• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Brezilya Popo Estetiği

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir? Nasıl Yapılır?

Popo görünümünü düzelten ve daha dolgun bir kalça yapısına sahip olmak için yapılan estetik operasyonuna Brezilya popo estetiği adı verilir. Hastaların sadece kendi yağ dokusu kullanılarak uygulanan bu işlem son derece kalıcı ve güzel sonuçlar verir.

Brezilya’da yaşayan kadınların popo görünümüne ulaşmak isteyenlerin yaptırabileceği Brezilya popo estetiğinde ilk olarak fiziksel incelme sağlanır. Ayrıca düz ve kare görünümlü kalça yapısına sahip olan bayanlar da bu işlemden faydalanabilir. Öte yandan ilerleyen yaş nedeniyle kilo kaybı yaşayan bayanların kalça bölgesinde düzleşme, gevşeme ve sarkma gibi durumlar da söz konusudur. Kadınlarda güzellik sembolü olarak kabul edilen kalçaların daha dik ve estetik görünmesi için BBL yani Brezilya popo estetiği uygulamaları son zamanlarda çokça rağbet görmektedir.

Brezilya Popo Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Cerrahın incelemesi sonrasında yağ enjeksiyonu ya da askılama ile popo kaldırma işlemi uygulanabilir. Ayrıca hastaların talep ve önerileri de dikkate alınarak ameliyat süreci başlatılmaktadır. Bayanlar kalça bölgesi için şikayetlerini doktor ile paylaştıktan sonra tercih edilecek yöntem de belirlenir.

Askılama tekniği, kilo kaybı nedeniyle şekilsiz kalçalara sahip olan bayanlara uygulanır. Karın bölgesinin alt kısmını da etkileyen bu durum, askılama ile giderilebilir. Protez yöntemi de günümüzde en çok tercih edilen BBL uygulamaları arasındadır. Kalçanın üst kısmındaki yetersizlikler için silikon protez yapılabilir. Son olarak yağ enjeksiyonuyla da son derece güzel kalça görünümüne ulaşılabilir.

Brezilya Popo Estetiği Öncesi

Popo estetiğinden önce bazı tetkikler talep edilmektedir. Kan tahlilleri ile beraber kalçanın fiziki kontrolü yapıldıktan sonra görüntüleme tetkiklerinden yararlanarak muayene tamamlanır. Hastaların ameliyata 1 hafta kala sigara ve alkol tüketimini sonlandırması gerekir. Ayrıca aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların yanı sıra bitkisel takviyelerin tüketilmemesi şarttır. Tüm bu durumlar, Brezilya popo estetiği ameliyatından sonraki ilk 3 ay için de geçerlidir.

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Hastaların silikon protez tercihlerinde kalça bölgesine kesi atılır. Genel anestezi altında protezler yerleştirilir. Ödemi engellemek adına hastalara dren de takılır. 5-6 gün sonra dren çıkarılarak kalçaların yeni görünümüyle karşılaşılabilir. Yağ enjeksiyonunu tercih eden hastaların farklı bölgelerinden yağ alınarak özel yöntemlerle kalça bölgesine enjekte edilmesi söz konusudur. Bazı hastalar yağ enjeksiyonunun sağlıksız olduğunu düşünmektedir. Ancak vücudun farklı bölgelerinden alınan yağların kendini yenileme özelliğine sahip olduğu unutulmamalıdır. Yani yağ alınan bölgelerde herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir.

Brezilya Popo Estetiği Sonrası

İşlemden sonra hastalara spor başta olmak üzere seyahat ve giyim konularında uyarılar yapılır. Gündelik yaşama 2 gün sonra dönebilen hastalar özellikle de giyim konusuna dikkat etmelidir. Basen ve bel bölgesini sıkmayacak kıyafetler tercih etmeli ve kalça bölgesi darbelerden korunmalıdır. Öte yandan Brezilya Popo Estetiği sonrasında spor egzersizlerine en az 3 ay ara verilmelidir. Hastalar aynı zamanda ilk 1 hafta duş almamalıdır. İyileşme süreci, dikkat edilmesi gereken bu faktörlerle beraber hızlanacak ve talep edilen kalça görünümüne ulaşılacaktır.

Ameliyatın ardından iyileşme süresi genelde 8 haftaya kadar devam eder. Ancak ilk 4 hafta sonunda gözle görülür bir değişim yaşanmış olacaktır. Hastalar 1.ay itibariyle araç kullanabilir. Görüldüğü üzere Brezilya Popo Estetiği herhangi bir yan etkisi ya da komplikasyonu olmayan başarılı bir ameliyat sürecidir. Kadınlar bu sayede çok daha güzel, çekici, estetik ve dik bir kalça yapısına sahip olurken aynı zamanda özgüven eksikliği gibi problemleri de popo estetiği sayesinde ortadan kaldırabilir.

Brezilya Popo

Brezilya Popo Estetiği Operasyonları

Brezilya popo estetiğine sahip olmak isteyen kadınlar için üç farklı yöntem mevcuttur. Bunlar yağ enjeksiyonu ile kalça estetiği, askı işlemi ile popo kaldırma ve protez estetiktir. Kadınların talepleri doğrultusunda estetik cerrahlar bu yöntemlerden birini seçer ve uygulamayı bu yöntemler doğrultusunda yapar.

1.       Popo Protez Yöntemi:

Bu yöntemde kadınların kalça üst kısmındaki dolgunluk seviyesi yetersiz ise özel üretilmiş silikon protezler kullanılır. Uygulama sayesinde kalça bölgesi arkaya doğru hem yüksek hem de biraz daha çıkık konuma getirilir. Ayrıca kalça için üretilen protezler kalça kaslarının bulunduğu bölgeye yerleştirilmektedir. Son olarak protez yönteminden sonra bölgede herhangi bir iz kalmaz.

2.       Askılı Popo Kaldırma:

Herhangi bir nedenle kilo kaybı olan kadınlarda popo bölgesinde ve alt karın bölgesinde çökmeler ve yırtılmalar meydana gelmektedir. Bu ancak askıya alınarak ortadan kaldırılabilir. Kişilerin vücut yapısını incelendikten sonra yağ enjeksiyonu veya protez yöntemi kullanılabilir. Daha çok doktor tercihine bağlı bir işlemdir. Bu işlem sayesinde bir çok kadın hayal ettiği brezilyapopoya sahip olacaktır.

3.       Yağ Enjeksiyonu:

En çok kullanılan Brezilya popo estetiği uygulamalarından biridir. Yaşın ilerlemesi veya fazla kilo alıp verilesi sonucu vücut eski formunu kaybeder bu değişiklikle gelen görünümü beğenmeyenler yağ enjeksiyonu ile Brezilya poposu estetiği yaptırabilir. Birçok kullanıcı yağ hücreleri hakkında araştırma yapmaktadır. Ancak yağ hücreleri yenilenebildiği için çok sağlıklı bir şekilde işlem gerçekleştirilir. Bu nedenle vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokusu kalça bölgesini doldurmak için deneyimli cerrahlarımız tarafından alınır. Son olarak kesik olmadığı için bu işlemde herhangi bir iz kalmaz. İnce dudak ve liposuction yardımı ile poponun alt ve üst kısmından liposuction yardımıyla yağ çıkarılır. Bu yağ birtakım işlemlerden geçerek poponun üst kısmına enjekte edilmektedir. Bu, gözle görülür bir dolgunluk sağlar. İşlemden kesin sonuçlar alınır. Öncelikle hastaların bu uygulamaya uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Brezilya Popo Estetiği ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1.       Brezilya Popo Estetiği Kalıcı Bir Estetik Operasyon Mu?

Brezilya popo oldukça sık tercih edilen yapılarak yeniden şekillendirilmiş bir estetik uygulama olan Brezilya popo estetiği, kalıcı bir işlemdir ve yenilemeye gerek yoktur. Örneğin silikonda ciddi bir sorun olmadığı sürece uzun yıllar işlemi yaptıran kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Yani silikon protez çıkmıyorsa sorun yoktur. Yağ enjeksiyonunun kullanıldığı estetik operasyonlarda kalça bölgesine enjekte edilen yağ dokusunun tutulma süresi incelenir. Genelde yağ dokusu enjekte edildiği bölgede uzun yıllar kalmaktadır. Önemli olan yağ enjeksiyonunun belirli aralıklarda bir plastik cerrahın gözetimi altında bakılmasıdır. Bu sayede güzel bir kalça görünümü uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilir.

2.       Brezilya Popo Estetiği İz Bırakır Mı?

Hangi estetik uygulama yapılırsa yapılsın her kişinin vücudunda iz bırakmayan bir ameliyat olmaktadır. Aynısı Brezilya popo estetiği için de geçerlidir. Tercih edilen yönteme göre kalıcı iz sorunu çok azda olsa yaşana bilmektedir. Ancak deneyimli plastik cerrahların operasyonları sonucunda bu risk en aza indirilmiştir. Örneğin yağ enjeksiyonu yönteminde cilt yüzeyindeki izler gözle görülemeyecek kadar azdır. Sadece kanüllerin kullanıldığı alanlardaki izler çok az olmakla birlikte fark edilebilir. İyileşme dönemine girilirken bu küçük izlerden hiç eser kalmayacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki kişi iç çamaşırı veya mayo giydiğinde bu izler fark edilmeyecektir. Kadınların iz kalmamasından dolayı bu işlemi oldukça sık tercih ettiği görülmektedir.

3.       Brezilya Poponun Dikkat Çekici Özelliği Nedir?

Brezilya poposunun en dikkat çeken özelliği kalçaların geniş olması ve dik olmasıdır. Tamamen estetiğe uygun olan kalçanın formu da sıkı, düzgün ve çıkık bir yapıdır. Son yıllarda oldukça popüler olan bu uygulama sayesinde bir çok kadın hayalindeki popoya kavuşmuştur.

4.       Bu Uygulamanın Maliyeti Nedir?

İşlemin maliyeti tercih edilen yönteme göre değişiklik göstermektedir. Örneğin ihtiyaç duyulan yağ dokusu her hastada farklılık arz edebilir. Bu durumda yağ dokusu miktarı belirlendikten sonra maliyet ortadan kalkar. Özetle fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için plastik cerrahlarla iletişime geçilmelidir. Bu cerrahların eğitimleri, merkezin evinize yakın olup olmaması ve merkez kullanılan tıbbi eşyaların yeniliği de fiyatları etkilemektedir.

5.       Brezilya Popo Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Brezilyapopo estetiği uygulamasında çok daha hızlı bir iyileşme süreci vardır. Pürüzsüz ve canlı bir cilt kalitesi de mevcuttur. Bölgesel yağlar kullanıldığı için oldukça sağlıklı ve sıfır riskli bir işlemdir. Son olarak kalça ve bel bölgesinin yeniden şekillenmesinde avantaj sağlar.

6.       Plastik Cerrahi Sonrasında Yağ Hücreleri Zarar Görür mü?

Vücuttan yağ alma sırasında vibrasyon desteği kullanılır. Bu, yağ hücrelerinin zarar görme riskini en aza indirir ve yağ hücrelerine zarar vermez.

7.       Poposunu Yaptırmış Olanlar Bu İşleme Başvurabilir mi?

Poposu basık kadınlarda emülsiyon, yağ enjeksiyonu ve estetik uygulama yeterli olmamaktadır. Bu nedenle kalça protezlerinin kullanılması daha faydalıdır.

8.       Zayıf Kadınlar Brezilya Popo Estetiği Yaptıra Bilir mi?

Zayıf kadınlar daha düz bir kalça görünümüne sahiptir. Bu nedenle kişiye yağ verilemez veya enjekte edilemez. Bu tür hastaların silikon kalça estetiği yaptırmaları daha doğru olacaktır.

9.       Estetik Sırasında Yağ Enjeksiyonu Daha mı Sağlıklı?

Brezilyapopo estetiği sırasında en çok uygulanan yöntem yağ enjeksiyonudur. Basen bölgesine enjekte edilen yağ ile güzel bir görünüm elde edilebilir. Ancak, işlem alanında yetkin bir cerrah tarafından yapılmalıdır.

10.   Brezilya Popo Estetiğinin Yan Etkileri Var mı?

Bu estetik uygulamadan fayda gören kişilerde herhangi bir yan etki görülmez. Sadece işlemden sonraki ilk 15 gün kalçaya üstüne yatmak zor olabilir. Ayrıca kullanılan dolgu maddeleri herhangi bir alerjik etki oluşturmaz.