• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Karın Germe Ameliyatı

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Karın germe ameliyatının yapılmasını gerekli kılan karın derisinin sarkma sorunu daha çok kadınlarda gözlemlenmektedir. Hamilelikten sonra ve yaşlandıkları zaman karın bölgesinde oluşan bozulmalar karın estetiğine duyulan ilgiyi arttırmaktadır. Karın germe ameliyatının amacı, karın bölgesinin sıkı bir görünüme kavuşmasıdır.

Hamilelik sonrası göbek bölgesinde yer alan fazlalıklara bir çözüm olarak bilinen karın estetiği oldukça yaygın kullanılmaktadır.


Karın Germe Ameliyatı Detayları :

Küçük yaşlarda kilo sorunu olan kişiler uygulanabilecek bir yöntem değildir. Yetişkin insanlar için uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

Karın germe ameliyatının en önemli unsuru, ameliyata girecek olan kişinin uygun kiloda olmasıdır. Kilolu biriyse kilo vermesi beklenir. Karın germe ameliyatının, kilo verme sürecinin sonunda yapılması şu sebeple önem taşır : Deformasyonun tamamı görülür ve tedavi mümkün olur. Kilo vermenin önemi, karın gerginliğinin azaltılması ve bu sayede istenen düzeyde germe elde edilebilmesidir.


Sigara kullanımı yara iyileşmesine engel olmaktadır. Bu sebeple, sigara içen hastaların ameliyattan en az 1 ay önce sigara kullanımını bırakması ve ameliyat sonrasında en az 2 hafta kullanmaması gerekmektedir.

Hasta, karın germe ameliyatından önce başka bir ameliyat geçirmişse bunu mutlaka doktora belirtmelidir.

Ameliyat öncesi ağır diyet rejimlerinden kaçınmak ve aspirin, E vitamini gibi gıdalara bu dönemde ara vermek gereklidir.

Soğuk algınlığı veya başka türde bir enfeksiyon ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Mini ve Tam Germe Olmak Üzere 2’ye Ayrılmaktadır

Deformasyon olan karın göbek deliğinin alt kısmındaysa,

Karın kaslarında gevşemeler ve ayrılmalar görünmüyorsa,

Göbek deliğinin alt kısmında sarkmalar ve hafif yağlanmalar görünüyorsa,

Göbek deliğinin alt kısmında kısmi çatlaklıklar bulunuyorsa,

mini karın germe ameliyatı uygun görülebilmektedir.

Tam karın germe ameliyatı ise, mini karın germede görülen sorunların göbek deliğinin üst bölgesinde de görülmesi durumunda tercih edilmektedir.


Karın Germe Ameliyatı Sonrası 

Hasta ameliyattan 1-2 saat sonra kendine gelmektedir.

Ameliyat sonrası ağır eşyalar kaldırılmamalı, karnı zorlayacak hareketler yapılmamalıdır.

Kan pıhtısı atma (emboli) riski yaşlı hastalarda mutlaka akılda tutulması gereken ve hayati önem taşıyan bir durumdur. Bu risk, hastayı erkenden ayağa kaldırıp yürüterek, bazı ilaçları önererek ve varis çorabı kullanarak giderilebilmektedir.

Sigara içen veya yara iyileşmesini bozan hastalığı olan ( şeker hastalığı gibi) kötü yara iyileşme riski daha çoktur. Bu yüzden bu durumların, kronik hastalıkların ve kullanılan ilaçların ameliyat öncesinde doktora belirtilmesi gerekmektedir.

Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için WhatsApp üzerinden ya da mail ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.