• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Badem Göz Estetiği

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Gözler yapısı gereği birbirinden farklıdır. Göz kapaklarını da günümüzde etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Son zamanlarda çokça tercih edilen badem göz estetiği ile beraber göz yapısının çok daha güzel bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Genetik faktörler başta olmak üzere yorgunluk ve stres gibi durumlardan kaynaklı göz düşmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Badem göz estetik operasyonu ile beraber gözler hafifçe yukarı kaldırılarak istenen görünüm elde edilir.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Diğer yüz estetiği operasyonlarından farklı olarak badem göz estetiğinde çekiklik algısı farklı bir boyutta sunulmaktadır. Operasyon sayesinde gözler daha keskin bir görünüme ulaşırken herhangi bir komplikasyon riski olmadan süreç tamamlanır. Öte yandan bu işlem sayesinde artık makyaj uygulamalarına da gerek duyulmaz. Kadınlar daima etkileyici ve keskin görünümlü bakışlara sahip olmak istediği için artık badem göz estetiği yaptırarak kısa sürede sonuca ulaşabilir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiğinin nasıl yapıldığına dair çok sayıda araştırma söz konusudur. Öncelikle diğer estetik operasyonlar gibi olmayan bu işlemde genel anesteziye de ihtiyaç duyulmamaktadır. Lokal anestezi ile yapılan bu uygulamada göz çevresinde uyuşma sağlanır. Daha sonra gözün dış kısmına küçük bir kesi atılır.

Badem göz estetiğinde özel olarak üretilen cerrahi iplikler, hastanın gözlerinin yukarıya doğru gerdirilmesini sağlar. Bu işleme askılama tekniği adı verilir. Askılamadan sonra sabitleme yapmak adına kemik zarından yardım alınır ve operasyon başarılı bir şekilde tamamlanır. Cerrahlar gözün son şeklini kontrol ettikten sonra kesiye dikiş atar ve bu sayede badem göz estetiği sona erer.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Estetik operasyonunda önce ameliyat korkusu olanlara cerrah tarafından bilgiler aktarılır. Son derece pratik ve ağrısız bir işlem olan badem göz estetiğinin ardından gündelik yaşama dönüş sağlanabilir. Ayrıca istirahat ya da hastanede kalma gibi bir durum da söz konusu değildir. Sadece kesi açılan bölgede hafif bir şişlikle karşılaşılabilir. Ancak bu durumlar reçete edilecek ilaçlar sayesinde birkaç gün içinde ortadan kalkacaktır.

Badem göz estetiği sonrası cerrahın önereceği medikal destekler alınmalıdır. Medikal desteklerde en çok krem uygulaması söz konusudur. Yine bu süreçte herhangi bir morluk yaşanmayacağı estetik kaygılara da gerek yoktur. İşlemi gerçekleştiren cerrahın tavsiyelerine dikkat ederek işlemden en kısa sürede sonuç almanız mümkündür.

Badem Göz Ameliyatı Fiyatları

Gündelik yaşama anında dönüş yapılabilen ve gözlerin daha estetik ve güzel bir görünüme ulaşmasını sağlayan bu cerrahi mudahale yaptıranlar her zaman olumlu sonuçlarla karşılaşmaktadır. Bireyler yakın çevreleri tarafından kısa sürede fark edilen olumlu sonuçlar karşısında düşüncelerini paylaşmaktadır.

Badem göz yaptıranlar ayrıca standart estetik uygulamalarından sonra yaşanabilecek şişme, ağrı ve morarma gibi durumlarla karşılaşmamaktadır. Bu yüzden ağrısız ve hissiz bir estetik uygulaması olan badem gözün herhangi bir komplikasyona neden olmadığı unutulmamalıdır. Elbette gözlerin muayene sürecinde hastaların istek ve önerileri dikkate alınarak başarılı bir şekilde estetik operasyonu tamamlanacaktır.

Badem göz ameliyatı fiyatları araştırıldığında giderek artan diğer estetik fiyatlarına göre çok daha uygun olduğu görülmektedir. Haliyle göz estetiği konusunda son zamanların en çok tercih edilen uygulaması olan badem göz ile kısa sürede estetik bir görünüme ulaşmanız mümkündür. Gerek bu işlemi yaptıranların olumlu düşünceleri gerekse fiyatların uygun olması nedeniyle bayanların ciddi bir araştırma konusu olan badem göz her zaman profesyonel cerrahların yapabileceği bir operasyondur. Sonuç olarak yapılacak bireysel muayenenin ardından göz ve yüz uyumunu sağlayabilir ve daha keskin bakışlara sahip olabilirsiniz.