• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Bacak Estetiği ve Fiyatları

Günümüzde birçok kadın ve erkek tarafında bacak estetiği yaptırılıyor. Kadınlar daha uzun, estetik ve düzgün görünen bacaklar sahip olmak isterken erkekler ise daha kaslı bacaklara sahip olabilmek için bacak estetiğine başvuruyor.

Bacak estetiğinde amaç; uyumlu, düzgün ve çekici hale getirmektir. Bacaklarda fazlalık olan yerlerden doku alımı gerçekleştirilirken, eksiklik olan yerlere ise ekleme yapılıyor. Bu eklemeler için dokular bacak bölgesinden alınmadıysa; karın, bel, basen, diz iç kısımlarından alınıp eksik bölgelere kanüller yardımı ile eklenir. Bacak estetik operasyonları yapılacak işleme göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Kalın Bacak Estetiği

Bacak şekillendirme konusunda birkaç operasyonun iyi bir şekilde planlanarak gerçekleştirilmesi gerekir. Kalın bacak nedenleri; kemik yapısının kalın olması, gelişmiş kas dokuları ya da fazla yağ dokusu olabilir. Kalın bacakların genel nedeni fazla yağ dokusudur. Bu durum için ayak bileği ve diz altı bölgeleri liposuction ya da lazer lipoliz yöntemi ile inceltilebilir. Kemik kalınlığı ile ilgili durumlarda sınırlı bir düzeltme yapılabilir. Kas dokusunun gelişmiş olmasıyla ilgili olan kalınlıklarda ise botoks veya cerrahi müdahale ile inceltilme sağlanabilir.

Diz Kapağı Estetiği

Dizlerin iç bölgesinde oluşan yağlanma bacağın daha kısa görünmesine neden olacaktır. Diz bölgesi estetiğinde dizin iç kısımlarındaki yağ fazlalıkları alınır. Eksiklik olan bölgelere ise eklemeler yapılarak bacak formu düzeltilir. Bu düzeltme ile kişinin boyu ve bacak boyu da daha uzun görünecektir. Bu işlem ortalama 1 saatlik sürede tamamlanır.

Çöp Bacak Estetiği

Çöp bacak denilen ince bacak görünümü iki taraflı olabileceği gibi tek taraflı da olabilir. Bu durum bazı hastalıklar sonucunda oluşmuş olabilir. Çok ince bacaklar için slikon protez kullanılarak bacak formu düzeltilebilir. Slikon protezler baldır kaslarının arasına yerleştirilerek, bacakta 3-4 santimlik genişlik sağlanmış olur. Hafif bacak eğriliklerinde, kişinin vücudundan yağ dokusu alınabilirse alınıp bu bölgelere enjekte edilebilir. Vücuttan yağ alımı yapılamıyorsa hyalüronik asit enjekte edilerek düzeltme sağlanabilir.

Ayak Bileği Estetiği

Ayak bileğindeki fazla olan yağ dokusu liposuction ile alınarak incelme sağlanabilir. Ancak kemik yapısındaki kalınlık için inceltme mümkün değildir. Ayak bileği estetiğinde, bileklerdeki asimetri düzeltilir, kalınlılar giderilir ve çekici bir görünüm sağlanmış olur. Ayak bileği estetiğinde; ayak bileği diz altı bölgesiyle birlikte işleme alınır. Gerekli durumlarda diz altı bölgelerine yağ enjekte ya da yağ alımı gerçekleştirilerek uyumlu hale getirilir. Bu işlemin süresi yaklaşık 1 saattir. Kişinin bu operasyondan sonra uzun süre ayakta kalmaması önemlidir. Bacaklara özel bir çorap giydirilir. Ameliyattan 3 hafta sonra kişi hafif egzersizlere başlayabilir. Daha ağır egzersizler için ise 6 hafta beklenmelidir. Ayak bileğine yapılan operasyon kalıcıdır. Bu bölgedeki incelme kilo alımıyla değişmez. Fakat yine de operasyonu olan kişilerin kilo kontrollerine dikkat etmeleri ve aktif spor yapmaları önerilir.

Bacak Estetiği Sonrası

Bacak estetiği işlemi 3 saat süren ve genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Hastanın ihtiyacına ve bacak yapısına bağlı olarak değişir. Bacak estetiği operasyonuna başlamadan önce doktorla bir ön görüşme yapılması gerekir. Ameliyattan önceki bacak resmi hastadan alınır. Böylelikle işlem öncesi ve sonrası farkı hastaya gösterilir. Bacak bölgesinde bulunan sarkmalar genellikle kişinin hızlı kilo alıp vermesinden kaynaklanır. Bu kısımda biriken yağlar uyluk germe işlemi ile alınarak daha kusursuz bir hale getirilir. İşlem sonrasında bölgede iz kalıp kalmayacağı kişiler için çok önemli bir durumdur. Bu izler kalıcı değildir zamanla silinerek ve kaybolarak gözle görülmeyecek duruma gelir.

Daha kusursuz ve güzel görünümlü bacaklara sahip olmak için bacak estetiği tercih edilebilir. İşlemden sonra iyileşme süresi çok zor değildir. Hastaların genellikle 1 gün hastanede yatması gerekir. Operasyondan 3 gün sonra ise banyo yapılabilir. Operasyon sonrası 3 hafta boyunca bacaklara uygun bir şekilde çorap giyilmesi gerekir. Uygulama sonrasında morarma ve ödem oluşabilir. Bu durum olağan bir sonuçtur, korkulması gereken bir durum değildir. Oluşan morarma ve ödemler yaklaşık olarak 3 hafta sonra geçecektir. Ödemin kolay kaybolması için, hasta bacakları yastıklarla destekleyerek yüksek seviyede tutmalıdır. Ameliyat sonrasında 2 ay boyunca spor yapılmaması gerekir. Bu bölgenin darbelere karşı korunması gerekmektedir. Ameliyattan sonraki süreçte ödemler ve şişlikler olduğundan bahsetmiştik. Bu tür durumlarda bölgenin daha çabuk iyileşmesi için lenf drenaj masajı önerilir. Böylelikle süreç daha kolay bir şekilde atlatılabilir.

Bacak Estetiği Fiyatları

Bacak estetiği operasyonunda, bacak üzerinde bulunan kusura göre birden fazla işlem yapılabilmektedir. Bu yüzden fiyat oranlarında da farklılıklar görülecektir. Estetik açısı belirlenerek kişiye özel bir planlama yapılır. Bireyin ameliyat hakkında, seçtiği doktor ile yüz yüze görüşme sağlaması gerekir. Herkesin bacak yapısı, istek ve ihtiyaçları farklı olduğu için uygulanacak olan yöntem de farklı olacaktır. Bu durum fiyat açısından da değişikliklere neden olur. Bacak inceltme ameliyatı ile aynı zamanda yapıyorsun bu “lipidom” olarak da geçmektedir. Bacak inceltme yöntemine ihtiyaç duyulan birçok sebep olabilir. Genellikle ergenlik döneminde başlayan bacak kalınlığı ilerleyen yaşlara kadar sürebilir. Bacak inceltme ameliyatında çarpık bacaklı olan kişilere enjeksiyonlu işlem yapılır. Çarpık bacak; bacakların aynı yöne bakmaması durumudur. İlgili bölgeye enjeksiyon ve silikon yerleştirilerek estetik operasyon uygulanır. Alt bacak estetik işleminde; bacak kısmında doku yetersizliği sebebiyle dokularda çökme meydana gelir. Vücudun yağ toplamış bölgesinden yağ alımı gerçekleştirilir. Örneğin; bel ve karın bölesinde bulunan yağ, işlem yapılacak olan bölgeye enjekte edilebilir.

Bacak estetiği işlemi yaptırmadan önce hastane ve doktorun önceden detaylı bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Seçilecek olan doktorun bilgi ve tecrübesi, hastanenin teknik donanımı, bulunduğu konum, bilirliği, operasyon yapılacak bölgenin yoğunluğu ve ek işlemlere gerek duyulup duyulmadığı gibi konular bacak estetiği 2021 fiyatlarında değişikliklere neden olacaktır. En doğru fiyat bilgisi gerekli muayenelerin yapılmasının ardında ortaya çıkacaktır.