• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Badem Göz Nedir?

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Herkes anlamlı ve derin bakışlara sahip olmayı ister. Kadın, erkek fark etmeksizin herkes için gözlerdeki ifade bir çok anlam taşır. Bakışlar tüm yüz ile bir bütün oluşturur hatta yüz ifadesini belirler. Badem göz ise canlı bakışa sahip, hafif çekik ve iri bir göz şeklidir. Ceylan gözlerine benzetilen bu göz şekli günümüzde en çok beğenilen göz şeklidir. Daha iri gözlere ve canlı bakışlara sahip olmak isteyen kişiler için badem göz estetikleri sık başvurulan bir estetik ameliyat türüdür.

Badem Göz Ameliyatları Hangi Göz Yapısındaki Kişilere Yapılır?

Yaş ilerledikçe göz kapakları elastikiyetini kaybederek sarkabilir. Bu nedenle badem göz estetiği 25 yaş üstü bireylerin sık tercih ettiği bir işlemdir. Badem göz operasyonları genç yaşta olmasına rağmen bakışlarında; yorgun, üzgün, mutsuz bir ifade olan, göz şeklini beğenmeyen ve bu durumdan rahatsızlık duyan herkesin başvurabileceği bir operasyondur. 18 yaşından itibaren göz kapaklarındaki düşüklüğü gidermek için kolaylıkla uygulanabilecek bir operasyondur.

Badem Göz Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?

Badem göz ameliyatı;

  • Düşük göz kapaklarını yukarı doğru kaldırmak
  • Sarkık göz altlarını toparlamak
  • Gözlerdeki doğuştan mevcut olan ya da sonradan meydana gelen asimetriyi gidermek
  • Daha iri ve çekik gözlere sahip olmak için yaptırılabilir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcılığı Nedir?

Badem göz estetiğinde düşük olan göz kapakları yukarıya kaldırılır. Bu işlemin kalıcılığı 3-4 yıl arasındadır. Ameliyat sonrası sonuç beğenilmezse, işlem geri eski durumuna döndürülebilir.

Badem Göz Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu operasyonu yapabilecek birçok estetik operasyon merkezi, klinik ve hastane vardır. Burada önemli olan operasyonu yapacak olan cerrahın işinde ne kadar bilgi ve  tecrübe sahibi olduğudur. İkinci önemli nokta ise hastanın taleplerini ve şikayetlerini açık bir şekilde hekime anlatmasıdır.  Hekim de ameliyat şekli ve öngörülen sonuç hakkında hastayı doğru ve detaylı bir şekilde bilgilendirmelidir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında hastanın birkaç saat hastane ortamında gözetim altında tutulması yeterlidir. İşlem yapıldıktan sonra aynı gün hasta taburcu edilebilir. Sarkık göz kapaklarının yukarı çekilmesi için ince dikişler atılır. Bu nedenle hafif sızlama ve kaşınma hissedilmesi normaldir. İşlemden yaklaşık 3-4 gün sonra hastanın dikişleri alınır. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmaz. Hasta işlemden 2 gün sonra yüzünü yıkayabilir. Dikiş bölgesi tamamen iyileşene kadar göz makyajı yapılmaması gerekir. Göz çevresi hassas dokuda olduğu için bu bölgeye makyaj yaparken ya da temizlerken nazik davranılmalıdır.

Badem göz estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Zararlı Mı?

Gözle ilgili her tedavinin hassas olmasından dolayı göz kapaklarında yapılan işlemlerin de kişiye bir zararı olmaz. Badem göz estetiği olmak isteyenlerde istenilen sonucun başarılı olması için belirli bir süre beklemek gereklidir. Zamanla iyileşen gözler ve ödemin atılmasıyla birlikte gözler üzerinde şişlik kalmayarak çekik bir görünüme kavuşulmuş olacaktır.

Görme kaybı gibi endişelerden uzak durmak için kesinlikle böyle bir zararın olmadığını doktorunuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. İstenilen düzeyde çekik gözlere sahip olmak için badem göz estetiği öncesinde bir endişe söz konusu olmamalıdır. Korkutucu ve yanıltıcı endişeli sözlere maruz kalmamak için ameliyattan önce motivasyonunuzun düşmesine izin vermeyerek başarılı bir şekilde badem göz estetiği olmak hastaların enerjisini yükseltecektir.

Badem Göz Estetiğinde Göz Şekli Bozuluyor Mu?

Estetik operasyonlar öncesinde kişiler memnun olmadıkları bölgede değişiklik yapmak için estetiği başvurur. Bu durumda her operasyon sonrası, operasyon öncesi görünümden farklıdır. Badem göz estetiğinden sonra göz şeklinde bir bozulma durumu söz konusu değildir. Gözlerin daha ufak ve çekik görünmesinin sebebi göz şeklinin bozulması değil, istenilen çekikliğe ulaşması işlemidir. Bu durumda gözlerde herhangi bir küçülme durumu oluşmadığı gibi operasyon sonrasında gözler daha canlı görünerek kişinin yüz ifadesini güzelleştirir.

Badem göz estetiğinde göz şekline bir zarar gelmemesi dışında kişiler badem göz olarak nitelendirilen çekik göze kavuşmak için bu ameliyatı yaptırdığı için gözlerin görünümü elbette değişecektir. Daha doğal bir görünüme kavuşturan badem göz estetiği, göz şeklini düzelterek çekici ve canlı bakmaya yardımcı olur.

Badem Göz Estetiği Sonrası

Ameliyattan sonra hastanın istediği badem göz şekli hemen belirlenmediği gibi zaman içerisinde doğru görüntüyü sergileyerek canlı bakışlara sahip olmanın güzelliği ile görünecektir. Ameliyat sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Bu iyileşme süresince gözler üzerinde hafif kızarıklık, şişlik veya morlukların meydana gelmesi muhtemel bir durumdur. Endişeye kapılmayarak gözleri temiz tutmak süreci hızlandıracaktır. Çoğu zaman hastaların hemen duruma adapte olmasıyla birlikte iyileşme süresi uzamayarak kişi kendiliğinden durumu normalleştirerek yaşamaya başlayacaktır.

Bir iz kalmadığı için hastaların gönlü ferah bir şekilde ameliyat sonrasında tedirgin olmamaları da ameliyatın avantajları arasındadır. Badem göz estetiğinden sonra gözlerde olan kızarıklıkların çok hafif boyutlarda olması sonrasında iyileşme süreci hızlı bir şekilde tamamlandığından dikişler alınacaktır. Dikişlerin alınmasının ardından kişi, daha normal bir yaşantıya geçerek gözlerinin etkisiyle kendini iyi hissedebilecektir.