• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
 • +90 530 442 60 99
hizmet

İstanbul Karın Germe Ameliyatı

 • 5 Mayıs 2022
 • Yazar: Esteaura .
Karın germe operasyonu tıp literatüründe, son kaburga kemiğinin altından başlayan ve mons pubis bölgesi olarak adlandırılan yere kadar olan bir işlemdir. Mons pubis Adı verilen bölge Venüs tümseği olarak da geçen sezaryen dikişinin hemen alt kısmında bulunan kabarık kıllı alandır. Karın bölgesinde görülen yağlanma kadınlar kadar erkeklerinde yaşadığı bir sorundur.

Karbonhidratlı besinleri fazla tükete kişilerde, karın bölgesindeki yağlanma oranı daha fazla görülmektedir.

Karın bölgesindeki yağlanma sorunu, sıkı diyetler yaparak önlenmeye çalışılsa da cilt yapısındaki bozulma ve tam anlamıyla yağlanmadan kurtulmanın mümkün olmaması, kişilerde karın germe operasyonlarına yönelimi arttırmaktadır. Diyetler bireylerde zayıflamaya yardımcı olsalar da ani kilo verimimden kaynaklı cilt dokusunda genişleme ve sarkmalar oluşmaktadır bu soruna da en uygun çözüm karın germe operasyonudur.

Karın bölgesindeki yağlanmalar bireylerin kıyafet seçimlerinde özgür olamamaları ve en önemlisi hareketin kısıtlanması gibi sorunlar meydana getirmektedir. Aynı zamanda bazı durumlarda terleme kaynaklı bakteri oluşumu nedeniyle hem psikolojik hem de sağlık açısından sorunlar da yaşamalarına neden olmaktadır.

Karın germe nedir?

Genişlemiş yağ tabakasına sahip bireylerde yapılan spor, diyet veya egzersizler çoğu zaman yetersiz gelmektedir. Aynı zaman da ciltte meydana gelen ve çatlak adı verilen estetik dışı bir görüntüye sebep olan kolajen kırılmalarına bağlı deri sorunları da yine karın bölgesinde görsel açıdan sorun oluşturmaktadır. Hamileliklerde yüksek kiloya sahip bebeklerin doğumundan sonra kadınlarda karın kaslarındaki deformasyon meydana gelmektedir, bu da karın bölgelerindeki derinin artık kendisini taşıyamamasına ve elastik yapısını kaybetmesine neden olmaktadır.

Bu konuda daha detaylı bilgi için karın germe ameliyatı nedir sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kimler karın germe ameliyatı yaptırabilir?

Karın bölgesi ameliyatı yaptırabilmek için veya bende karın ameliyatı olabilir miyim? Diye düşünenler için bazı ameliyat nedenleri şöyledir;

 • Karın bölgelerinde ciddi yağlanma meydana gelmiş kişiler
 • Karın cilt yapısında çatlaklar ve deri deformasyonları meydana gelmiş kişiler
 • İç karın kaslarında hasar meydana gelmiş kişiler 
 • Sarkma, deri fazlalığı ve form kaybı yaşayan kişiler
 • Estetik durmayan bu görüntüden kurtulmak isteyen kişiler

Yukarıda geçen nedenlerden birine veya birkaçına sahipseniz ve İstanbul karın germe ameliyatı hakkında web sitemizden detaylı bilgileri alabilirsiniz

Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?

arın germe ameliyatları genel anestezi uygulanarak yapılan cerrahi bir işlemdir. Ameliyat sezaryen çizgisinin hemen altına atılan kesi ile başlamaktadır.  Daha sonra karın bölgesinin ortaya çıkarılması ile Karın içinde yer alan kaslar sağlamlaştırılır ve sıkılaştırılır. Ardından sorunlu bölgedeki yağ tabakası vücuttan çıkartılarak uzaklaştırılır. Bazı gerekli durumlarda mons pubis bölgesi ve bel oyuntusu yeniden şekillendirilir. Bayan hastalar meme bölgesinde meydana gelen form kaybından da şikayetçi olurlarsa, karın germe operasyonuna ek olarak meme büyütme estetiği de dahil edilmektedir. İsteğe bağlı yapılan bu iki işlemde memeye silikon implant yapmak için tekrar bir kesi atılması gerekmemektedir, hazır açılan karın kesisinden göğüs bölgesine doğru implantlar yerleştirilir. En son olarak da uzaklaştırılan deri alanı içerisinde yer alan göbek deliği için de yeni bir göbek deliği oluşturulur ve kesi dikilerek kapatılır.

Karın estetiğinin olmazsa olmazları

Karın germe ameliyatı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Yeni yapılan karın bölgesinin başaralı olarak yapılıp yapılmadığını aşağıda yer alan unsuları ne kadar sağladığı ile anlaşılabilir.  Bu unsurlar şöyledir;

 • Yeni göbek deliğinin konumu

Karın estetiğinin en önemli konusu, yeni oluşturulan göbek deliğinin yer aldığı konumdur. Yeni göbek deliği, vücut proporsiyonu dikkate alınarak, 2 leğen kemiğinin hizasına denk getirilmesi gerekmektedir. Eğer olması gereken yere konumlandırılmazsa, yeni göbek deliği farklı bir görüntü oluşturarak, bireylerin estetik dışı bir görüntüye sahip olmasına neden olacaktır.

 • Mons pubis tümseği

Karın germe operasyonu ile estetik bir karına sahip olurken aynı zamanda, klitorisle sezaryen dikişi arasında yer alan kabarık alanın yani mons pubis tümseğinin de düzenlenmesi yeni uluşacak görüntüye yardım sağlayacaktır.

 • Bel kıvrımı

Bel bölgesi yeni oluşturulan karın germe ameliyatı ile yeni bir şekillendirmeye ihtiyaç duyacaktır. Aynı zaman da bel bölgesinde de yağlanma mevcutsa bu yağlanma da giderilmelidir.

Dikiş izi nerede olmalı?

Karın germe ameliyatı kesi izi bikini şeridinin içerisinde kalmalıdır. Bu sayede yara izi kamufle olacak ve hastanın daha sonraki hayatında estetiksel görüntüsünde bozulma meydana gelmeyecektir. Kesi mümkün olduğunca aşağıda ve sezaryen dikişinin içi kısmına hizalanmalıdır.

Karın germe ameliyatlarının avantajları

Karın germe ameliyatı yaptıran kişilerin bu ameliyat sayesinde birçok avantajı olacaktır. Bu karın germe ameliyatlarının avantajları bazıları şöyledir;

 • Esteaura kliniğimizde soruna yönelik, kişisel karın germe ameliyatı çözümleri yapılmaktadır.
 • Spor ve diyet yaparak karın bölgesindeki yağlardan bir türlü kurtulamayan kişiler için hızlı ve kesin çözüm üretmektedir.
 • Çatlaklar nedeniyle yapısı bozulmuş karın derisi vücuttan uzaklaştırılır ve yeni bir cilt yapısı meydana getirilir.
 • Yağlanmış karın bölgesinde oluşan bombe iç karının sağlamlaştırılması ile ortadan kaldırılır.
 • Dikiş izinin iç çamaşırın kısmına kamufle edilmesi ile görüntü açısından estetik dışı bir görüntüye sahip olunmaz.
 • Gergin bir karın yapısı meydana getirilir.
 • Yazları hayalini kurduğununuz ama bir türlü giyemediğiniz o bikinilere karın germe operasyonu sayesinde hızlıca ulaşabilirsiniz.
 • Doğru konumlandırılmış bir göbek deliği ve kesi izi sayesinde mükemmel bir karın bölgesine sahip olacaksınız.
 • Yeni karına uygun orantılandırılmış bel bölgesi ile estetik dışı görüntülerden kurtulmuş olacaksınız ve estetik bir bedene sahip olacaksınız.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Karın germe ameliyatının süresi bu ameliyatı geçirecek kişinin yaşına, cinsiyetine ve yağlanma miktarına göre değişiklik göstermektedir. Karın germe ameliyatı genel olarak 3 saat ile 3.5 saat gibi bir süreçte yapılmaktadır. Ancak deride meydana gelmiş olan sarkmanın fazla olması bu kişilerin ameliyat süreçlerini 4 saate kadar uzatabilmektedir. Ameliyatın süresini ancak doktor muayenesinden geçerek doktorun hastanın durumunu görmesi ile tahmin edebilmek mümkündür. Mini karın germe ameliyatı süresi, 1 saat ile 1,5 saat arası gibi bir sürede gerçekleştirildiği için total karın germe ameliyatı süresine oranla daha kısa sürmektedir. Ameliyat süresini etkileyen en önemli faktörler ise derideki sarkmanın fazlalığı, derideki sarkmanın miktarı, karın bölgesinden ekstra bir yağ alımı olup olmayacağı ve karın bölgesinin genişliği gibi faktörlerdir.

Karın Germe ( Abdominoplasti )Ameliyatı Teknikleri

Karın germe ameliyatı iki teknik ile yapılmaktadır. Çatlakları ve sarkma sadece alt karın bölgesinde yer alıyorsa mini karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Fakat karın bölgesindeki çatlaklar ve sarkmalar ciddi miktardaysa o zaman total karın germe ameliyatı yapılmaktadır.

Total karın germe ameliyatı

Total karın germe ameliyatı ortalama olarak 1,5- 2 saat arasında yapılmaktadır. Bu operasyonların tam teşekküllü bir hastanede genel anestezi ile yapılması önemlidir. Karın germek ameliyatı yapılacak hastalara ameliyat öncesi sakinleştirici ilaçlar yani mutluluk iğnesi vurulmalıdır. Ameliyat kesisi iç çamaşırı veya mayo içinde kalacak şekilde yatay düzlemde atılmaktadır. Geçici bir dren yerleştirilerek ameliyat sonrasında bölgede toplanabilecek fazla sıvı boşaltılır.  Hastanın sağlık durumuna göre 1 veya 2 gün hastanede gözetim altına alınması gerekmektedir. Dikişler organik olarak atıldığı için kendiliğinden düşeceklerdir ve dikiş alma işlemi gerekmeyecektir.

Mini karın germe ameliyatı

Mini karın germe ameliyatı 45 dakika ile 1 saat arası bir sürede de yapılmaktadır. Total karın germek ameliyatı gibi bu ameliyatta hastane ortamında genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Fakat bu ameliyatta ameliyat sonrası için dren kullanımına gerek duyulmamaktadır herhangi bir sorun meydana gelmediği sürece hasta aynı gün taburcu edilebilir.
Hasta, ameliyattan bir gün sonra refakatçi yardımı sayesinde ayağa kalkıp yürümeye bile başlamaktadır. Daha sonraki birkaç günlük süreçte yardıma ihtiyaç duymayarak ağır hareketlerle kendi başına yürüyebilmektedir. Ameliyattan sonraki ilk bir hafta hasta karın bölgesine aşırı yük binecek hareketlerden uzak durmalıdır. 7 ila 10 gün sonrasında eğer hasta kendini iyi hissediyorsa işe başlanabilmektedir. Ameliyattan sonra İlk 2 hafta boyunca korse veya bandaj kullanılmalıdır. Spor ve egzersiz faaliyetlerine ise en az 1 ay sonra hafif hafif başlanmalıdır. Mini karın germe ameliyatı total karın germe ameliyatına göre daha küçük bir alana uygulandığı için ameliyat sonrası iyileşme süresi daha kısa sürmekte ve daha rahat geçirilmektedir.

Ameliyat izi görünümü iyileşme süresince 3ila 6 ay kadarlık bir süreçte kişiyi rahatsız etse de iç çamaşırı ya da mayo içinde kalacak şekilde yatay düzlemde planlanan ameliyat izi sayesinde bir yıl kadarlık bir süreç içinde izin rengi solarak azalacaktır.

Karın germe ameliyatına ek olarak uygun istenmeyen gerginlikler meydana gelmesi durumunda hastalarda liposuction yani yağ alma operasyonu veya bel inceltme ameliyatı da uygulanmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrası 

Gergin, pürüzsüz bir cilt dokusuna sahip olabilmek için yaptırılan karın germe operasyonları, artık gelişmiş teknoloji sayesinde hastaya son derece rahat geçirebileceği bir iyileşme olanağı sunmaktadır. Ortalama olarak 1 haftalık gibi bir süreçte sosyal hayatınıza kısıtlıda olsa bazı dönüşler yapabilirsiniz ve yenilenmiş estetik karın bölgenizle daha özgüvenli bir şekilde hayata karışabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı sonrası için daha detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Gebelik

Hamile kalmadan önce kısa bir süre içerisinde karın germek ameliyatı geçirmiş bireyler hamile kaldıklarında herhangi bir sorun meydana gelip gelmeyeceğini kürtajın gerekli olup olmadığını merak etmektedir. Fakat karın germe ameliyatı sonrası meydana gelmiş gebelikler sağlığınız açısından herhangi bir risk taşımamaktadır.

Doğumdan Sonra Karın Germe Ameliyatı

Gebeliğinizin doğum ile sona ermiş olmasından sonra 1 veya 1,5 yıl kadar aldığınız kiloları geri vermeyi ve karın kaslarınızı güçlendirmeyi beklemelisiniz. Daha sonra karın germe ameliyatını yaptırabilirsiniz.

Drensiz Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Drensiz karın germe ameliyatı sadece dren kullanılmadan yapıldığı için bu adı almamıştır yapılan bu ameliyat türü daha farklı bir ameliyat tekniği gerektirmektedir. Dren kullanılmadan yapılan karın germe ameliyatında; karın bölgesindeki üst dokular boydan boya alınarak alt taban dokularına dikilmektedir ve meydana gelebilecek ölü boşluk tamamen ortadan kaldırılır. Böylece deri altında herhangi bir boşluk kalmamaktadır ve karın bölgesindeki şişlik çok daha az ortaya çıkacaktır.

Dren kullanılmadığı için ameliyat sonrası hasta tamamen rahat hareket edebilmekte, daha rahat yürüyebilmekte ve ihtiyaçlarını kendi kendine karşılayabilir. Drensiz karın germe ameliyatı sonrasında oluşabilecek seroma adı verilen sıvı birikimi çok daha az meydana gelecektir.

Karın Germe İşlemi Ve Sonrasındaki Diyet Süreci

Ameliyat öncesi diyet sürecine girmiş bireyler ve belirgin bir şekilde zayıflamayı planlayan kişiler karın germe ameliyatını zayıflama sürecinin tamamlanması sonrasına ertelemeleri daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Karın germe ameliyatı geçirmek yeni bir hamilelik sürecine girilmesi için engel değildir. Ancak ameliyatlı bölgenin tamamen iyileşmesi için ameliyatın üzerinden bir yıl geçmesi gerekmektedir. Ameliyattan kısa bir süre sonra gebe kalmayı düşünen bayanların karın germe ameliyatını gebelik sonrasına ertelemeleri daha doğru ve güzel sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.

Karın germe operasyonundan en az 2 hafta önce sigara bırakılmalı ve 2 hafta kadar bir süreç geçene kadar sigara tüketimine ara verilmesi gerekmektedir.

Ameliyat için en uygun zaman

Karın germe ameliyatı için en uygun zaman hamilelik geçirmiş kadınların veya hamilelik geçirmeyi planlayan kadınların doğum sonrasında aldığı kiloları tam olarak verdiği dönemdir. Bu süreçte gerçekleştirilen karın germe ameliyatı doğum sonrası genişleyen karın bölgesi ile sarkma oluşmasını önleyecektir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılması Gerekenler

Karın germe ameliyatı öncesi yapılması gerekenler bu ameliyatı geçirecekler için şöyledir;

 • Ameliyat öncesi aspirin veya kan sulandırıcı ilaç kullanılmamamladır. Eğer ki kullanmanız gerekiyorsa kısa bir süre önce kullanıma ara vermelisiniz.
 • Vitamin hapları ve ağrı kesicilerin fazla kullanımı anesteziyi olumsuz yönde etkileyeceği için kullanılmamalıdır.
 • Ameliyattan önce ve sonra bir süre alkol ya da sigara kullanımına ara verilmelidir.
 • Obezite sorunu yaşayan kişiler ameliyat öncesi ideal kilosuna ulaşmalıdır
 • Ameliyat öncesi süreçte hafif yiyecekler tüketilmeli ve Kabızlığa sebep olacak yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
 • Ameliyat olacak kişide kronik rahatsızlıklar bulunuyorsa bunu doktoruna mutlaka belirtmelidir.

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi karın germe ameliyatında da bazı riskler elbette ki mevcuttur. Bu risklerden bazıları şöyledir;

 • Genel anestezi uygulanarak yapılan bu ameliyatın anesteziye ait bazı riskleri bulunmaktadır.
 • Karın germe ameliyatı gerçekten alanında uzman kişilere yaptırılmaması durumunda istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmekte hatta sağlık durumu riske girebilmektedir.
 • Ameliyat öncesinde ve iyileşme sürecinde hastanın sigara kullanması yara yerinde bazı problemler ortaya çıkarabilmektedir.
 • Şeker hastası olan kişiler veya genetik yapısı ile zor kapanan yaralara sahip olan kişilerde ameliyat sonrası iz daha belirgin bir halde kalabilmektedir.
 • Meydana gelen yara izleri bazen ikinci müdahaleye ihtiyaç duyulmasına gerek olabilir.
 • Bazı durumlarda yara yerinde geç iyileşme veya enfeksiyon görülebilmektedir.
 • Ameliyat sırasında veya daha sonrasında kan pıhtısı atması yani emboli meydana gelebilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Karın germe ameliyatı 2024 fiyatları; karın bölgesinde meydana gelmiş olan sarkıklığın derecesine, yağ fazlalığının miktarına, beraberinde yağ aldırma işlemi yapılıp yapılmayacağına, ameliyat olacak kişinin yaşına ve medikal durumuna göre değişiklik göstermektedir. Karın germe fiyatları hastane seçimi, mini ya da tam karın germe ameliyatı seçimine göre de farklılık göstermektedir. Aşırı derecede kilolu ve çok sarkık bir deri yapısına sahip olan hastanın karın germe ücreti ile daha zayıf ve karın bölgesindeki sarkıklık daha az olan bir hasta ile aynı olmamaktadır.

Ameliyat fiyatları yaptırılacak hastaneye, doktor seçimine veya yapılacak şehir seçimine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık özel hastanelerin belirlediği fiyatlara göre ya da özel bir klinikte çalışan doktorların kendi belirledikleri ücretlere göre değişiklik göstermektedir.

Karın estetiği için telefondan bilgi almak yerine ilk olarak fiziki bir doktor kontrolünden geçilmesi ve hastanın tüm ihtiyaçlarının belirlenmesi ile oluşturulacak tedavi planının belirlenmesi daha sağlıklı bir fiyat alma sağlayabilmektedir. Karın germe ameliyatı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için kliniğimizi ziyaret ederek veya web sitemizi ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.