• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Ameliyatlı Estetik Uygulamaları Nelerdir?

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Cerrahi işlemlerin yapıldığı estetik uygulamalarına ameliyatlı estetik uygulamaları denir. Vücudun değişik bölgelerindeki şekil ve organ bozukluklarını düzeltir. Ameliyat esnasında sıklıkla kişilerin kendi dokuları kullanılsa da, gereklilik halinde silikon gibi yardımcı maddeler de kullanılabilir.


Ameliyatlı Estetik Uygulamaları ve Detayları 

Kepçe kulak ameliyatı : Kulakların öne doğru fazlasıyla açık ve büyük görünme sorununa kepçe kulak problemi adı verilir. Görüntü açısından kişiye rahatsızlık verebilen kepçe kulak, cerrahi uygulamalarla birlikte düzeltilebilir. Otoplasti adı verilen kepçe kulak ameliyatı, hem çocuklara hem yetişkinlere yapılabilir. Operasyon kulağın arkasından yapılır. İyileşme süresi yaklaşık 3 aydır ve ameliyat sonrasında kulağı çekme, kıvırma gibi hareketlerden kaçınılması gerekmektedir.


Burun estetiği ameliyatı : Rinoplasti adı verilen burun estetiği operasyonu, burun büyütme, burun küçültme, burun kaldırma, eğrilik düzeltme gibi uygulamaları kapsamaktadır. İyi bir rinoplasti operasyonu, kişinin yüzüyle uyumlu bir burun tasarımı yapmalı ve rahatlıkla nefes almasını sağlamalıdır.


Meme küçültme ve büyütme ameliyatları : Meme büyütme ameliyatları daha çok estetik bir görünüm yaratmak için yapılsa da, meme büyütme ameliyatları sıklıkla sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak için yapılır. Büyük memeler, pişik, kötü koku, boyun ve sırt ağrıları gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı 18 yaşın üstündeki kişilere yapılır. Hastanede kalış süresi uzun değildir. Meme büyütme ameliyatı meme büyüklüğünden memnun olmayan kişilere uygulanır ve meme protezi kullanılır. Meme protezi silikondan yapılmıştır. Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır.


Karın germe ameliyatı : Yaklaşık bir buçuk saat süren karın germe ameliyatında, karnın ön kısmındaki sarkık deri ve fazla yağlar alınır. Bu sayede karın kasları güçlendirilir. Ameliyat sonrası ağır egzersizler yapılmamalıdır.

Ameliyatlı estetik uygulamaları konusundaki soru ve sorunlarınızı Este Aura’ya iletebilirsiniz.

  ​