• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Burun Dolgusu Fiyatları

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Burun dolgusu en popüler estetik operasyonlardan biridir. Burnu bir insanın yüzünün ifadesine direkt etki eder. Belki de bu yüzden günümüzde birçok insan burnunun daha iyi görünmesi için ameliyat olmayı tercih ediyor. Ne var ki, burnun şeklini değiştirmek için ameliyat olmak şart değil. Burun dolgusu yaptırarak ameliyat olmadan istediğiniz burna kavuşmanız mümkün olabilir.

Burun Dolgusu Nedir ?

Burun dolgusu, hiçbir cerrahi işlem yapılmaksızın burnun şekillendirilmesidir. Çeşitli dolgu malzemeleri bir iğne yardımıyla burnun önceden belirlenmiş bölgelerine enjekte edilir, böylece burun yeniden şekillendirilir. Dolgu kalıcı bir çözüm değildir, dolgunun etkisi 2 yıl içinde geçer ve tekrarlanması gerekir. Buna rağmen burun dolgusu fiyatları rhinoplasti ameliyatlarından çok daha uygundur.

Dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit kullanılır. Bu malzeme aynı zamanda dudaklara ve yanaklara da uygulanabilen bir malzemedir. Yaygın olarak kırışıklıkları gidermekte kullanılır. Dolgu enjeksiyonu sayesinde burundaki asimetri, boşluklar ve girintiler kolaylıkla doldurulabilir.

Burun dolgusu işlemi yaklaşık 10-15 dakika sürer. Bu süreçte burna uyuşturucu krem uygulanması acıyı gidermek için yeterlidir. Cerrahi bir işlem olmasa da klinik ortamda yapılması önemlidir. Ameliyattaki gibi morluk ve şişlik görülmez, sonuçların görülmesi için ise beklemeye gerek yoktur. Dolgu uygulaması sırasında, burundaki değişiklikler hemen fark edilebilir.

Burun Dolgusu Fiyatları Ameliyata Göre Uygun Mudur ?

Burun dolgusu fiyatları yapılacak olan işleme ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Bu konuda en doğru bilgi, uzman bir kliniğe başvurup estetik cerraha muayene olarak alınabilir. Doktorunuz sizin burnunuza ve ulaşmak istediğiniz hedefe göre fiyat ve işlem konusunda yönlendirici olabilir. Öte yandan burun dolgusu yaptırmak, burun ameliyatı yaptırmaktan çok daha ekonomiktir.

Burun Dolgusunun Etkisi Kalıcı Mıdır?

Burun dolgusunun etkisi kalıcı değildir. Bu işlemin hem en avantajlı  hem de en dezavantajlı tarafıdır. Kalıcı olmadığı için memnun kalınmaması durumunda ameliyatta olduğu gibi tekrar ameliyat olmak gerekmez. Bazı kişiler ameliyat olmadan önce burunlarının nasıl görüneceğini merak ettikleri için de dolgu yaptırabilmektedirler. Etkinin geçici olması, dolgu işleminin tekrarlanması gerektiği anlamına gelir. Dolgu bir yıl ila iki yıl arasında bir süre kalıcı olabilmektedir. Bu süreçte ek dolgu da enjekte edilebilir.

Dolgu yapılırken burun şeklinin eş zamanlı olarak gözlemlenebilmesi, uygulamayı yapan cerrahların mükemmel sonuçlar elde edene kadar çalışmasında etkilidir. Dolgu aynı zamanda ameliyat sonrası oluşan düzeltme ihtiyacı için de kullanılabilir, böylece revizyon ameliyatının yerine geçer. Üstelik dolguda iyileşme süreci yoktur, kişi bir iki saat içinde yepyeni bir burunla normal hayatına dönebilmektedir.

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygundur

18 yaşını geçmiş ve burun gelişimini tamamlamış herkes burun dolgusu yaptırabilir. Eğer hamileyseniz, yeni doğum yaptırdıysanız ya da emzirme dönemindeyseniz, bu dönemler geçtikten sonra yaptırmanız daha doğru olacaktır.

Burun dolgusu kemerli burunlarda, burun ucu kaldırmada, boşluk, girinti ve asitmetrinin düzeltilmesinde etkili bir yöntemdir. Yani burundan rahat nefes alamama gibi sağlık sorunları yoksa ve sadece estetik kaygılarla burnun şekli değiştirilmek isteniyorsa, dolgu doğru ve pratik bir tercih olabilir.

Eğer burun septumu da denilen ve burnu iki ayrı bölgeye ayıran kemik ve kıkırdaklardan oluşan yapıda eğrilik varsa, bu eğrilik burun deliklerinden birini kapatarak zor nefes almaya neden olabilir. Septumdaki eğrilik dolgu ile tedavi edilemez. Bu eğriliğin tedavi edilmesi için ameliyat olunması gerekir.

Genel olarak burun dolgusu fiyatları ve pratikliği göz önüne alındığında, ameliyattan çok daha risksiz olduğunu söylemek yanlış olmaz.