• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Akne Tedavisi - Akne Tedavisi Nedir?

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Akne Tedavisi: Akne ve sivilce problemi her yaştan ve her cinsiyetten insanın yaşayabileceği, küçük gibi görünse de oldukça ciddi motivasyon düşüklüğü yaşatan bir cilt sorunudur. Bu sorunun tedavisinde şimdiye kadar güzel başarılar elde edilmiş dermatolojik çözümler bulunmakta idi.

Belirli ilaç tedavileri ile bir daha yaşanmamak üzere çözüm önerileri geliştirilmişti. Ancak bu çözüm önerileri bir süre sonra çok tercih edilmemeye başlandı. Çünkü, tedavi süresince alınan ilaçlar ciddi yan etkilere sahip idi ve bu yan etkiler büyük oranda ortaya çıkmaktaydı. Bu nedenle hastalar artık bilinçlendi ve dermatolojik tedavi yöntemlerinden ziyade farklı uygulamalara başvurmaya başladı. Bu uygulamalarda oldukça yüksek başarı oranına sahip olan yöntemlerin başında Agnes akne tedavisi gelmektedir. Medikal estetik uygulamaları arasında yer alan bu yöntem henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen kullanıcılarından yüz güldürücü geri dönüşler almıştır. Bu uygulama sayesinde ortalama olarak 3 seans sonrasında sivilce sorunlarının tamamına yakını ortadan kaldırılmaktadır.

Akne Tedavisi (Agnes) ile sadece mevcut sivilce sorunları ile mücadele edilmemekte, bunun yanı sıra sonradan oluşacak sivilcelerinde önü kapatılmaktadır. Çünkü, bu tedavi sayesinde, cildin nem ve yağ oranı dengelenmektedir. Cilt dokusunda ortaya çıkacak olan iyileşmeler sayesinde sorun yaşayan kişiler tedavinin farkını kısa sürede fark etmektedirler. Uygulama memnuniyetini arttıran durumlardan biri de, uygulama süresinin kısa olmasıdır.

Akne Tedavisi Uygulama Detayları

İşlem sırasında izlenecek olan adımlar her uygulama için genellikle aynıdır. Ancak, arada istisnai durumlar söz konusu olabilmektedir. İşlem öncesinde uygulama yapılacak alanın genişlik ve derinliğine göre anestezi türü seçilir. Genel olarak lokal anestezi tercih edilir. Ancak, lokal anestezinin krem veya enjeksiyon aracılığı ile yapılma şekline uygulama alanının derinliği sebep olur.

Uygulama süresi, uygulama alanının genişliğine ve sivilce sorununun seviyesine göre değişmekle birlikte ortalama olarak 30 dakikalık seans süresine sahiptir. Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki ile karşılaşma durumu yaşanmasa da bazen göz altı dokusu üzerinde çalışma yapılmışsa bu kısımlarda yaklaşık olarak 1 hafta süren şişlik ve kızarıklık ile karşılaşmak olasıdır. Bazen de inatçı sivilce dokularında oluşan kistleşmeler sebebiyle uygulama sonrasında belirgin kabuklanmalar oluşabilmektedir. Ancak, bu kabuklar maksimum 3 gün içerisinde yok olmaktadır. Uygulama sonrasında cildinizin sahip olacağı pürüzsüzlüğü düşündüğünüzde bu 3 günlük süreç çok da önemli değildir. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi bu kabuklanmalar sadece ciddi boyutta ki akne tedavilerinde ortaya çıkmaktadır.

Bunun dışında yüzeysel bir şekilde bulunan komedonların tedavisinde herhangi bir yan etki yaşanması söz konusu değildir. Agnes akne tedavisinde genellikle tek seansta çözüm elde edilmektedir ve beklenen etki seanstan yaklaşık olarak 15 gün sonra ortaya çıkmaktadır. 15 gün sonra ortaya çıkan etkiye göre seans belirli aralıklarla tekrarlanmaktadır veya sonlandırılmaktadır.

Uygulama Etkileri

Bir tür radyo frekans uygulaması olan bu işlem son dönemde revaçta olan diğer estetik uygulamalar gibi cilt altı dokuların uyarılması mantığına dayanmaktadır. Bu sayede uyarılan bölümlerde kolajen üretimi artacak ve cildin yağ dokusuna ait düzenlemeler gerçekleşecektir. Üstelik bu düzenlemeleri cilt kendi öz doğal dokusu ile yapacaktır. Burada sadece cilt altına belli miktarlarda anlık ısı verilecektir. Cilt altına verilen ısı sayesinde bölgesel kolajen uyarımı gerçekleşecektir. Akne sorunlarında insanların ilk müracaat ettiği işlem kozmetik ürünler olmaktadır. Çeşitli kozmetik ürünler ile bu sorundan kurtulmaya çalışan hastalar belirli bir orana kadar memnuniyet elde etmektedirler. Bu memnuniyet genellikle yüzeysel akne sorunlarında geçerli olmaktadır. Ancak kistik yapıya sahip akne sorunlarında bu uygulamalar kesinlikle işe yaramayacaktır.

Akne tedavisinde doğal yöntemler kullanılabilir ancak Ameliyatsız estetik yöntemli bir çözüm yolu olan Akne Tedavisi (Agnes) sayesinde cildinizde, ruhunuzla sağlığa kavuşacaktır. Çünkü akne sorunu yaşayan kişiler diğer cilt sorunlarına göre daha zor bir süreç geçirmektedirler. Çünkü, bu tür sorunlar da kozmetik ürünleri ile kapanma sağlanması çoğu zaman mümkün değildir. Akneden dolayı oluşan renk bozuklukları bir şekilde kapatılsa bile cilt yüzeyinde bulunan pütürler maalesef ki kamufle edilemeyecektir. Bazı durumlarda yoğun kapatıcılar sayesinde pürüzsüzlük elde edilse de bu kapatıcıların günlük olarak kullanımı pek mümkün değildir. Agnes akne tedavisinde kistik özellik gösteren bu yapıların içerisine girilerek ek bir kurutma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Sivilcelerde Akne Tedavisi Güvenli Midir?

İlk etapta basit bir apne tedavisi gibi görülse de söz konusu sağlık olduğunda uygulanacak olan işlemin küçüğü büyüğü olmamaktadır. Bu nedenle hastalar haklı olarak tereddüt edebilmektedirler. Akne tedavisinden faydalanmak isteyen hastalar ilk olarak bu uygulamanın güvenilir olup olmadığını araştırmaktadırlar. Uygulama mikro iğneler yardımıyla sivilceli dokuya radyo frekans enerjisinin verilmesi mantığına dayanır. Uygulama sırasında cildin üst tabakasına herhangi bir zarar verilmesi söz konusu değildir. Burada muhatap olunan bölge direkt olarak cildin alt dokusudur. Ancak söz konusu müdahale cildin alt dokusuna dahi olsa kullanılan iğneler mikro boyuttadır. Dolayısıyla da oldukça ince bir görünümdedir.

Klinik çalışmalar sonrasında ortaya çıkan uygulama sayesinde birçok kişi kalıcı sivilce sorunundan uzun vadeli olarak kurtulmaktadır. Bu sistemde kullanılan radyo frekans sistemi FDA onaylı bir cihazdır. Uygulamayı yapacak olan kişi de bu alanla ilgili bir hekim olduğundan herhangi bir sorunla karşılaşmak mümkün değildir. Bu uygulama sadece akne tedavisinde değil aynı zamanda göz çevresinde oluşabilecek çeşitli sorunların tedavisinde de etkilidir. Yoğun bir hayata sahip olan kişiler uygulama sonrasında oluşabilecek yan etkileri de merak etmektedirler. Bu konuda hastalar gönül rahatlığı ile hizmet alabilmektedirler. Çünkü hastaların sosyal hayatını sekteye uğratacak yoğunlukta yan etkiler yaşanmamaktadır. Bu da sistemin takdir gören avantajlarından biridir. Bu süreci kısa süren hafif kızarıklıklarla atlatmak, hastaları son derece memnun etmektedir.

(Agnes) Akne Tedavisi Fiyatları

Sivilce sorunu nasıl ki, her insanı rahatsız ediyorsa aynı şekilde geliştirilen çözüm önerilerinin sahip olduğu fiyat aralıkları da her hastada merak uyandırmaktadır. Estetik ve tıp alanında bulunan çözüm önerileri konusunda gelişmeler yaşandıkça fiyat tarifelerinde de dalgalanmalar söz konusu olabilmektedir. Özellikle tedavi yöntemlerinin sektöre ilk girdiği anlarda daha yüksek ücretler ile karşılaşılacağı düşünülse de bu düşünce pekte doğru değildir. Çünkü, uygulama fiyatları genellikle zamanla doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Çünkü, bu alanda kullanılan birçok malzeme döviz üzerinden alındığı için ve dövizin düşmesi özellikle de şu süreçte pek mümkün olmadığı için genellikle fiyat tarifelerinde pekte indirim görünmemektedir. Tabii ki belli dönemlerde öne sürülen kampanyalar hastaları rahatlatabilmektedir. Ancak, söz konusu artış veya tek düze fiyat tarifesi ne olursa olsun uygulama sonrasında karlı çıkacak olan yine hastalardır. Çünkü söz konusu sağlık ise hiçbir maddi karşılık buna ölçüt değildir.

Ayrıca inatçı akne sorunlarında kullanılan ucuz ölçekli ilaçları düşündüğünüzde istenilen etki ortaya çıkmadığı için uzun vadede ciddi ödemeler yapıldığı görülecektir. Agnes akne tedavisi ile tek seferde kurtulacağınız sivilceler ile çok daha ekonomik bir çözüm yolundan faydalanmış olacaksınız Ayrıca bildiğiniz üzere tek seanslık bir uygulama olduğu için sandığınız gibi yüksek limitli bir işlem süreci değildir. Ancak yine her zaman dediğiniz gibi fiyat tarifesi kişiye ve soruna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.