• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Liposuction ( liposakşın ) Fiyatları

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Liposuction işlemi, bu konuda uzman olan doktorlar tarafından yapılan, yağ hücrelerinin vücudun önceden belirlenmiş bölgelerinden uzaklaştırılması işlemidir. Bu işlem klasik olarak, kanüller yardımıyla deri altına girilerek vakumlama ile yapılır. Bunun yanında yardımcı olarak lazer ve ultrason gibi araçların kullanıldığı yöntemler de artık oldukça yaygınlaşmıştır. Kişinin belirlenmiş bir bölgesinden tek bir seansta yağ hücresi alınabileceği gibi, birden çok seans ile birden çok bölgeden yağ alma işlemi yapılabilir. Hem kadınlara hem de erkeklere sıklıkla uygulanan bu işlemin fiyatı değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden liposuction fiyatları ile ilgili genel bir bilgilendirme yapmak doğru olacaktır.

Liposuction Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Fiyatların belirlenmesinde, işlemle ilgili tüm değişkenler rol oynamaktadır. Yağ alınacak bölgenin genişliği, kaç litre yağ alınacağı, seans sayısı, yağ alınacak bölge sayısı, kullanılacak anestezi yöntemi ve işlemin yapılacağı mekan ve kullanılacak liposuction yöntemi fiyatlara etki eden ana değişkenlerdendir.

Liposuction her ne kadar basit bir işlem olsa da, ehil ellerde yapılmadığında büyük sakıncalar doğabilir. Bunların en önemlileri, genel anestezi kullanılıyorsa anesteziden doğabilecek komplikasyonlar ve enfeksiyon riskidir. Kişinin kanül girişlerinden enfeksiyon kapma riski doğabilir ve lazer gibi yöntemler kullanıldığında, yanık riskleri ile de karşılaşılmaktadır. Bu yüzden ameliyat fiyatları değerlendirilirken, işlemi yapacak olan doktorun bu konuda uzman olup olmadığını da değerlendirmekte fayda vardır.

Bölge Genişliği ve Bölge Sayısı

Liposuction işlemi, erkek ve kadınlarda karın bölgesi başta olmak üzere; basen, bacak içi, bacak arkası, diz kapağı içi, sırt, bel bölgesi gibi birçok bölgeye yapılabilir. Ayrıca bir bölgeden tek seansta ortalama beş litre yağ hücresi alınabildiği için, bazen tek seansla istenen sonucu elde etmek mümkün olmayabilir.

Vaser liposuction yöntemi ile, tek seansta birden çok bölgeden yağ alabilmek de mümkün hale gelmiştir. Böyle bir durum söz konusu ise doktorunuz genel anestezi ile işlemi yapmak isteyebilir. Tahmin edebileceğiniz gibi tüm bu değişkenler operasyon fiyatları belirlenmesinde önemli değişkenlerdir. Vücuttaki bölgelerin genişliği kişiden kişiye değişeceğinden fiyat belirlenirken öncelikle kişilerle detaylı bir görüşme yapılması ve isteklerinin değerlendirilmesi gerekir.

Liposuction İşleminin Uygulanacağı Mekan ve Kullanılacak Yöntemler

Liposuction işlemi, tıptaki diğer estetik operasyonlar değerlendirildiğinde basit bir işlem olmasına rağmen hastane ortamında yapılması en güvenli tercihtir. Özellikle genel anestezi uygulanacak olan kişilerde işlemin hastane ortamında yapılması gereklidir. İşlemin yapılacağı hastaneye göre fiyatlarda değişiklik olabilme ihtimali vardır.

Liposuction, tümesol, lazer ve vazer gibi farklı tekniklerle yapılabilir. Hangi tekniğin sizin için en uygun teknik olduğuna, ulaşmak istediğiniz sonuçlar ve vücudunuzun muayene edilmesi sonrasında doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. Uygulanan tekniğe göre, operasyon fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

Uzman Seçiminin Önemi

Liposuction işlemi ülkemizde 1970’li yıllardan beri tıp doktorları tarafından uygulanmaktadır. Bu yüzden, liposuction işlemi konusunda tecrübeli çok sayıda doktor bulunmaktadır. Uzmanınızı seçerken, tecrübesine ve aldığı eğitime dikkat etmenizde fayda var, aksi hale istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanız mümkündür. Uzmanın bu alanda varolan yeni teknolojilere ve bu teknolojilerin kullanımına hakim olması, sizin için en iyi yöntemi belirlemesinde de etken olacaktır. Fiyatlar merkezden merkeze değişebilir fakat burada önemli olan size güven veren bir doktorla çalışmanızdır. Doktorunuz ilk görüşmenizde sizi süreçle ilgili detaylı bir şekilde bilgilendirmeli ve alacağınız sonuçlar konusunda dürüst davranmalıdır.

Sizin de görebileceğiniz gibi liposuction fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterebilir, önemli olan sizin doğru bir merkeze gidip, güven duyduğunuz bir doktorla çalışmanızdır.