• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Çene Ucu Estetiği Fiyatları

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Çene ucundan yapılan bu ameliyatlarda farklı teknikler uygulanır. Çene ucu bölgesine birçok farklı uygulama yapılabilir. Her hastanın yüz yapısına ve şikayetine uygun olan cerrahi müdahaleler gerçekleştirilmelidir.  Çoğunlukla lokal anestezi kullanılarak yapılır ancak genel anestezi altında da gerçekleştirile bilen operasyonlardır. Genel anestezi ile yapılan işlemlerde hastanede yatış gerekebilir. Tüm bu değişkenler fiyat değişikliklerine sebep olur.  Çene ucu operasyonlarında fiyatı etkileyen en önemli unsurlardan biri de operasyonun yapılacağı hastanedir. Teknik donanım kapasitesi, seçmiş olduğunuz hekim ve hastanenin bulunduğu il-ilçe ameliyat ücretini etkileyen önemli nedenler arasında yer alır. Ameliyat öncesinde hangi tekniğin kullanılacağına ve anestezi şekline uzman hekim karar verir.  Örneğin; dolgu işleminin fiyatı daha uygundur. Ancak cerrahi operasyonlarda, işlem türü, ameliyat ve iyileşme süresi değişkenlik gösterir. Ameliyatın maliyetini hesaplayabilmek için hekimin hastayı önceden görmesi, hangi uygulamayı yapacağını tespit etmesi gerekir.

Çene Ucu Estetiği Nedir?

Çene estetiği uygulamalarının başında; dolgu uygulamaları, yağ enjeksiyonu uygulaması, çene kemiği ameliyatları gelir. Dolgu uygulaması medikal estetik alanında oldukça fazla kullanılan bir yöntemdir. Cilt, yaş ilerledikçe elastik dokusunu kaybeder ve hyalüronik asit ciltte azalır. Dolgu uygulamasında ince uçlu iğneler yardımı ile cilt altındaki dokulara hyalüronik asit enjekte edilir. Bu uygulamalar geçici süre için uygulanan yöntemlerdir. Dolgu ve yağ enjeksiyonu ameliyatları, çeneye dolgunluk vermek, çene çukurlarını yok etmek, hacim kazandırmak için yapılan uygulamalardır.

Çene ucu ameliyatları, uzman hekim tarafından yapılması gereken operasyonlardır. Tedaviye başlanmadan önce hekimin koyduğu teşhis doğrultusunda bir yol izlenmesi gerekir. Profilden bakıldığında çene ucu daha geride ise çene ucuna yerleştirilen protez ile çene ve yüz orantısı sağlanabilir.  Ağız içinden ya da çene ucundan küçük kesikler açılarak protez yerleştirilir. Uzman hekim tarafından gerekli görülürse protez plak ve vidalarla sabitlenir. Fakat çene ucunun küçültülmesi gerekiyorsa, törpüleme ve kemik çıkarma işlemine ihtiyaç duyulur.

Çene Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Çene ucu estetiği ağız ve diş kapanışında sorun olmayan, diş dizilimi sağlıklı olan bireylere uygulanabilir. Yalnızca çene ucunda istenmeyen bir görüntü olduğunda çene kemiğine müdahale etmeden yalnızca ucu düzeltilebilir.

Ameliyat ve İyileşme Süreci

Operasyon süresi ortalama 1 saattir. Sonrasında kontrol gerektirecek özel bir durum yoksa hastane yatışı yapılmaz ve hasta aynı gün taburcu edilir. Çene bölgesinde birkaç gün şişlik hissedilebilir. Ağız içinden yapılan operasyonlarda 5-6 gün sıvı ile beslenmesi tavsiye edilir. Dezenfektasyon sağlanması için gargara önerilebilir.