• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Liposuction Nedir?

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .


Vücutta istenmeyen yağların özel, içi delik kanül aracılığıyla emme işlevi olan tıbbi bir cihaz tarafından emilerek alınması işlemine liposuction denmektedir.


Sağlıksız kilo alma durumu günümüzün en büyük sıkıntısı haline gelmiştir. Düzenli beslenmeyi, egzersiz ve sporu hayatına bir türlü dahil edemeyen insanlar için liposuction bir çözüm yolu olmuştur.

Liposuction ameliyatı kilo verme ameliyatı değildir. Birçok belirsiz site bu işlemin kilo verme işlemi olduğunu yazsa da bu kesinlikle doğru değildir. Liposuction, kilo verdikten sonra işe yarayan ve kişinin daha fit görünmesini sağlayan bir işlemdir. Aynı şekilde pop kaldırma, selülitlerden kurtulma ameliyatı da değildir.


Yağ aldırma işleminin belirli sebepleri vardır :

1) Jinekomasti adı verilen, erkeklerde meme büyümesi rahatsızlığını tedavi etmek.

2) Meme küçültme, karın germe, boyun germe ameliyatlarından sonra o bölgenin daha iyi şekillenmesini sağlamak.

3) Vücudunda bölgesel şekil bozukluğuna sebep veren yağ birikimleri olan, normal boy ve kilodaki yetişkinlerin sorunlarını giderici nitelikte bir ameliyattır.


Liposuction işlemi daha çok dizlerin birbirlerine bakan yüzleri, boyun, üst kol, meme, göbek ve kalçalara, uyluk dış ve iç yanı bölgelerine uygulanır. Basen bölgenizin daha iyi şekil almasını ve fazlalıklardan kurtulmasını istiyorsanız, bir spor hocası yardımıyla basen eritme hareketleri yapın. Ardından liposuction yaparsanız daha mantıklı bir adım atmış olursunuz.

Liposuction ameliyatı genel anestezi altında uygulanır. Yukarıda belirttiğimiz gibi, zayıflamak için yapılan bir ameliyat değildir. İdeal kiloya ulaşmasına az kalmış kişilerin ortaya çıkan şekil bozukluklarını giderir.


Liposuction ameliyatı öncesi bilinmesi gereken ve hayati önem taşıyan bazı noktalar vardır :

Kişinin hipertansiyon, diyabet, kalp gibi ciddi hastalıkları varsa bu ameliyatı olması büyük risk taşıyabilir.

Aşırı kilolu, kronik hastalığı mevcut olan kişilerin bu ameliyatı yapması sakıncalıdır.

Ameliyat öncesinde ve sonrasında hijyene ve tıbbi önlemlere büyük önem verilmelidir.

Aklınıza takılan başka sorular varsa Este Aura’ya ulaşabilir ve sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.


  ​