• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99

Göğüs ( Meme ) Büyütme

Göğüs (Meme) Büyütme (Silikon Ameliyatı)

Göğüs (meme) büyütme estetiği günümüzde silikon implant ameliyatı olarak da bilinir. Protezlerden faydalanarak yapılan meme büyütme silikon ameliyatı kadınların fiziğini her zaman olumlu etkilemektedir. Çünkü küçük göğüs yapısına sahip olan kadınların fiziksel ve fizyolojik anlamda rahatsızlık duyması, özgüven eksikliğini de beraberinde getirir. Ancak silikon ameliyatı sayesinde göğüsler artık ideal boyutlara ulaştırılabilir.

Meme Büyütme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalı?

Göğüs (meme) büyütme ameliyatı kadınların estetik anlamda yaşadığı sorunları ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Göğüslerdeki gelişim sorunu ya da gebelik sonrasındaki vücut değişimleriyle beraber göğüslerin hacminin kaybolması, meme büyütme operasyonunu gerektirir. Haliyle daha güzel, dolgun, büyük ve iri göğüslere sahip olmak isteyen bayanlar meme büyütme estetiği yaptırabilmektedir. Farklı yöntemlerle de yapılan bu işlemin tercih edilme nedenleri şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Göğüs büyüklüğünde simetrinin sağlanamaması
  • Gebelik sonrası göğüslerin hacminde kayıp yaşanması
  • Doğuştan meme bozuklukları
  • Kozmetik ya da tıbbi nedenlerle meme bölgesine yerleştirilen implantların özelliğini kaybetmesi
  • Göğüslerde sarkma yaşanması

Bunlara ek olarak kalça göğüs oranının düzeltilmesi ya da vücut hatlarındaki orantısızlığın giderilmesi için de silikon göğüs ameliyatı yaptırılabilir.

Silikon Meme Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Silikon ameliyatı yaptırılmadan önce silikon meme protez çeşitlerinin de bilinmesi gerekir. Şekil, içerik ve yüzey yapısı yönünden farklı çeşitleri olan silikon protezlerinden hangisini tercih edeceğiniz de önemlidir. Şekil yönünden damla ve yuvarlak protez olarak ikiye ayrılan meme silikonları içerik yönünden ise serum fizyolojik içerikli ve silikon içerikli olarak tercih edilebilir. Yüzey yapısı bakımından da düz ya da pürtüklü yüzey şeklinde kullanılabilir.

Meme Silikonu Nasıl Yerleştirilir?

Meme büyütme ameliyatı sürecinde göğüslere silikon yerleştirmek için 4 farklı kesi bölgesi alternatifi bulunmaktadır. Meme başı çevresi, göbek, koltuk altı ve meme altından yerleştirilen silikonlar tamamen güvenlidir. Silikonun nereden yerleştirileceği, işlemden önce yapılacak muayene sonucunda belirlenir. Meme başı çevresinden atılacak kesiler areloa olarak bilinen kahverengi kısmın çevresinde uygulanır.

Göğüs (meme) büyütme ameliyatında meme bezine ya da süt kanallarına herhangi bir şekilde zarar verilmez. Son derece güvenilir bir operasyon olduğu için silikonla meme büyütme uygulamasından yararlanan kadın sayısı da her geçen gün artmaktadır. Üstelik atılacak kesilerin kısa sürede iyileştiği de unutulmamalıdır.

Göğüs (Meme) Büyütme Silikon Ameliyatında Proteze Nasıl Karar Verilir?

Yapılacak muayene ve tetkiklerin ardından hastanın omuz genişliğine bakılır. Ayrıca hastanın boyu, göğüs kafesi genişliği ve göğüslerde sarkma oranıyla beraber hastanın talepleri dikkate alınır. Bu bilgilerin ardından silikon protezler için göğüslerden ölçü alınarak işlemlere başlanır.

Anestezi altında uygulanan meme büyütme estetiğinden sonra göğüslerin silikon olup olmadığı anlaşılamaz. Son zamanlarda kullanılan silikon modelleri göğüs dokusu kıvamında olduğu için bayanlar rahatlıkla bu operasyona başvurabilir. Ayrıca göğüs estetiği yapılırken meme küçültme estetiğinde olduğu gibi hastaların istek ve taleplerine göre göğüs boyutu ayarlanabilir. Bu yüzden başarılı, rahat ve iyileşme süreci kısa olan bir estetik operasyondur.

Meme Silikonu Operasyonundan Sonra İyileşme Süreci

Meme büyütme silikon ameliyatı işlem süresi yaklaşık olarak 1 saattir. İşlemden sonra gündelik yaşama dönülse de hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar olacaktır. İlk 2 gün istirahat edecek olan hastalar göğüs bölgesini tüm darbelerden korumalıdır. Ayrıca meme büyütme silikon ameliyatı sonrasında ciddi bir ağrı durumu da söz konusu değildir. Sadece birkaç gün hastaları rahatsız etmeyecek şekilde silikonlardan dolayı şişlik yaşanır. Ancak kısa süre sonra iyileşme süreci başlayacağı için hastaların göğüs yapısı, istenilen boyuta da ulaşmış olacaktır.