• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Badem Göz Ameliyatı

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Dünyaca ünlü, tanınmış yıldızların en belirgin özellikleri çekici bakışlara sahip olmalarıdır. Neredeyse hepsinin ortak özelliği badem göz olarak bilinen göz şekilleridir. Etkileyici bakışlara ve iri gözlere sahip olmak isteyeler, bir askılama yöntemi ile memnuniyet verici sonuçlara ulaşabilirler. Gözlerin dış kısmındaki bağın daha yukarıya alınması işlemine badem göz ameliyatı denir. Badem göz ameliyatı gözlerin hafif çekik bir şekil almasını sağlar. Üste çekilen bağ, dikiş ile tutturulur. Ameliyat sonucunda elde edilen görüntü ortalama 3-4 yıl kalıcıdır. Bu yöntemle ağrı ve acı olmadan düşük, sarkık göz kapaklarından kurtulup, badem gözlere sahip olunabilir.


Kimler Badem Göz Ameliyatı Yaptırabilir?

Göz kapağı, yaşın ilerlemesi ile birlikte öne doğru sarkar ve yorgun bir görüntü ortaya çıkar. Yaşa bağlı veya yapısal olarak göz kapakları sarkık olan kişiler ya da tercihen daha iri ve güzel gözlere sahip olmak isteyen kişiler badem göz ameliyatını tercih edebilirler.


Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı yaklaşık 1 saat süren bir estetik operasyondur. Operasyon süresinin kısalığı ve ameliyat sonrası bakımın kolay olması nedeniyle her mevsim yapılabilir. Yüz hatları ameliyatta önemli rol oynar. Hekim hastanın ameliyat için uygun olup olmadığına çeşitli yöntemlerle, inceleme yaparak karar verir. Öncelik; göz kısmına çizikler oluşturarak simetri sağlanması ve nasıl bir görüntüye ulaşılacağının modelinin çıkarılmasıdır. Badem göz ameliyatı lokal anestezi ile yapılır. Lokal anestezi ile gözün dış yüzeyi uyuşturulur. Özel dikişler ile iz kalmayacak şekilde bölgeye estetik dikişler atılır. Bu dikişler çoğunlukla kendiliğinden erir. Alınmasına gerek kalmaz. Bazı özel durumlarda 4-5 gün sonra alınması gereken bir dikiş yöntemi de uygulanabilir. Bu durumda hekim hastayı bilgilendirecektir.


Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Badem göz ameliyatı sonrası iyileşme süresi, aslında tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi kişiye özel değişiklikler gösterebilir. Ancak hasta ortalama 10 gün içinde günlük rutinine dönebilir. Hastanın ameliyat sonrasında hastanede kalması gerekmez. Sargı işlemi yapılmaz. Ameliyat bölgesinde 1-2 gün kızarıklık, şişlik, karıncalanma, kaşınma ve hafif ağrı görülmesi normaldir. 1-2 gün süre ile bölgeye soğuk pres uygulaması yapılabilir. Yatarken baş birkaç yastık ile desteklenmelidir ve sırt üstü yatmaya özen gösterilmelidir. Dikişli bölgenin mikrop kapmaması için dikkat edilmesi gerekir. Yara ve dikişler tamamen iyileşene kadar kimyasal ürünler ve makyajdan kaçınılmalıdır.


Badem göz ameliyatı sonrasında hasta kendini sosyal ve psikolojik olarak rahatlamış hisseder. Hayal ettiği etkili bakışlara sahip olur.

Badem göz estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.