• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Superdry Liposuction

  • 13 Temmuz 2022
  • Yazar: Esteaura .

 Superdry ne işe yarar? Bu işlem kansız bir şekilde, doku altına herhangi bir kimyasal solüsyon vermeden yağ hücrelerini olabildiğinde sağlam almaya dayanır. Böylece istediğiniz gibi bir görünüme ulaşmanıza yardımcı olunur. 

Teknik uygulanasında bacak bölgesi yağ dokusunda kansız bir ortam elde edilmektedir. Bacak bölgesi ve ayak bileğinde yer alan yağlar tek katlı yapıya sahiptir. Bu nedenle alınmaları esnasında daha özenli, dikkatli şekilde hareket edilmesi gerekir. 

İşlemler esnasında dokuda şişme olmadığı için büyük avantajlar sunar. Kanama olmadığı için Superdry Liposuction, lipödem gibi büyük miktarda kayağın alınacağı durumlarda en iyi sonuçların alınmasını sağlar. İşlemler esnasında toplar damarlarda kan akışı olmadığına göre yağ emboli tehlikesi olmadığı düşünülür. 

Superdry Liposuction işlemlerinde en iyi sonuca ulaşmak, istediğiniz gibi bir görünüme kavuşmak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarda tedavi görmeniz şarttır. Esteaura tıp alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek, hastalarına güvenli bir şekilde ulaştırmaktadır. 

Superdry Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction işlemleri günümüzde farklı yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de kuru teknik olarak da adlandırılan Superdry Liposuction şeklindedir.

Ameliyat yapılırken, işlemin yapılacağı bölge işaretlenir. Ardından bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Böylece hasta ameliyatı hiçbir ağrı hissetmeden kontrol edebilmekte, izleyebilmektedir. Ancak isteğe göre ya da alınması gereken yağ oranı daha fazla ise genel anestezi de uygulanabilir. 

Eğer lokal anestezi yapılacaksa, hastanın rahat hissedebilmesi için yatıştırıcı uygulaması da yapılabilir. Bu nedenle işlemler acı ve ağrı hissetmeksizin tamamlanabilir. Ameliyat, küçük kesikler içine yerleştirilen ince-uzun borular sayesinde başlatılır. Yumuşayan ya da sıvılaşan yağ kütleleri vakumlarak, kanüller ile vücuttan atılır. 

İşlemden sonra şişliklerin, sarkmaların ve sıvı toplanmasının önlenmesi hedefiyle özel korseler kullanılır. Ameliyatın uzunluğu, kişilere ve alınan yağ oranına göre farklılık gösterir. Kısa işlemler genellikle 45 dakika civarında tamamlanabilir. Ancak Superdry Liposuction genellikle yaklaşık 4-5 saat gibi bir sürede tamamlanır.

Superdry Liposuction Kimlere Yapılabilir?

Liposuction uygulaması herkese yapılamamaktadır. Bu sebeple yağ aldırmaya yönelik bir başvuru yapıldığında ilk olarak muayene yapılmakta, hastaların buna uygunluğu anlaşılmaktadır. Ayrıca Superdry Liposuction aşırı kilolu olan ve kilo vermek isteyenlere yapılamamaktadır. 

Kilo vermek için çaba gösteren, ancak inatçı yakılamayan yağların alımı ya da metabolizma nedeniyle vücutta yer dinen yağ kütlelerinden kurtulamayan kişiler için yapılamamaktadır. Ameliyat için en önemli kriterlerden biri, hastanın sahip olduğu deri yapısıdır. Derinin elastik özelliğini kaybetmemiş olması aranır.

İlerleyen yaşlarda elastik kaybı sık sık görüldüğü için yaşlı kişilere yapılması uygun değildir. Ayrıca derinin, ameliyat ardından kendini toplayacak güce sahip olması gerekir. Superdry Liposuction ameliyatında dolayısıyla buna da dikkat edilmektedir. 

Yağ alma tedavisi, yağ selülit görünümünden uzak, yağ kütlesine sahip hastalara da uygulanabilir. Ancak ciddi kalp veya da kan dolaşım sistemi hastalıkları varsa, öncelikle bunun için onay alınmalıdır.

Ayrıca hastalar muayene esnasında doktoruna kullandığı ilaçları ve alerjen olduğu maddeleri de bildirmelidir. Böylece kişiler için daha sağlıklı sonuçlar sunulabilir. Superdry Liposuction için yine öncesinde zayıf bağışıklık sistemi ya da şeker hastalığı gibi durumların bildirilmesi gerekir. Ayrıca,

1.     Obez kişilere,

2.     Kanda pıhtılaşma bozukluğu olanlara,

3.     Hamilelere,

4.     İleri diabetik hastalara,

5.     Madde bağımlılarına,

6.     Ciddi bağ dokusu hastalarına,

Superdry Liposuction yapılamamaktadır. 

Superdry Liposuction Hangi Bölgelere Yapılabilir?

Liposuction işlemleri sadece kadınlara değil, erkeklere de yapılabilir. Bu doğrultuda cinsiyete göre yağ alma bölgeleri değişiklik gösterebilir. Erkeklerde uygulama alanları ana hatları ile karın ve bel bölgesidir. Zira en fazla yaşanan sorun bu alandır. Lakin isteğe ve gereksinimlere göre şekillendiği için farklı alanlarda da olabilir.

Kadınlarda ise uygulama alanları daha geniştir. Ana hatları ile yağ alma şu gibi yerlerde gerçekleşebilir;

1.     Basen

2.     Kalça

3.     Ayak bileği dış ve iç kısmı

4.     Kolların arka ve ön kısımları

5.     Dizlerin iç yanları

6.     Kulakların alt ve ön bölgeleri

7.     Gıdı bölgesi

8.     Diz üstüne yer alan dış ve iç bölgede yağ dokusu

9.     Karın ve bel bölgesi 

10.  Üst bacak iç ve dış kısımları

Buradan da görülebileceği üzere kadınlar için Superdry Liposuction alanları oldukça fazladır.  Bir liposuction ameliyatı esnasında, maksimum 3 ya da 4 litre yağ alınabilir. Ancak bilinmesi gereken bir nokta, bu ameliyatın kilo verdirmediğidir.

Aksine vücutta yer alan yağ dokularını temizleyerek vücudun şekillenmesine yardımcı olur. Bu açıdan sağlıklı beslenme ve sporun yerine geçmez.

Superdry Liposuction Liposuction Kalıcı Mı?

Liposuction, hayal ettiği gibi bir vücuda kavuşmak isteyen kişilere aradığı imkanları sunar. Ancak bilinmesi gereken bir nokta Superdry Liposuction işlemlerinin, kilo alınmasını engellemediğidir.

Dolayısıyla beslenme alışkanlıklarına dikkat etmemek ve spor yapmamak, kilo almaya ve yağların birikmesine yine de neden olabilir. Dolayısıyla kişilerin liposuction sonrasında yaşam tarzını da doğru şekilde düzenlemesi gerekir.

Eğer sağlıklı ve doğru bir beslenme planı oluşturulursa ve spor da yapılırsa, Superdry Liposuction ile kalıcı sonuçlar elde edilebilir.

Superdry Liposuction Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer yağ aldırma işlemlerinden en iyi sonucu almak istiyorsanız, sadece uzman bir hekim yeterli değildir. Hastaların da operasyon öncesinde ve sonrasında dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunlara özen gösterilir ve uzman bir hekim tercih edilirse, Superdry Liposuction ile istediğiniz görünüme kavuşmanız mümkündür.

Liposuction, cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle her ameliyatta olduğu gibi önceden kan sulandırıcı, aspirin gibi ilaçlar 10 gün önceden bırakılmalıdır. Aynı şekilde ağrı kesiciler de ameliyat öncesinde kullanılmamalıdır.

Bu durum aynı zamanda ameliyat sonrasında ağrı kesici kullanımından daha iyi sonuçlar alınmasına da yardımcı olur. Eğer yağ aldırmak isteyenlerin tansiyon, tiroid ya da diyabet gibi rahatsızlıkları varsa önceden buna dair tahliller istenmekte, normal seviyelere ulaşması beklenmektedir. Superdry Liposuction işlemleri de bundan sonra uygulanır. 

Yağ alma operasyonu öncesinde, 6 saate kadar yeme ve içme yapılmamalıdır. Operasyon günü geldiğine kişilerin kan tahlilleri alınmakta, bir sorun görülmüyorsa işlemler de yapılmaktadır. Superdry Liposuction operasyonu başarılı bir şekilde  tamamlanınca da dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Superdry Liposuction Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer yağ alma operasyonun en iyi sonucu vermesini istiyorsanız, işlemler ardından da dikkat edilmesi gerekenler vardır. 

Operasyon ardından hastalara korse giydirilmekte olup bunun çıkarılması için gerekli bilgiler verilir. Ancak doktor bilgisi olmadan, banyo zamanı haricinde alınmaması şarttır. Ameliyat başarılı şekilde tamamlanınca, minimum 6 saat sonra yeme-içme tekrar başlanabilir.

Superdry Liposuction ardından uygulama alanında morluklar meydana gelebilir. Ancak bunlar iki hafta içerisinde kendisinden geçer. Yağ alma ameliyatında ağrı ve acı olmamakla beraber, operasyon tamamlanınca bir takım ağrılar meydana gelebilir. Ancak doktorunuz buna yönelik olarak ağrı kesici reçete edebilir. 

Cerrahi işlem ardından hafif egzersizler, 1 hafta sonra başlayabilir. Lakin daha ağır aktiviteler daha geç başlamalıdır. Bunların dışında da Superdry Liposuction öncesi ve sonrasında bilinmesi gerekenler vardır. Doktorunuzun bu konudaki önerileri dinlenmeli, uyarınca hareket edilmelidir.