• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Kombine Estetik

Vücutta birden çok yapılan estetik operasyonlarına kombine estetik adı verilmektedir. Örneğin yağ transferi uygulamasıyla yağ alma işlemleri kombine estetik olarak bilinir. Bu operasyonlar sayesinde vücutta kısa sürede değişimler yaşanır. Ayrıca daha estetik bir görünüme kavuşmak isteyen hastaların iyileşme süreci de kısadır. Genelde vücuttaki orantısız bölgelerde uygulanan kombine estetik ameliyatlarında ilk olarak doktor ile kapsamlı bir görüşme yapılır. Daha sonra muayene süreci ve hastanın vücut analizi tamamlanır. İşlem sonrasındaki iyileşme süreci kısadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu operasyonların hastalardaki sosyal hayata adapte sürecini de başarılı bir şekilde yönettiği unutulmamalıdır.

Kombine Estetik Öncesi

Hastaların ameliyat süresine vakit ayırması önemlidir. Çünkü birden fazla estetik operasyon yapılacağı için yine hastanın dayanıklı olması gerekecektir. Cerrah ameliyattan önce kan tahlilleri talep eder. Bu tahlillerin sonucuna göre kan değerlerine bakılır ve işlemlerin yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Yaşı ilerlemiş hastalarla beraber kronik hastalıklara sahip olan kişilerde kombine estetik uygulanmaz.

Hastaların işlemden 10-15 gün öncesine kadar bitkisel takviye ya da kan sulandırıcı ilaçları bırakması gerekir. Aynı durum alkol ve sigara tüketimi için de geçerlidir. Uzun sürecek bir ameliyat olduğu için başarılı sonuçlara ulaşmak maksadıyla doktorun tüm önerilerine dikkat edilmelidir. Özellikle de kan tahlilinde yeteri kan değerine sahip olmayan hastalarda da kombine estetik ameliyatlarının yapılmayacağı bilinmelidir.

En Çok Tercih Edilen Kombine Estetik Uygulamaları

Günümüzde en çok tercih edilen kombine estetik uygulamaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Toplu yüz estetiği
  • Meme estetiği ve karın germe
  • Meme estetiği ve kol germe
  • Karın estetiği ve bacak germe
  • Dudak ve burun estetiği
  • Genital bölge ve karın estetiği
  • Popo kaldırma ve karın estetiği

Bunlara ek olarak hastalar implant yerleştirme ve burun ameliyatı ile beraber ısırma ve çene bozukluklarını düzeltme estetiğine de başvurmaktadır. Ayrıca toplu yüz estetiğinde kaş kaldırma, göz kapağı estetiği ve yağ enjeksiyonu gibi uygulamalar söz konusudur.

Karın Germe ve Meme Estetiği

Göğüsler ile karın bölgesinin birbirine yakın olması, bölgesel anlamda estetiğin sağlanabilmesi bakımından önemlidir. Hastalar genelde bu işlemi bir arada talep eder. Kombine estetik sayesinde karın daha düz bir görünüme ulaşırken göğüsler de dikleştirilerek estetik özellik kazanır.

Meme Estetiği ve Kol Germe

Yine kol ve göğüslerin birbirine yakın olmasından kaynaklı bu işleme başvurulduğu bilinmektedir. Kolları geniş olan hastalarda göğüs estetik bozukluğu da yaşanır. Bu nedenle kol sarkmaları düzeltilirken aynı zamanda gövde ve göğüsler de güzel bir görünüme ulaşacaktır.

Bacak Germe ve Karın Germe: Hastalara uygulanacak bacak germe işleminden sonra karın germe estetiğine geçilir. Bu süreçte yağ transferleriyle işlemler devam eder. Ancak hastaların vücut yapısının bu operasyona uygun olması gerekir.

Hastalara tek bir ameliyat ile birden çok estetik işlemin yapılması, bireylerin sosyal hayatına kısa sürede dönmesini sağlar. Buna ek olarak ısırma ve çene bozukluğu olan bireylerde implant yerleştirme uygulamaları tercih edilir. Talep edenler çene ve burun ameliyatını bir arada olarak daha güzel sonuçlara ulaşabilir.

Kombine Estetik Ameliyatlarının Avantajları

Öncelikle iyileşme sürecini olumlu yönde etkileyen kombine estetik sayesinde tek bir ameliyat ile birden çok estetik işlem gerçekleştirilir. Kombinasyon işlemleriyle daha güzel bir görünüme ulaşan hastaların iyileşme süreci de kısa olacaktır. Üstelik hedeflenen görünüme kısa sürede ulaşabilen hastalar herhangi bir yan etki ya da komplikasyon ile karşılaşmamaktadır. Bu yüzden sorunsuz ve başarılı bir şekilde devam eden kombine estetik operasyonları, orantılı bir görünüme ulaşmak isteyen her birey için idealdir.