• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
 • +90 530 442 60 99
hizmet

Saç Ekimi Fiyatları 2024​

 • 9 Mart 2022
 • Yazar: Esteaura .
Saç ekimi yaptırmak konusu ile ilgili olarak bir araştırma yapmanız gerekiyor ise buna ilk olarak saç ekimi fiyatlarından başlamanız gerekli olacaktır. Saç ekimi fiyatları 2024 şeklinde bir arama yaparak, 2024 yılı için belirlenmiş olan saç ekimi fiyatlarını araştırmak her zaman için çok daha önemlidir. Neden diye soracak olur iseniz her yıl için her şeyde olduğu gibi saç ekimi fiyatlarında da belirli ölçülerde farklılıklar olabilir. Bu sebepten dolayı saç ekimi güncel fiyatları araştırmanız sizin için son derece büyük bir önem taşır.

İstanbul Saç Ekim Fiyatları 2024 Yılında Ne Kadar

Saç ekimi, birbirinden farklı olarak pek çok değişkene bağlı olmakla birlikte değişkenlik gösterir. Bu sebeple de pek çok insanın saç ekimi fiyatları neye göre belirlenir konusu ile ilgili kafa karışıklığı yaşaması son derece normal olacaktır. Saç ekimi fiyatları, saç ekimi yapılan uygulamaların çeşidine bağlı olarak belirlenir. Bir takım farklı özelliklere, saç ekiminin yapılması için uygulanacak olan yöntemlere ve saç ekiminde kullanılan malzeme çeşitlerine göre saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterir. Ayrıca ekim yapılacak merkez de fiyat değişikliği konusunda etken olmaktadır. Ortalama bir fiyat söylemek gerekirse istanbul saç ekim fiyatları 2024 yılında 35.000 - 50.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

istanbul saç ekimi

Saç Ekimi Teknikleri

Her saçın ve her derinin yapısı birbirinden farkıdır. Doğal olarak her derinin ve de her saç yapısının ihtiyacı olan bir uygulama da farklı olacaktır. Elbette ki saç ekimi konusunda istediğiniz yöntemi tercih etmekte özgürsünüz. Ancak bazı durumlarda hangi yöntemin bu konu ile ilgili olarak daha iyi olacağını da bilmeniz sizin içi son derece faydalı olacaktır. Saç ekimi teknikleri ya da saç ekimi yöntemleri farklı farklı uygulanabilir.  Bu konuda en iyi saç ekim yöntemi nedir ya da saç ekimi için en iyi teknik hangisidir şeklinde bir araştırma yapabilirsiniz. Saç ekimi yöntemleri için şunları söylemek mümkün olacaktır.

 • FUE tekniği ile yapılan saç ekim yöntemi
 • Manuel Punch tekniği
 • DHI saç ekim yöntemi
 • Robotik saç ekimi uygulaması
 • Hiper barik saç ekim tekniği

Saç ekim çeşitleri ya da saç ekimi teknikleri, bir takım değişkenlere bağlı olmakla birlikte değişkenlik gösterecektir. Bazı saç ekim yöntemleri, yeni çıkacak olan saçın çok daha doğal bir görünüme sahip olması açısında önemli olurken, bir takım saç ekim teknikleri de yeni çıkan saçların sadece açıklık yaşanan bölgeyi kapatmak amacı ile yapılan bir yöntemdir. Eğer ki saç ektirmek konusunda kesin olarak karar vermiş iseniz saç ekimi konusu ile ilgili olarak her şeyi en ince detayına kadar araştırmanız son derece büyük bir önem taşır.

Sonuç olarak saç ekimini bir defa yaptırıp hayat boyu kullanmanız söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı da saç ekimi yöntemleri konusu ile alakalı olarak tüm yöntemleri öğrenip sizin için en faydalı olacak olan saç ekimi yöntemini uygulatmanız gerekir. Neticede saç, bir insanın dış görünüşü için en önemli faktörler arasında ilk sıralarda gelen bir şeydir. İşte tam da bu sebepten dolayı saç ekiminde en iyi yöntem ve de saçlarınızı en doğal gösterecek olan bir yöntem uygulatmak sizin için son derece önemli olacaktır. Saç ekimi için her bir detayı öğrendikten sonra hangi yöntem ile saç ektirmeniz gerektiği konusunda en doğru kararı vermeniz söz konusu olacaktır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi konusu ile ilgili olarak ilk başta saç ekimi nedir ne değildir? Saç ekimi nasıl yapılır ya da saç ekimi için en uygun teknik nedir? Bütün bunları bilmeniz ve tüm bu bilgileri öğrenerek saç ekimi yaptıracak olmanız son derece büyük bir önem taşır. Saç ekimini kısaca açıklayacak olur isek; bazı insanların saçları bir takım sebeplere bağlı olarak genç yaşta dökülebilir. Saç dökülmesi gibi bir sorun ile karşı karşıya kalmış bir insan saç dökülmesi sorunu için bir takım çözüm yolları arayabilir. Bunun için ilk olarak saç dökülmesi için hangi doktora gitmek gerekir? Ya da saç ekimini hangi doktor yapar? Şeklinde bir takım araştırmalar yapılması gerekli olacaktır. Erkeklerde daha sık rastlanan bir durum olarak saç dökülmesi sorunu, bir dermatologa yani bir cilt doktoruna giderek çözüm yolu aranabilen bir yöntemdir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç, bir insanın dış görünüşü için en önemli etkenlerden biridir. Bir insanın tarzını ve nasıl göründüğünü ilk olarak saçlarından anlamak mümkün olacaktır. Ancak bazı insanlar için bu durum son derece büyük bir kâbusa dönüşebilir. Genç yaşta saçı dökülen bir insan, psikolojik olarak bir takım sorunlar yaşayabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmış bir insan da saç dökülmesi sorunu için saç ekimi gibi bir çözüm yolu arama yoluna gider. Saç dökülme nedenleri pek çok insanın merak ettiği bir konudur. Saç neden dökülür ya da saç dökülmesi neden olur diye soracak olur iseniz şunlar söz konusu olacaktır;

 • Genetik faktörler
 • Deri sorunları
 • Kötü bir beslenme alışkanlığına sahip olmak
 • Vitamin eksikliği
 • Mineral eksikliği
 • Hormon problemleri
 • Bir takım iç hastalıkları
 • İlaç kullanımı
 • Kemoterapi
 • Doğum
 • Bir takım kozmetiklerin etkisi
 • Stres kaynaklı saç dökülmesi
 • Depresyona bağlı olarak saç dökülmesi

Genel olarak genç yaşta saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan bir insan, genetik nedenlerden ötürü bir saç dökülmesi sorunu yaşar. Genç yaşta saç dökülmesi sorunu yaşayan insanlar için en yaygın saç dökülmesi nedeni, genetik faktörlerden ileri gelen bir saç dökülmesidir. Genetik faktörlerden sonra en yaygın saç dökülmesi sebepleri arasında deri problemleri gelmektedir. Deri ile ilgili herhangi bir hastalığın, yeni saçların çıkmasını ya da saç büyümesini etkilemesi sonucu bir saç dökülmesi ya da dökülen saçların yerine yeni bir saçın çıkmaması şeklinde meydana gelebilir.

Saç dökülmesi genel olarak bir deri problemidir. Bu sebepten dolayı da saç dökülmesi için hangi doktora gidilir sorusunun cevabı bir dermatolog olacaktır. Dermatolog ya da dermatoloji uzmanı, deri ve cilt hastalıklarına bakan doktordur. Genel olarak deri hastalıkları kaynaklı olan saç dökülmeleri, egzama, akne, sedef hastalığı ya da liken hastalığı gibi bir takım hastalıklardır. Bu tür bir deri hastalığı ile karşı karşıya kalmış iseniz, saç deriniz son derece büyük bir zarar görebilir ve de sonuç olarak saç dökülmesi ve o dökülmüş olan saçlarınızın yerine yeni saç çıkmaması gibi bir sorun yaşayabilirsiniz.

Eğer ki yanlış ve kötü bir beslenme alışkanlığına sahipseniz, düzenli ve dengeli bir beslenme planınız yok ise, saç dökülmesi gibi bir sorunun yaşanması da son derece normal bir hal alacaktır. Özellikle de karbonhidrat ağırlıklı olan bir takım besin maddelerini çok fazla tüketiyor iseniz, saç dökülmesine davetiye çıkartmış olursunuz. Vitamin ya da mineral eksikliği de saç dökülmesi için başlı başına son derece büyük bir etken oluşturan şeyler arasında yer alır. Folik asit eksikliği, çinko, biotin ya da demir eksikliği gibi sebeplerden dolayı da saç dökülmesi gibi bir sorun ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz son derece yüksek bir ihtimal olarak karşınıza çıkar. B 12 vitamini ile D vitamini eksikliği de bir o kadar saç dökülmesine neden olan etkenler arasında yer alır.

Hormon dengesizliği ya da hormanel bir sorun yaşıyor iseniz de saç dökülmesi sorunu yaşabilirsiniz. Bir takım iç hastalıkları da saç dökülmesi ve benzeri bir neden olarak görülür. Bu konu ile ilgili olarak özellikle tiroit, şeker hastalığı ya da böbrek üstü bezlerinde meydana gelmiş olan bir hastalık da saç dökülmesine neden olan faktörler arasında yer alabilir. Yani bu durum ile bağlantılı olarak saç dökülmesi hangi hastalıkların belirtisidir şeklinde bir konudan da söz etmek mümkün olacaktır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi nasıl yapılır diye bir soru soracak olur iseniz, saç ekimi, vücudunuzdaki herhangi bir bölgeden alınan kılların saç derinize aktarılması ile yapılan bir yöntemdir. Bu yöntem için vücudunuzda kıl üretiminin son derece güçlü olduğu bu konu ile ilgili olarak son derece elverişli olduğu tespit edilen bir bölge seçilir. Vücudun, kıl açısından son derece elverişli olan bu bölgesinden alınan kıllar, saç derisine eklenerek, yeni saçların filizlenmesi beklenir. Saç ekimi için pek çok çeşitli yöntem vardır. Bu sebepten dolayı da saç ekimi nasıl yapılır gibi bir soru için çok farklı tekniklerden söz etmek de mümkün olacaktır. Saç ekimi fiyatları da bu tekniklerin uygulanması için olan bir kalite farkı ile belirlenir.

Saç Ekimi Teknikleri Ve Fiyatları Nelerdir?

İçinde bulunduğumuz bu dönem için söylemek gerekirse saç ekimi kapsamında da pek çok yöntemin de gelişmiş olduğundan söz etmek mümkün olacaktır. Elbette ki bu durum saç ekimi fiyatları açısından da bir takım değişikliklerin olmasına sebep olduğunu söylemek gerekir. Geçmiş yıllara bakacak olur isek saç dökülmesi gibi bir sorun ile karşı karşıya gelmiş olan herhangi bir kişinin çok da fazla bir seçme şansının olmadığını görürüz. Geçmiş yıllarda saç ektirmek son derece acı veren ve de son derece zor bir yöntemdi. Ancak günümüz koşullarında yaşayan bir insanın saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya gelmiş olduğunu düşünecek olur isek, saç dökülmesi son derece büyük bir sorun olmaktan çıkmıştır demek de mümkün olacaktır. Bu konu ile ilgili olarak; saç ekimi teknikleri ve fiyatları son derece büyük bir etkendir de diyebiliriz.

Saç Ekimi FUT Yöntemi Nedir?

Saç ekimi FUT yöntemi için konuşacak olur isek; Geçtiğimiz bir on yıl içerisinde en çok tercih edilen saç ekim yöntemi FUT tekniği ile saç ekim yöntemidir. FUT tekniği saç ekim yöntemi nedir diye soracak olur iseniz, FUT tekniği, bilinen en eski saç ekim tekniğidir. Vücudun ense bölgesinde yer alan saçların, açıklık olan kısımlara aktarımı ile gerçekleştirilen bir saç ekim yöntemidir. FUE yöntemi ile bir saç ekimi yapılacak ise, saç derisinin kesilecek oluşunu da göz önünde bulundurmanız gerekli olacaktır. FUE tekniği ile uygulanan saç ekimi için en çok merak edilen şey ise, saç derisinin ne kadar kesileceğidir. Bu yöntemi kullanarak saç ekimi yaptıracak olan kişinin saç derisinden tam olarak 3 santimetrekarelik bir deri kesimi yapılacaktır. FUE yöntemi saç ekimi fiyat olarak diğer saç ekim yöntemlerinden son derece uygun olacaktır. Hatta ve hatta bu konu ile ilgili olarak en ucuz saç ekim yöntemi nedir diye bir soru soracak olur iseniz FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırmak en ucuz saç ekimi yöntemidir.

Saç Ekimi FUE Yöntemi Nedir?

Saç ekimi FUE yöntemi de son on beş yıllık bir sürece bakacak olur isek, son on beş yıl içerisinde en çok tercih edilen saç ekim yöntemi olarak bilinir. Bu yöntem de uzun yıllardır yapılan bir saç ekim yöntemidir. Bu yöntemde de yine vücutta en güçlü kıl oluşumu olan bir bölge belirlenir. FUE yöntemi ile saç ekimi uygulanırken de genel olarak ense bölgesinden bir saç örneği alınır. Bu yöntem, FUT yöntemi ile yapılacak olan bir saç ekim yöntemine göre biraz daha gelişmiş bir yöntemdir. FUE yönteminde FUT yöntemi ile yapılan saç ekim yönteminden farklı olarak, mikromotor adlı bir cihaz kullanılır.

FUE yöntemi ile yapılacak olan saç ekim yönteminde manuel punch yardımı ile saç kökleri çıkartılır. Ancak bu işlem soğuk bir ortamda yapılması gerekli olan bir işlem olacaktır. FUE yöntemi ile saç ekimi yapılmadan hemen önce saç ilk olarak bu işleme hazırlanır. Bunun için kafa derisine özel bir solüsyon sürülerek bir süre bekletilir. Saç ekimi en ucuz fiyatlardan biri olarak FUT yönteminden sonra FUE yöntemi de söylenebilir. Birbiri ile bir takım benzerlikler gösterse de FUT yöntemi ile FUE yöntemi birbiri ile arasında pek çok fark olan iki yöntemdir. Bu iki yöntemin de fiyatları diğer saç ekim yöntemlerine göre biraz daha uygun olacaktır. Bu sebepten dolayı da hem FUE yöntemi hem de FUT yöntemi ile yapılacak olan saç ekimi en çok tercih edilen saç ekim teknikleri arasında ilk sıralarda yer alır.

Manuel Puch Saç Ekim Tekniği Nedir?

Saç ekim teknikleri içerisinde, FUE saç ekimi yöntemi ile son derece büyük bir benzerlik gösteren Manuel Punch tekniği ile yapılacak olan saç ekimi yöntemi için, bir bakıma da FUE yöntemi ile yapılan saç ekim yönteminin başka bir çeşididir demek mümkün olacaktır. Aslına bakacak olur isek, Manuel Punch, saç köklerini toplamaya yarayan bir cihaza verilen addır. Esasen Manuel Punch’a bir cihaz demek de pek doğru bir tabir olmayabilir. Neden diye soracak olur iseniz adı üstünde manuel bir alettir. Çünkü Manuel Punch elektronik bir cihaz değildir.

 İlerleyen dönemlerde Manuel Punch denilen bu alet, teknolojinin de gelişimi doğrultusunda yerini micromotor adı verilen bir cihaza bırakmıştır. Fakat yine de Manuel Punch yöntemi ile yapılan saç ekimi de hala tercih edilen bir teknik olduğu için varlığını sürdüren bir tekniktir. Ekonomik şartların eşit olmamasından ötürü, bu tür saç ekim yöntemleri hala varlığını sürdüren saç ekim yöntemleridir. Manuel Punch yöntemi, Manuel Punch adı verilen alet ile manuel olarak kıl köklerinin toplanması ile yapılan bir saç ekim yöntemidir. Vücudun kıl üretimine elverişli olan bir bölgesinin tespit edilmesi ile donör olarak belirlenmiş olan bölgeden gerekli miktarda kıl alınır. Kıl köklerinin toplanması ile saç ekimi de başarılı olarak tamamlanır.

DHI Saç Ekim Tekniği Nedir?

DHI saç ekim yöntemi nedir ya da DHI saç ekim tekniği pahalı mıdır? Şeklinde pek çok soru sorulmaktadır. Aslına bakacak olur isek DHI saç ekim yöntemi de FUE saç ekim yöntemi ile teorik olarak benzerlik gösteren bir saç ekim yöntemidir. Ancak, DHI saç ekimi yönteminde kullanılan elektronik bir kalem vardır. Bu sebepten dolayı da bu yönteme aynı zamanda kalem saç ekim yöntemi de denir. Bu yöntem ile yapılan saç ekimi, diğer yöntemlere göre biraz daha pahalı olacaktır.