• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Lipomatik Fiyatları

  • 19 Şubat 2021
  • Yazar: Esteaura .

Lipomatik liposuction işleminin titreşimli kanüller ile yapılmasıdır. Bir bölgesel incelme yöntemidir. Liposuction işleminden farklı olarak aynı seansta birden fazla bölgede işlem yapmak mümkündür. Genellikle lokal anestezi ile uygulanır fakat doktorunuz işlemin yapılacağı alanın sayısı ve büyüklüğüne göre genel anestezi de önerebilir. FDA onaylı lipomatik teknolojisi klasik liposuction işlemine göre, çok daha kolay ve güvenlidir. Bu teknoloji sayesinde iyileşme süreci daha konforlu geçmektedir. 

2024 lipomatik fiyatları işlemden işleme değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni uygulanacak olan işlem ile ilgili detayların kişiden kişiye değişmesidir. Ayrıca klinik ve cerrahın uzmanlığına, uygulama alanının büyüklüğüne ve coğrafi konuma bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Genel olarak, fiyatlar ortalama olarak 50.000 TL - 60.000 TL civarlarında olmaktadır.

Lipomatik Fiyatlarına Etki Eden Faktörler 

  1. Klinik ve Cerrah Uzmanlığı: Deneyimli cerrahlar ve prestijli klinikler, genellikle daha yüksek fiyatlar talep eder. 
  2. Uygulama Alanının Büyüklüğü: İşlemin uygulandığı alanın büyüklüğü fiyatı doğrudan etkiler. 
  3. Coğrafi Konum: Büyük şehirlerdeki klinikler genellikle daha yüksek fiyatlar sunar. 
  4. Ek Hizmetler: Danışmanlık, sonrası bakım ve ek tedaviler fiyatı artırabilir. çıkabileceği tahmin ediliyor.

Lipomatik Fiyatları Neye Göre Belirlenir ?

Bölgesel incelme arzusu taşıyan herkesin, bölgesel incelme ile ilgili hedefleri farklıdır. Lipomatik karın, bel çevresi, sırt, bacaklar, basen, kollar gibi vücudun birçok bölgesine uygulanabilen bir yöntemdir. Bazı insanlar tek bir bölgede incelme arzu edebilirken, bazıları birden çok bölgede incelme arzu ediyor olabilir. Bunun yanında incelmesi arzu edilen bölgelerin genişliği de fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Bu değişkenler, arzu edilen sonuca kaç seansta ulaşılabilieceğini etkileyebilir. Aynı zamanda işlemin nerede yapıldığı ve lokal ya da genel anestezi tercihleri yine fiyatları etkiler. Bu yüzden lipomatik fiyatları kişiden kişiye değişebilmektedir.

Lipomatik İşleminin Avantajları

Yağ aldırma işleminin lipomatik teknolojisi ile yapılmasının, klasik liposuction işlemine göre bir çok avantajı vardır. Fiyatı değerlendirirken bu avantajların da göz önünde bulundurulması doğru karar verebilmenize yardımcı olacaktır. Lipomatik işlemi güvenlidir, çünkü özel sistemi sayesinde yağ dokusu dışında çubuklar sinir, deri ve kemik doku ile karşılaştıklarında anında dururlar. Bu da yağ hücreleri dışında diğer dokuların zarar görmesinin önüne geçer. Bu yüzden işlem sonrası daha az morarma ve ödem oluşur. Acı da daha azdır. Üstelik klasik yağ alma işleminden farklı olarak titreşim teknolojisi sayesinde deriyi sıkılaştırır ve selülit görünümünü azaltır. Bu avantajları göz önüne alınarak lipomatik fiyatları ile ilgili değerlendirme yapmak en doğru sonucu verecektir.

Yukarıda saydığımız avantajlarının yanında, işlem süresi de iyileşme süreci de daha kısadır. Hem uygulanan kişi için hem hekim için yağ alma işlemi lipomatik teknolojisi sayesinde kolaylaşmıştır.

Liposuction mı Lipomatik mi?

Bu sorunun cevabını verebilmek kolay değil. Bildiğiniz gibi klasik liposuction yönteminin yanı sıra, vazer ve lazer teknolojileri ile de liposuction işleminin gerçekleştirilmesi mümkün. Lazerli teknolojide yağ hücreleri lazer tarafından bertaraf edilirken, vazer teknolojisinde bertaraf işlemini ultrason aleti aracılığıyla ses dalgaları yapmaktadır. Lipomatikte ise, doktor kanüllerin gireceği tünelleri açar, lokal anestezi yapılır ve titreşimli kanüller yardımıyla yağ hücreleri bertaraf edilerek vakumlanır. Liposuction ve lipomatik fiyatları ile ilgili değerlendirme yaparak karar vermektense, hangi yöntemin sizi hedeflediğiniz vücut şekline kavuşturacağını değerlendirmek ve kararı buna göre vermek daha doğru olur.

Genel olarak bakıldığında lipomatik işlemi ile ilgili fiyat belirlenmesine etki eden, işlemin yapılacağı bölge sayısı, bölgenin genişliği, seans sayısı, işlemin hangi anestezi yöntemi ile yapılacağı gibi faktörler etkili olmaktadır. İşlemin işinin ehli bir doktor tarafından hastane koşullarında yapılması, işlem sırasında ve sonrasında oluşabilecek komplikasyonları engellemek açısından önemlidir. Hangi yöntemin size uygun olduğunu bilmiyorsanız, doktorunuz ile ilk görüşmeyi yaparken yöntem hakkında konuşabilirsiniz. Bu anlamda, doktorunuzun piyasada mevcut olan tüm yağ alma teknolojilerinde tecrübeli olması işlem açısından avantaj sağlar.

Lipomatik fiyatları yağ aldırma konusunda karar verirken tek değişken olmamalı, kararınızı verirken bu tekniğin diğer tekniklere göre üstünlüklerini de düşünerek karar vermeniz, bölgesel incelme konusunda hedeflediğiniz sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.