• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Süreç

  • 4 Nisan 2022
  • Yazar: Esteaura .

Meme dikleştirme ameliyatı, bir kadın için çok büyük bir önem taşır. Ancak bunun yanı sıra meme dikleştirme sonrası süreç de bir o kadar büyük bir önem taşımak durumundadır. Hatta bu süreç içerisinde yapacaklarınız ya da yapmayacaklarınız son derece önemli olacaktır. Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında yapılması gerekenler en az meme dikleştirme ameliyatı esnasında yapılan işlemler kadar önemli bir durumdur. Bu sebepten dolayı da meme dikleştirme ameliyatı sonrası uyulması gerekli olacak olan kurallar ve de meme dikleştirme ameliyatı sonrası en çok dikkat edilmesi gereken durumlar nelerdir? Bunları en ince detayına kadar araştırmak ve de uygulamak son derece büyük bir önem taşır.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasın süreç için daha önce meme dikleştirme ameliyatı yaptıranlar ile de konuşmak ve daha önce meme dikleştirme ameliyatı sonrası yaşadıkları deneyimlerden yararlanmak son derece faydalı olacaktır. Eğer ki meme dikleştirme ameliyatı olmaya karar vermiş iseniz, meme dikleştirme ameliyatının ne olduğunu, meme dikleştirme ameliyatı için nelerin gerekli olduğunu ve meme dikleştirme ameliyatının nasıl yapıldığını bilmeniz gerekli olacaktır. Bu sebepten dolayı da meme dikleştirme ameliyatı ile ilgili olarak her bir detayı sizin için tek tek açıkladık. Meme dikleştirme ameliyatı nedir ne değildir gelin beraber bakalım.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir kadının estetik olarak orantılı ve güzel bir görünüme sahip olması için meme bölgesi son derece büyük bir önem taşır. Halk arasında göğüs olarak adlandırılan bu bölge, tıbbi olarak meme şeklinde tanımlanır. Çünkü göğüs, göğüs kafesi ve ciğerler ile alakalı olan bir bölgedir ve tanımlamak istediğiniz, estetik anlamda bir organdan bahsedecek olur isek bu organa direkt olarak meme adı verilir.

Meme dikleştirme ameliyatı nedir?  Konusuna gelecek olur isek, ilk olarak meme bölgesinin bir kadının en hassas bölgesi olduğunu söylemek ile başlamak çok daha doğru olacaktır. Memede meydana gelmiş olan bir takım sorunlar olabilir. Bu sorunlar, bazı durumlarda direkt olarak sağlık açısından bir takım sorunlar yaratan bir rahatsızlık olarak ortaya çıkar, bazı durumlarda ise estetik anlamda göze hoş gelmeyen bir görünümün ortaya çıkmasına neden olabilir. Hatta her ikisi bir arada da meydana gelebilir. Bunu küçük bir örnek ile açıklayacak olur isek;

Mesela bir kadının, meme kanseri ya da bu gibi bir hastalık neticesi itibari ile memesinin biri alınmış olabilir. Ya da herhangi bir kaza sonucu memede herhangi bir deformasyon meydana gelmiş olma gibi bir durum da söz konusu olmuş olabilir. Bu tip sebeplerden dolayı da bir meme operasyonu geçirmek ihtimal dâhilinde olacaktır. Ancak bazı durumlarda da memelerin sarkması söz konusu olmuş olabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya gelmiş olan bir kadın bu durumda meme dikleştirme ameliyatı olmak ister. Bu durum son derece doğal bir gereksinim olarak kabul edilir.

Memede meydana gelen bir deformasyon ya da direkt olarak sarkma sorunun giderilmesi için memeye uygulanacak olan bir takım dikleştirme uygulamalarına meme dikleştirme operasyonu ya da meme dikleştirme ameliyatı denir. Meme dikleştirme ameliyatı nedir, nasıl yapılır şeklinde bir soruyu pek çok kadından dönem dönem duyarız. Meme dikleştirme ameliyatı, meme dokularını ve de meme uçlarını normalde olduğu yerden biraz daha yukarı doğru çekerek yapılır. Bu bölgeye bir silikon takmak sureti ile daha dik bir meme görünümü kazandırılan bir tür estetik uygulamadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur Mu?

Meme dikleştirme ameliyatı olmak, pek çok kadın için son derece zor bir karar olabilir. Meme dikleştirme ameliyatı ya da meme ile ilgili herhangi bir operasyon geçirmek durumu ile karşı karşıya kalmış olan herhangi bir kadın, bazen bir takım kaygılı durumlar yaşayabilir. Bu tür bir kaygı çoğu zaman meme dikleştirme ameliyatı ağrılı olur mu? Şeklinde olur.

 Eğer ki meme dikleştirme ameliyatı olmak konusunda kesin kararlı iseniz şunu bilmeniz gerekir ki meme dikleştirme ameliyatı sırasında tam olarak genel bir anestezi almış olacağınız için herhangi bir acı duymanız da olanaksız bir hale gelecektir. Meme dikleştirme ameliyatı olmak geçmiş yıllarda biraz daha zor bir süreç olmuş olabilir. Fakat artık içinde yaşadığımız bu dönem için bir meme dikleştirme ameliyatında yoğun bir ağrı ya da büyük bir acı duymak gibi herhangi bir durum kesinlikle söz konusu olamaz. Bu sebepten dolayı gönül rahatlığı ile meme dikleştirme ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Meme dikleştirme ameliyatı konusu ile ilgili olarak kadınların bu ameliyat esnasında herhangi bir ağrı duyup duymama gibi bir ihtimalin söz konusu olup olmadığının dışında bir de en çok merak edeceği şey şudur. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ağrı olur mu? Bu konu ile ilgili olarak meme dikleştirme ameliyatının, ameliyat sırası herhangi bir acı ya da ağrı olmadığını söylememiz mümkündür. Ancak meme dikleştirme ameliyatı sonrasında her ameliyatta olacağı gibi sonuç olarak bir ameliyat yarası olacaktır. Zaman içerisinde geçecek olan bir şey olarak bu durumda biraz acı ve de ağrı olma ihtimali söz konusu olabilir.

Kadınlar için meme bölgesi oldukça hassas bir bölge olduğu için meme dikleştirme ameliyatı ya da herhangi bir sebep dolayısı ile yapılmış olan bir meme estetik ameliyatı sonrası ağrı ya da acı olması son derece normal bir durum olacaktır. Her insana göre değişkenlik gösteren bir acı eşiği söz konusu olduğu için meme dikleştirme sonrası ağrı ne kadar olur şeklinde net bir cümle kurmak son derece yanlış olacaktır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Emzirme

 Meme dikleştirme operasyonu hakkında en çok merak edilen konulardan biri de meme dikleştirm eameliyatı sonrası emzirme nasıl olur, meme dikleştirme ameliyatı sonrası ne kadar süre içinde emzirmeye devam edilebilir? Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ilk altı ay içerisinde emzirme gibi bir durum söz konusu olamaz. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası doğal olarak bir ağrı söz konusu olacağı için emzirme son derece zor olacaktır. Bunun yanı sıra meme dikleştirme ameliyatı sonrası yine doğal olarak ameliyat yarası olacağı için emzirme gibi bir durum hiçbir şekilde mümkün olamaz. Bu sebepten dolayı da ilk altı ay daha doğrusunu söylemek gerekirse açık olan bir ameliyat yarası tam olarak iyileşene kadar emzirme gibi bir durum söz konusu bile olamaz.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatı da diğer bütün ameliyatlar gibi son derece önemli bir ameliyattır. Bu sebepten dolayı da meme dikleştirme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler de son derece büyük bir önem taşır. Bu sebepten dolayı da meme dikleştirme ameliyatı sonrası dikkat edilecek konuları en ince detayına kadar incelemeniz gerekli olacaktır. İşte meme dikleştirme ameliyatı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler;

  • Meme dikleştirme ameliyatı sonrası ilk altı ay için emzirme kesinlikle yasaktır.
  • Pansuman yapılıp yapılamama gibi bir durum ancak doktor tavsiyesiyle yapılır.
  • Memenin üzerine yatılmaması gerekir.
  • Memeye darba alınmamalıdır.