• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Karın germe ameliyatı estetik, fit ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyen günümüz insanının en büyük çabalarından birisine yardımcı olmaktadır.. Yoğun iş temposu içerisinde her birimiz kendimizle ilgilenmeyi ya da kendimize vakit ayırmayı ihmal edebiliyoruz. Gelişen sosyal medya görsel iletişimi insanlık tarihinde hiç olmadığı kadar önemli bir hale getirmiş bulunmaktadır. Bu yeni iletişim çağına ayak uydurmaya çalışan günümüz insanı hem sağlıklı hem de fit bir görünüm için bütçesinden ciddi ücretler ayırmaktadır. Karın germe ameliyatı fiyatları günümüz insanının bu ihtiyaçları gözetilerek belirlenmiştir.

Ne yazık ki, sağlıklı beslenme, spor gibi aktiviteler vücudumuzun istediğimiz ölçülere ya da görünüme ulaşmasını kimi zaman mümkün kılmamaktadır. Estetik cerrahisi bu gibi durumlarda devreye girip bir çoğumuzu sahip olmak istediğimiz fit görünüme kolayca kavuşturabilmektedir. Karın germe ameliyatı fiyatları temel olarak ihtiyaç duyduğunuz operasyonun çapına göre belirlenecektir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın bölgesinin sağlıklı ve güzel görünmesi kadın ve erkekler için oldukça önem taşımaktadır. Kilolu olmak hem estetik hem de fizyolojik olarak birçok sorunu beraberinde getirmektedir, ancak kilolarımızdan bir an önce kurtulma çabamız kimi zaman bedenimizde yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Hızlı kilo verildiği durumlarda derimiz kilo kaybına adapte olamaya bilmektedir. Bu gibi durumlarda karın bölgesinde bulunan deride sarkma görülmektedir. Kimi zaman bu sarkmalar kilolu olmaktan çok daha ciddi bir estetik probleme yol açabilmektedir. Aynı zamanda bu durum özellikle yaz aylarında, kaşıntı, kızarıklık ve kötü kokulara sebep olmaktadır. Karın germe ameliyatı sizin sarkık deri probleminizi ortadan kaldırabilecek yegane yoldur. Ameliyat  fiyatları değerlendirilirken göz önünde bulundurulması gereken temel husus bu ameliyatın bir alternatifi olmadığıdır.

Karın germe estetiği en çok doğum yapan kadınlar için bir ihtiyaç halini almaktadır, doğum sonrası vücudun kaybedeceği ağırlık kaybı, doğum kilolarının hızlıca verilmesi, bebeğin gövdenizde kapladığı hacmin ortadan kaybolması, karın derinizde sarkma meydana getirecektir. Özlediğiniz eski görünümünüze kavuşmanın tek yolu karın germe ameliyatı olmanızdır. Karın germe ameliyatı fiyatları sarkık derinin gövdenizde kapladığı hacim ile doğru orantılı olacaktır.

Kimler Karın Germe Ameliyatı Olabilir ?

Karın germe ameliyatı bir kilo verme yöntemi değildir. Dolayısıyla cerrahınıza başvurduğunuzda sizden ideal kilonuzda olmanız istenmektedir, bu ameliyat ile kurtulacağınız sarkık derinin ebatının belirlenmesi için oldukça önemlidir. Bu ebat karın germe operasyonu fiyatları belirlemek için de önem teşkil etmektedir.

Kilolu çocukların karın germe ameliyatı olmaları mümkün değildir, sarkık karın derisi problemi daha çok derinin esnekliğini yitirdiği yaşlarda ortaya çıkmaktadır.

Ameliyat fiyatları belirlenirken hastanın bedeninin elastiki yapısı da önem taşımaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı sonrası istediğiniz görünüme bir an önce ulaşabilmeniz için doktorunuzun kimi tavsiyeleri olacaktır. Sigara kullanımı dokularda iyileşmeyi ve yenilenmeyi geciktireceği için doktorunuz size ameliyat öncesi ve sonrası dönemde sigarayı bırakmanızı tavsiye edecektir. Aynı dönem içerisinde güneşe çok çıkmamanız sizin için kolaylaştırıcı olacaktır. Aynı şekilde şayet kullanılıyorsa e vitamini ve aspirin kullanımına ara verilmesi iyileşmeyi kolaylaştırıcı olacaktır. 

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Karın germe ameliyatı genel ya rejyonel anestezi altında yapılır, ameliyat sırasında sezaryan izinin olduğu bölgeden iç çamaşırı bölgesinin içinde kalacak şekilde bir kesi açılır, sarkık deri cerrahi bir operasyon ile alınır, karın kasları güçlendirilir. Bedeninizin ihtiyacı göz önünde bulundurularak, çatlaklarınız temizlenir, gene ihtiyaç duyulması halinde göbek deliğinizin şekline de müdahale edilebilir. Operasyon sırasında yapılacak bu işlemler, doktorunuzun ve sizin önceden kararlaştırdığınız şekilde gerçekleşecektir. Karın germe ameliyatı maliyeti vücudunuzun bu ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir.

 Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri

Karın germe ameliyatı sırasında uygulanacak yöntem vücudunuzun ihtiyaç duyduğu operasyonunun çapına göre değişiklik gösterebilecektir.

Klasik abdominoplasti (klasik karın germe ameliyatı); karın bölgesinde bulunan sarkık deri miktarının ciddi boyutlara ulaştığı durumlarda uygulanan cerrahi yöntemdir.

Mini-abdominoplasti; mini karın germe ameliyatı olarak adlandırılır, bu ameliyat deri birikiminin sadece göbek deliğinin alt kısmı ile sınırlı olduğu durumlarda uygulanır. Bu ameliyat sonrası iyileşme süreci daha hızlı olacaktır.

Marriage abdominoplasti; yağ derisinin ve esneklik azalmasının karının alt kısımlarında ve bel çevresinde yoğun olarak görüldüğü durumlarda uygulanan karın germe ameliyatı yöntemidir.

Bu ameliyat türlerinden hangisinin uygulanacağı doktorunuzun yapacağı tetkikler sonrası netlik kazanacaktır. Karın germe amelyatı fiyatları uygulanacak yönteme göre değişiklik gösterebilecektir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Karın germe ameliyatı sonrası hasta bir geceyi hastanede geçirdikten sonra taburcu edilir. Ameliyat sonrası 2 ya da 3 gün yatarak istirahat etmek gerekir. Ameliyat ardından kalan direnler 2-3 gün içerisinde doktorunuz tarafından çıkarılır. Bikini bölgesine gizlenen kesi izleri, kişinin bünyesine göre 3-4 ay içerisinde iyileşmeye başlayacaktır. Ameliyat sonrası verilen korsenin bir ay boyunca takılması gerekmektedir. Ameliyat sonrası hasta 2 hafta içerisinde işine ve günlük hayatına geri dönebilir.

Sigara içmek hücrelerin kendisini yenilemesi için oldukça zararlı olduğundan ameliyat sonrası 2 hafta sigara içmemeniz doktorunuz tarafından tavsiye edilir. Operasyon sonrası yaşanabilecek küçük çaplı ağrılar ağrı kesici yoluyla giderilebilecektir. Aynı şekilde ameliyat kesisinin iyileşmesinin hızlanması için antibiyotik kullanımı yapılacaktır.

Karın bölgesinde, şişlik ve uyuşukluk hissedilmesi doğaldır, ameliyatın birinci ayı itibariyle bu sıkıntılar ortadan kalkmaya başlar, bir yıl içerisinde izlerinde ortadan kalkmasıyla ideal karın görünümüne ulaşmış olursunuz.

Karın germe ameliyatında iyileşme sürecini belirleyen temel unsurlardan bir diğeri, cerrahınızın ameliyat deneyimidir, hatalı kesi uygulaması, alınacak derinin miktarı gibi hususlar doktorunuzun uzmanlığı orantısında sağlıklı sonuç verebilecektir. Karın germe ameliyatı maliyetleri belirlenirken, ameliyatı yapacak cerrahın bilgi ve deneyimi ve ameliyatta kullanılacak cihazların teknik seviyesi de önemli rol oynayacaktır.

Karın Germe Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Estetik ve güzel görünebilmek için cebimizden her yıl binlerce lira çıkmaktadır. Estetik cerrahi insanların arzuladıkları görsel güzelliğe ulaşmanın en kesin sonucunu vermektedir. Üstelik gelişen tıbbi teknoloji ve yetişen deneyimli cerrahlar günümüzde bu ameliyatların hiç olmadığı kadar doğal olmasını sağlamaktadırlar. Karın ve bel bölgesinde söz konusu olan sarkık derilerin giderilmesinin cerrahi operasyon dışında bir alternatifi ne yazık ki bulunmamaktadır. Günümüz insanının daha iyi görünmek için bütçesinden ayırdığı meblağlar göz önünde bulundurulduğunda karın germe ameliyatı operasyonu oldukça küçük kalacaktır.

Yaşayacağınız cerrahi müdahalede riskler neredeyse sıfıra indirilmiş olsa da ameliyatın gerçekleşeceği tıbbi ortam ve cerrahınızın bilgi ve deneyimi son derece önemlidir. Göz önünde bulundurmanız gereken en temel husus operasyon sonrası günlük yaşantınıza bir an önce dönebilmeniz olmalıdır. Ehli olmayan ellerde ve steril olmayan ortamlarda gerçekleştirilecek cerrahi müdahaleler sizin günlük yaşantınızdan ve dolayısıyla iş hayatınızdan uzak kalma sürenizi uzatacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve en gerçekçi ve uygun karın germe ameliyatı fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz.