesi atılır. Genel anestezi altında protezler yerleştirilir. Ödemi engellemek adına hastalara dren de takılır. 5-6 gün sonra dren çıkarılarak kalçaların yeni görünümüyle karşılaşılabilir. Yağ enjeksiyonunu tercih eden hastaların farklı bölgelerinden yağ alınarak özel yöntemlerle kalça bölgesine enjekte edilmesi söz konusudur. Bazı hastalar yağ enjeksiyonunun sağlıksız olduğunu düşünmektedir. Ancak vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların kendini yenileme özelliğine sahip olduğu unutulmamalıdır. Yani yağ alınan bölgelerde herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası

İşlemden sonra hastalara spor başta olmak üzere seyahat ve giyim konularında uyarılar yapılır. Gündelik yaşama 2 gün sonra dönebilen hastalar özellikle de giyim konusuna dikkat etmelidir. Basen ve bel bölgesini sıkmayacak kıyafetler tercih etmeli ve kalça bölgesi darbelerden korunmalıdır. Öte yandan Brezilya Popo Estetiği sonrasında spor egzersizlerine en az 3 ay ara verilmelidir. Hastalar aynı zamanda ilk 1 hafta duş almamalıdır. İyileşme süreci, dikkat edilmesi gereken bu faktörlerle beraber hızlanacak ve talep edilen kalça görünümüne ulaşılacaktır.

Ameliyatın ardından iyileşme süresi genelde 8 haftaya kadar devam eder. Ancak ilk 4 hafta sonunda gözle görülür bir değişim yaşanmış olacaktır. Hastalar 1.ay itibariyle araç kullanabilir. Görüldüğü üzere Brezilya Popo Estetiği herhangi bir yan etkisi ya da komplikasyonu olmayan başarılı bir ameliyat sürecidir. Kadınlar bu sayede çok daha güzel, çekici, estetik ve dik bir kalça yapısına sahip olurken aynı zamanda özgüven eksikliği gibi problemleri de popo estetiği sayesinde ortadan kaldırabilir.