• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Piezo Burun Estetiği Fiyatları - Piezo Burun Ameliyatı

  • 20 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Hastanın durumu piezo burun estetiği fiyatlarında  değişimlere sebep olmaktadır. Bunun haricinde ameliyatı yapacak olan doktorun tecrübesi de fiyat konusunda değişimlere sebep olur. Piezo burun ameliyatı fiyatı konusunda tereddütte kalıp fiyatı en uygun olan seçilmemelidir. Bu ameliyatın ömür boyu kullanılacak bir işlem olacağı unutulmamalıdır. Net bir fiyat öğrenebilmek için, uzman bir doktorla görüşülüp burun yapısı değerlendirilmelidir. Kişinin istekleri ve doktor tavsiyeleri üzerinde detaylı bir şekilde konuşulup başka bir işlem yapılıp yapılmayacağına karar verilmelidir. Bu işlemlerden sonra piezo burun için fiyat oranı net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Bu işlemde kesinlikle cilde hiçbir dokusal zarar verilmeden sadece ses dalgalarının yardımı ile kemikler kesilerek şekillendirilir ya da kıkırdak ve burun dokusuna zarar vermeden burnun düzeltilmesi sağlanır.  Eski yöntemlerde keski ve çekiş kullanılarak kemik ve kıkırdak doku düzeltiliyor ya da burun daraltılıyordu bu işlemler sonrasında burunda ciddi travmalar meydana geliyordu. Piezo yöntemi ile artık eski morarma ve şişliklerde gözle görülebilecek bir azalma meydana gelmiştir. Burun yapısında oluşan travmalar da yok denecek kadar az duruma getirilmiştir.

Piezo Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

  • Normal burun estetiği ameliyatlarında burunda morarma ve şişlikler meydana gelir. Piezo estetiği sayesinde kırma işlemi olmadan ses dalgalarından yararlanılarak törpüleme yapıldığı için, ameliyat sonrasında oluşan morarma ve şişlikler minimum seviyelere indirilmiştir.
  • Ameliyat sonrasında gerekli görülürse sadece 1 gece hastanede kalarak diğer gün taburcu edilir. Tamponların çıkarılma işlemi çok kısa bir süre sonra gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra hasta günlük hayatına dönebilir.
  • Bu etkenler hastanın daha çabuk iyileşmesine olanak sağlıyor.
  • Kanama miktarı diğer estetik operasyonlara göre daha azdır.
  • Kesim yolu ile yapıldığı için başarı oranı da daha fazladır.

Piezo Burun Estetiği Riskleri Nelerdir?

Yapılan estetik işlem sonrasında hastalar bir süre koku alma problemi yaşayabilirler. Bu durum burun fonksiyonlarının bozulmuş olduğu anlamına gelmez. Koku alamama durumu geçici bir süre için devam eder. Burun yapısında bir değişiklik yapıldığı için kısa süreli de olsa gülüş bozulması olabilir.

Burunda oluşacak morarma ve şişlikler de dahil ortaya çıkacak problemler çok kısa sürelidir. Piezo burun estetiği yöntemi ile aslında riskler azaltılmış ve geçici hale getirilmiştir. Estetik operasyonları içerisinde en az riske sahip yöntemdir.

Piezo Burun Ameliyatı Sonrası

Diğer operasyonlarda olduğu gibi burun estetiği sonrasında da dikkate dilmesi gereken noktalar vardır. Çok hassas bir bölge olduğu için burun darbelere karşı korunmalıdır. Ameliyat sonrası hemen suya temas etmemelidir. Tamponlar çıktıktan sonra standart yaşama dönülebilir. Tamponlar ortalama 5 ya da 6 gün sonunda çıkartılır. Ameliyat sonrası 2 ay boyunca deniz ve havuza girilmemelidir.

İlerleyen teknoloji ile estetik alanında da başarılı uygulamalar yapılmaktadır. Bu yeni gelişmeler sayesinde uzmanlar ve hastalar açısından operasyonlar kolaylaşmıştır. Hastaların konforu da arttırılmıştır.