• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Bacak Kalınlaştırma Estetiği

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Bacak estetiğinde amaç; bacağın şeklini bozan yağları alarak bacakta istenilen bölgelere enjekte edilerek kalınlaşma sağlamaktır. Enjekte edilecek olan yağ dokuları kalça, uyluk ve karın bölgelerinden temin edilebilir.

Yağın alınacağı bölgeler belirlendikten sonra kalın uçlu bir enjektör yardımı ile yağlar alınır. Alınan bu yağlar bazı işlemlerden geçirildikten sonra enjekte edilmeye hazır hale gelir ve kalınlaştırılacak olan bacak bölgesine enjekte edilir. Bu uygulamanın en avantajlı noktası kesi uygulanmaması her şeyin enjektörler yardımı ile gerçekleştirilmesidir. Bacak kalınlaştırma estetiği, lokal ya da genel anestezi altında, uygulama yapılacak bölgenin yoğunluğuna göre 1 ile 3 saat arasında bir sürede gerçekleştirilir.

Bacak kalınlaştırma 3 farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Bunlar;

1. Aquafilling ile dolgu

2. Kök hücre ile yağ enjeksiyonu

3. Bacak silikon implant uygulaması


1-Aquafilling ile dolgu: Su bazlı olan bu dolgu maddesi ile bacak içi dolgunluğu sağlanır ve kalıcılığı 5 yıldır. Uygulama sonrasında hemen normal yaşantıya dönülebilir. En büyük avantajı ameliyata gerek duyulmamasıdır.

2-Kök hücre ile yağ enjeksiyonu: Kök hücre ile zenginleştirilen yağ enjeksiyonu uygulamalarında ortalama %60 kalıcılığı olan yağ elde edilir. Kök hücre ile yağ enjeksiyonu uygulamasının en büyük avantajı organik olması gereken doku ile eksikliğin giderilmesi ve kalıcı bir işlem olmasıdır.

3-Bacak silikon implant uygulaması: Bu uygulama özellikle vücut yağ oranı az olan, aşırı bir dolgunluk isteyen ve bacak arası mesafenin fazla olduğu hastalar için önemli bir alternatiftir. Anatomik ve tüm bacak boyunu içeren implantların kullanımı çok daha iyi bir estetik görünüm sağlayacaktır. Bu işlem yapılırken aynı zamanda ayak bilekleri ve diz içine yağ enjekte edilerek estetik görünümün kalitesi arttırılır.

Bacak Kalınlaştırma Estetiği Fiyatları

Bacak kalınlaştırma estetiği fiyatları yapılacak uygulamaya göre ve kullanılacak malzemelere göre değişkenlik gösterir. Bacak kalınlaştırma estetiğinde her yöntem için fiyatlar farklıdır. Ayrıca seçilen hekimin tecrübesi de bu noktada önemlidir. Bacak kalınlaştırma estetiğinin gerçekleştirileceği klinik özellikleri, donanımı, hasta memnuniyeti, konforu konusundaki özellikleri ve bulunduğu şehir de fiyat oranlarını etkiler. Bacak kalınlaştırma estetiği fiyatları, doktor muayenesinin ardından yapılacak en doğru planlama ile net bir şekilde ortaya çıkacaktır.