• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Karın Germe Estetiği

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Karın germe estetiği karın derisinin sarkmasının ortaya çıkardığı görüntünün iyileştirilmesidir.Kadın derisinin sarkması bir çok kadında görülen ortak bir sorundur. Sadece kadınlarda değil erkeklerde de görülen bir sıkıntıdır. Erkeklerde fazla kilo alma sonucunda karın ila göbek derisi kaslarında oluşan deformasyona bağlı olarak gevşeme ve sarkma görülmektedir. Kadınlarda en önemli etken hamilelikten geçmiş olmasıdır. Genetik faktörlerin etkisini bulabilmek için testler, araştırmalar yapıyoruz. Karın ön duvarını yapan ve iç organları içerde tutarak   düz görünmesini sağlayan kasların arasında bulunan dokuların yırtılmasıyla kaslar birbirinden ayrılır. İçerden organların itmesi ile karın dışarı doğru çıkar, sarkık görünür. Fazla kilo kaybı  derinin gevşemesine, sarmasına yol açar. Cerrahi işlem  ile hamilelik sonunda karnın genişleyen ön duvarı daraltılır, gevşeyip araları açılmış karın kasları sıkıştırılır. Sarkan  derinin  fazlası yağlarla birlikte alınır.


Mini karın germe yöntemi ciddi işlemlere ihtiyacı olmayan insanlara yapılır. Bu operasyonunun planlanmasında karın derisinin elastikiyeti, derideki sarkıklığın derecesi, karın duvarı kaslarının gevşemenin derecesi çok önemli faktörlerdir. Yapılacak işlemlere bu faktörler göz önüne alınarak karar verilir. Deride daha az çatlak ve sarkma meydana gelmişse mini abdominoplasti  ya da liposuction gibi ameliyatlar düşünülebilir. Klasik abdominoplasti genellikle karın duvarında çok fazla yağ birikmesi olan ve derinin  esnekliğinin yüksek derecede azalıp sarktığı durumlarda uygulanır. Mini karın germe sadece göbeğin deliği  altında kalan bölgenin gerilmesidir. Bel ve kasıklara etkisi olmaz, göbek deliğini düzeltmez. Karın duvarındaki yağ birikmesinin orta dereceli olduğu ve estetik yapılan bölgenin  alt yarısında görüldüğü, derideki esnekliğin  azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilir.


Bu cerrahi işlem öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Cerrahınız sizi mutlaka uyaracaktır. Eğer sigara içiyorsanız buna iki hafta önceden ara vermelisiniz. Bu süreçte güneşin altında kalmamaya özen gösterin. Eğer kullanıyorsanız aspirin veya E vitaminine ara verin. Ayrıca ağır diyet rejimlerinden uzaklaşınız. Enfeksiyon ya da soğuk algınlığı estetik ameliyatın ertelenmesine neden olabilir. Karın germe ameliyatının öncesinde yapılacak işlemin detaylarının planlanması için bir çizim yapılacaktır. Bunu takip etmek için  cerrahi işlem öncesi ile sonrası karşılaştırılması gereken fotoğraf çekimleri yapılır.


Karın germe estetiği fiyatları ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.