• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Burun estetiği ameliyatı fiyatları belirlenirken birçok farklı etmen göz önünde bulundurulmaktadır, sizlerin kendi yüz yapınıza uygun bir burun ameliyatı geçirmeniz, nasıl bir burun yapısı arzuladığınız burun estetiği ameliyatı masraflarını  belirlenirken son derece önemlidir.

Neden Burun Estetiği Ameliyatı Oluruz

İnsan bedeninin estetik görünümünde yüzün önemi tartışılamaz bir haldedir. Burun insan ifadesini ve görünümünü belirleyen en temel organlardan birisidir. Aynı şekilde koku alma ve tatma duyularını da sağlıklı bir şekilde kullanılabilmemiz için burun organı hayati önem taşımaktadır.

Geçirdiğiniz bir kaza ya da kalıtsal nedenlerle burnunuzun görünümünden memnun olmayabilirsiniz. Aynı şekilde burun yapınızın normalin dışında olması estetik olmayan bir görünümünüz olmasına neden olabilir. Aynı sebeple koku almanızda da sorun olabilecektir. Bu gibi nedenlerle burun estetiği ameliyatı günümüz insanının en çok başvurduğu estetik operasyon olma özelliğini korumaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Burun estetiği ameliyatı masrafları burnumuzda gerçekleştirmek istediğimiz cerrahi operasyona göre çeşitlilik arz etmektedir. İnsan burnu çok farklı görünümlere sahip olabilir, aynı şekilde burnumuzun yüzümüzde kapladığı alan insandan insana hatta kimi insanlarda yaştan yaşa değişiklik gösterebilir. Burun estetiği ameliyatı için bir cerraha başvurduğunuz da ilk yapılacak olan burnunuzda ne gibi bir değişiklik arzuladığınızın belirlenmesi olacaktır. Ameliyat fiyatları bu görüşmeden sonra netlik kazanacaktır.

Gelişen tıbbi teknoloji burun ameliyatında farklı yöntemlerin ve cihazların kullanımına fırsat vermektedir. İhtiyaç duyduğunuz görsellik ve burnunuzda ki problem ameliyatınızda hangi cihazların kullanılacağında belirleyici olacaktır bu da burun estetiği ameliyatı maliyetleri konusunda belirleyici olacaktır.

Erkek ve Kadın Danışmanların Burun Yapıları

Erkek ve kadınların burun yapıları birbirlerinden farklılık göstermektedir. Bu durum ameliyat sonrası elde edilecek görünümün de farklı olmasını beraberinde getirecektir. Erkek burnunun düz kemerli ve ucu çok kalkık olmayanı daha makbul kabul edilirken kadın burnu ise kavisli kemer ve biraz daha kalkık burun daha estetik bir görüntü arz etmektedir. Ancak her durumda yapılacak operasyon sonrası elde edeceğiniz yeni görünümünüzün cilt yapınız ve yüzünüzdeki diğer organlarınızın boyu ile orantılı olması gözetilmelidir. Bu durum burun ameliyatı  fiyatları için de bir belirleyen olacaktır.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı

Şüphesiz burunlar söz konusu olduğunda özellikle kadınlar için en önemli husus burun uçlarının görünümüdür, birçok hasta sadece burun ucunun görünümünü değiştirmek için cerrahlara baş vurmaktadır. Bu durumlarda burun ucuna uygulanacak cerrahi müdahale ile burun ucunuzda hafif kaldırma ya da inceltme işlemleri uygulanabilmektedir. Burun estetiği operasyonu  maliyetleri geçireceğiniz operasyonun çapı ile ilgili değişkenlik gösterebilecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Yapılacaklar

Burnunuzun görünümünden memnun değilsiniz ve bir cerraha baş vurdunuz. Cerrahınız ile birlikte yüz yapınızın ve burnunuzun yapısı incelenecek ve nasıl bir buruna sahip olmanız gerektiği üzerine ortak bir karara varmanız gerekecektir. En doğru karır verdikten sonra anestezi uzmanı tarafından muayene edilecek ve vücudunuzun anestezi alımına müsait olup olmadığını öğreneceksiniz. Bu aşamadan sonra anestezi almanızda herhangi bir sakınca yok ise, cerrahınız size ameliyatın detayları hakkında bilgi verecektir. Burun estetiği ameliyatı maliyetleri bu görüşmelerinize göre değişkenlik gösterebilecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır

Burun estetiği ameliyatı açık ve kapalı şekilde gerçekleştirilebilir. Hangi yöntemin belirleneceği hastanın taleplerine ve cerrahınızın tavsiyelerine göre değişiklik gösterebilecektir. Şayet hastanın şikayeti burun ucu ile sınırlı ise, hastanın nefes alıp vermekte bir sıkıntı bulunmuyor ise kapalı ameliyat yöntemi tercih edilebilir. Ancak hastanın burun eğriliği fazla ve nefes alma problemi yaşanıyorsa açık ameliyat tercih edilecektir. Bu tercih ameliyat öncesi doktorunuzla yapacağınız görüşmede belirlenebileceği gibi ameliyat şartlarında da karar verilebilecektir.  Burun estetiği ameliyatı, operasyon sonrası ağrı yaşanmaması ve hastanın psikolojik rahatlığının gözetilmesi için genel anestezi uygulaması ile yapılmaktadır.

Operasyon sonrası hastanın burnunun üzerine bir alçı yerleştirilir, ihtiyaç duyulduğu hallerde burun içine slikon delikli splint konulabilir. Gelişen tıbbi teknoloji burun içerisine tampon yerleştirilmesini gerektirmemektedir. Ameliyattan hemen sonra hasta uyandırılır ve odaya alınır.

Ameliyat sonrası 5 saat kadar hastanede kalınır, bu sırada hastaya soğuk kompres uygulaması yapılarak ödem ve şişliklerin indirilmesi sağlanır, ameliyattan 4-5 saat kadar sonra hasta sıvı beslenmesi alabilir daha sonra ise doktorunuzun tavsiye edeceği şekilde normal beslenmesini gerçekleştirebilir. Hasta dilerse ameliyat sonrası ilk geceyi hastanede gözetim altında geçirebilecektir.

Burun estetiği operasyonu  fiyatları tüm bu sürecin öncesinde öngörülmüş müdahalelere göre belirlenecektir.  

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilecekler

Hasta taburcu olduktan sonra doktoru tarafından kendisine verilen ağrı kesici ve antibiyotik ilaçları kullanmaya devam edecektir. Ameliyatı takip eden ilk hafta sonunda kontrole gidecek olan hastanın burun üzerindeki alçı ve varsa splint alınır.

Burun estetiği ameliyatı geçirmiş kişiler en az altı ay gözlük kullanmamalıdır. Burnunuzun istediğiniz görünümü alması bu süreye yayılacağından sabırlı olmanız gerekmektedir. Burunda ameliyat sonrası oluşan ödem ve şişlikler zaman içerisinde ortadan kalkacaktır. Ameliyat sonrası nefes alıp vermenin düzene girmesi için sprey kullanımı önerilebilir.

Ameliyat sonrası bir ay süreyle fitness, spor gibi fiziksel gayret gerektiren uygulamalardan uzak durulması gerekmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nefes Alıp Verme

Burun estetiği ameliyatı sonrası nefes alıp verme son derece hızlı bir şekilde düzelme gösterir. Müdahale sonrası hastanın koku alma duyusu eskisine oranla son derece artış gösterir. Burun kanallarının açılması, hastanın sesine de yansıyacak, kısa süre içerisinde hasta sesindeki pozitif değişimi hissetmeye başlayacaktır. Burun estetiği ameliyatı sadece estetik mana da burnunuzun kusurlarını ortadan kaldırmakla kalmayacak aynı zaman da burnunuzun fonksiyonel olarak da daha sağlıklı hale gelmesine neden olacaktır. Burun estetiği ameliyatı maliyetleri araştırılırken operasyonun bu gibi sonuçları da göz önünde bulundurulmalıdır.

Burun Estetiği Maliyetleri

Burun estetiği ameliyatı fiyatları öncelikle bu ameliyata neden ihtiyaç duyduğunuza bağlı olarak belirlenmektedir. Şayet bir kaza sonrası, tıbbi bir zorunluluk olarak burun estetiğine ihtiyaç duyuyorsanız burun estetiği ameliyatı sigortanız tarafından karşılanabilecektir. Bu gibi bir durumun dışında, burnunuzdaki sorunun yapısı, ne tür bir ameliyata ihtiyaç duyuyor olduğunuz, ameliyat sırasında kullanılacak yöntemler, cerrahınızın deneyimi, ön görülen iyileşme süreniz gibi nedenlerle burun estetiği ameliyatı maliyetleri değişiklik gösterebilecektir.

Burun estetiği ameliyatı için uzman bir doktorla konuşmanız atacağınız ilk adım olacaktır, doktorunuza ihtiyacınızı, nasıl bir görünüme kavuşmayı amaçladığınızı detaylıca anlatıp onun yönlendirmeleri doğrultusunda burnunuzun alacağı en doğur şekli tercih etmeniz gerekmektedir. Ameliyat fiyatları doktorunuzun uzmanlık ve deneyimine göre de değişiklik gösterebilecektir. Unutmamanız gerekir ki, ameliyatın başarısı ve iyileşme sürecinin sorunsuz geçmesi doktorunuzun deneyimi ile doğru orantılı olacaktır.

Ameliyatı fiyatları hakkında en sağlık bilgiyi cerrahınıza görünmeden elde edebilmeniz için, bu konulara hakim uzman kadromuzla görüşme yapmanız, sonradan yaşama ihtimaliniz olan sürpriz durumları ortadan kaldıracaktır. Bizi aramanız halinde, ihtiyacınız olan ameliyatın boyutu ile ilgili fikir alışverişinde bulunabilir, burun estetiği maliyetleri  için en doğru ve uygun tercihleri size sunabiliriz.

En güncel ve doğru burun estetiği ameliyatları bilgisine sahip olmak için bizi arayınız.