• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

​​
Ameliyatsız estetik uygulamaları, uzun bir iyileşme süreci olmaması ve hemen iyi sonuç vermesi açısından en sık tercih edilen işlemlerdir. Minimum tedavi süresi ve hızlı iyileşmek isteyen kişiler ameliyatsız estetik uygulamasını tercih ederek zamandan tasarruf etmiş olurlar. Cerrahi müdahale gerektirmeyen ameliyatsız estetik uygulamaları, bazı küçük dokunuşlar sayesinde büyük bir değişimi beraberinde getirir.

Gelişen teknoloji sayesinde ameliyatsız estetik uygulamalarında büyük bir artış olmuştur. Selülit tedavisi, yüz gençleştirme, dolgu, bxs, mezoterapi, gibi uygulamalar ameliyatsız estetik uygulamalarıdır.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları ve Detayları :
Dudak dolgusu : İnce dudaklı kişilerin dolgun dudak hayalini gerçekleştiren dudak dolgusu işlemi 10-15 dakika kadar sürmektedir. İyileşme süresi oldukça kısadır. Dudaklardaki değişim 2 hafta sonra net bir şekilde fark edilir. 18 yaşının üzerindeki herkes dudak dolgusu yaptırabilir.Kalıcılık süresi 6-12 ay arasında değişiklik göstermektedir.

Mezoterapi : Lokal zayıflamada, selülit tedavisinde, ciltteki çatlakların giderilmesinde, saç dökülmesinde etkili olan mezoterapi, cilt içerisine ilaç verilerek uygulanır. Hastalığa bağlı olarak yapılan doktor değerlendirmesi sonucunda, 5-20 seans arasında uygulanır. Mat ve solgun görünen ciltlere parlaklık verir. Aynı şekilde, sivilce, yara ve yanık izleri gibi sorunların tedavisinde de mezoterapi uygulanabilir.

Dermapen : Dermapen uygulaması, yüzdeki ince çizgiler ve kırışıklıkları yok eden ameliyatsız uygulamadır. İnce iğneler içeren bir cihaz yardımıyla yapılır. Cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Dermapen uygulaması, cildin üzerinde kontrollü ve küçük yaralar yaratır. Bu da, cildin kendini iyileştirmesini, kırışık ve ince çizgilerin giderilmesini sağlar. Dermapen, akne, ince çizgiler ve kırışıklıklar, deri çatlağı ve güneş izlerine uygulanır.

Selülit tedavisi : Genellikle uyluk bölgesinde, kalçada, karın bölgesi ve üst bacaklarda görülen çukur şeklindeki deri bozukluğuna selülit denir. Selülit oluşumun net bir cevabı olmasa da hormonal faktörler, genetik, beslenme alışkanlığı gibi durumlar selülit oluşumuna sebebiyet verebilir. Selülit tedavisi, selülit tipi ve derecesinin değerlendirilmesi sonucunda uygulanır.

Ameliyatsız estetik uygulamaları hakkındaki soru ve sorunlarınızı Este Aura’ya iletebilirsiniz.
   ​