• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Yüz Germe Nedir?

  • 11 Temmuz 2021
  • Yazar: Esteaura .

İnsanların engel olamadığı şeyler arasında yer alan zaman, insan üzerinde olumlu ve olumsuz etkilere sebep olmaktadır. Olumsuz sebepleri arasındaki yaşlanma, engellenemeyen bir süreçtir. Ancak yüz germe ile yaşlanma belirtileri geriye sarılabilir. Peki zamana meydan okuyan yüz germe nedir?


Estetik nedir?

Estetik, insanların beğenisi sonucu oluşan görünümdür. Sanatın içinden gelen bu kavram insanların vücutlarını güzelleştirmek için yapılan operasyonları kapsar. İnsanlar, tatsız kazaların sonucu vücudunda oluşan deformasyonları veya zamanın önüne geçemediği deformasyonları düzeltmek için estetiğe başvurur. Estetik sayesinde güzel, fit ve sağlıklı bir görünüm elde eder.


Türkiye, özellikle son yıllarda sağlık turizmin en işlek kullanıldığı ülkeler arasındadır. Bunun sebepleri arasında hem doktorların başarısı hem uygun fiyatlar hem de gelişen tıp bulunmaktadır. Bu sebepler sayesinde birçok yabancı turist, Türkiye’de ameliyat olmak için Türkiye’yi ziyaret etmektedir.


Yüz Germe Nedir?

Birçok estetik türü ve şekli vardır. Yüz germe estetiği de bunlardan birisidir. Peki yüz germe nedir? En çok tercih edilen estetik çeşitlerinden birisi de yüz germe estetiğidir. İnsanın yüzü bir ömür boyunca kullandığı ve kimliği olması sebebiyle en kıymetli vücut bölümlerinden biridir. Yüz germe ameliyatına genelde yüzünde çeşitli kırışıklıklar olan kişiler başvurmaktadır.


Yüzme germe ameliyatının amacı insanları 5-10 yıl geriye götürerek genç ve fit görünmelerini sağlamaktır. Bunun için zamana yenilmiş yüz bölgelerini toparlamaktadır. Toplama işlemi yağ tabakası, yağ kılıfları ve yüz kaslarının tersi yönde toparlanmasından ibarettir. Bu toparlanma işlemi ile boyun bölgesi de gerilmiş ve gençleşmiş olur.


Yüz Germe Nedir ve Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı tek başına veya başka bir ameliyat ile birlikte yapılabilmektedir. Örneğin burun ameliyatı olurken aynı zamanda yüz germe işleminizde yapılabilir.

Yüz germe ameliyatında eğer ek işlem yapılmayacaksa yaklaşık 3-6saat kadar sürmektedir. Yüz germe ameliyatlarının bölgesel ve yatüm yüzü kapsayan olmak üzere 2 modeli vardır. Alt yüz bölgesi, orta ve üst yüz bölgesi olmak üzere 3 yüz bölgesi bulunur. Ayrıca yüz germe ameliyatında hastaya genel anestezi uygulanmaktadır.


Bölgesel yüz germe ameliyatında ilk olarak vücudunuzun bölümlerinden alınan yağlar belirlenen bölgelerdeki yüz dokularınıza enjeksiyon edilir. Bu işlemin üst yüz bölgesinde yaşanan kırışıkları tedavi etmek için kullanılması önerilir ve şakak bölgesine kadar kesi atılır. Orta yüz bölgesinde kırışıklar için ise kulak bölgesinden ameliyat kesisi atılmaktadır.


Tam yüz germe ameliyatlarında ise saçlı deri de dahil olmak üzere kulak önünden başlayıp kulak arkasında biten kesi atılmaktadır. Tam yüz germe ameliyatında önceden belirlenmişse ve boyunda da kırışıklık bulunuyorsa boyun gerdirme işlemi de yapılmaktadır.


Yüz Germe Kalıcı Mıdır?

Kişiyi5-10 yıl önceki haline döndüren adeta zaman makinası görevi gören yüz germe işlemi oldukça kalıcı bir işlemdir. Uzun yıllar boyunca kalıcı olan bir işlem olsa da bu işlemin de deforme belirtileri göstermesi mümkündür. Ancak ne kadar deforme belirtileri gösterirse göstersin asla işlem öncesi haline dönmez.


Kimler Yüz Germe Ameliyatı Yaptırmalı?

Estetik denilince ilk olarak kadınların yaptırdığı ameliyat türleri olduğu düşünülmektedir. Ancak ilerleyen zamanla birlikte günümüzde estetik erkeklerin de yaptırdığı ameliyatlar olmaya başladı. Özellikle yüz gerdirme ameliyatları hem kadına hem de erkeğe hitap etmektedir. Unutmayın ki yaşlanmanın cinsiyeti olmadığı gibi genç görünmenin de cinsiyeti olmaz.


Peki yüz germe ameliyatını kimler yaptırmalıdır? Kadın veya erkek olmak üzere kendisini iyi hissetmeyen, yaşlı göründüğünü düşünen, yorgun göründüğü düşünen, cildi sarkmış olan herkes yaptırabilir.


Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar?

Yüz germe estetiği hakkında belirli bir fiyat verilmesi için hastaneden veya klinikten randevu alınması ve doktorla görüşülmesi gerekmektedir. Doktor yüz germe ameliyatı öncesinde hastasına neler istediğini sorarak hastanın istekleri doğrultusunda bir ameliyat planı hazırlar.


Yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılacak ek ameliyatlar olabilmesi durumundan, kullanılacak ekipmandan, ameliyat yapılacak bölgelerin değişikliğinden kaynaklı olmak üzere işlemden işleme fiyatlar değişebilmektedir. En kısa sürede yüz germe ameliyatı hakkında fiyat bilgisi almak için randevu alıp doktorunuz ile değerlendirmeler yapmanız gerekmektedir. Doktorunuz ameliyat hakkında fikir edindiğinde size fiyat bilgisi yapacaktır.


Yüz Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Yüz germe ameliyatı, her ameliyatta olduğu gibi 18 yaş sınırına tabiidir. Ancak bu yaşlarda zaten genç cilde sahip olunduğu için yüz gerdirme işlemi yapılması uygun görülmez. 30’lu yaşlara doğru insanlar yaşlanma semptomları göstermeye başlamaktadır. Bu sebeplerden dolayı 30’lu ve 50’li yaşlarda yüz germe işlemi yapılması uygun görülmektedir.


Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Ne Yapılmalı?

Birçok ameliyatın başlıca kuralları yüz germe ameliyatı için de geçerlidir. Öncelikle aspirin gibi kan sulandırıcılardan uzak durmalısınız. Ödem yapma durumuna karşı bol sıvı tüketip baharatlı ve tuzlu yiyecekleri yememelisiniz. Sigara ve alkol kullanmayınız. Belirtilen önerileri ameliyattan önceki 2-3 haftada uygulamanız gerekmektedir. Ek olarak doktorunuzun belirteceği uyarılara uymanız gerekmektedir.


Yüz germe ameliyatı öncesi doktorunuzun uyarı ve önerilerini uygulayarak operasyon sonrasında iyileşme sürecinizi hızlandırabilir ve normal hayatınıza daha hızlı dönebilirsiniz.


Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Ne Yapılmalı?

Yüz germe ameliyatı sonrasında hastada şişlikler, yanma hissi, gerginlik ve biraz ağrı görülmektedir. Bu semptomlar oldukça olağan ve normaldir. Hastalar, yüz germe ameliyatı sonrası ağrıdan çok şikayet etmemektedirler.

Yüz germe ameliyatı sonrasında doktor, hastanın bir gece hastanede kalmasını önerebilir. Doktorunuz, yüz germe ameliyatından yaklaşık 1 hafta sonra dikişlerinizi alabilir. Yaklaşık bir hafta içerisinde şişlik ve morluk görünümleri iyileşmeye başlamaktadır. Ancak yaklaşık 20 gün boyunca bu sorunlar tamamen geçmemektedir. Yüzün tam anlamıyla yeni görünüme oturması ve tüm şişliklerin geçmesi yaklaşık 3 ay sürmektedir. Bu sebeple tam iyileşme görülene kadar, hastanın doğrudan güneş ışığından kaçınması tavsiye edilir.


Yüz Germe Nedir Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zamanın insanlar üzerinde etkisi oldukça büyük ve derindir. Yüzümüz de zamanın bu etkisinden payını almaktadır. Geçen yıllar ile yaşlanan ve kırışan yüz için germe işlemi uygulanmaktadır. Peki yüz germe nedir? Yüzün belirli noktalarını gençleştiren, fit ve çekici gösteren işleme yüz germe denir.


  • Yüz germe ameliyatları için hastane olmayan sahte ve onaysız yerleri seçmeyiniz.
  • Yüz germe ameliyatınızda neler istediğinizi doktorunuza ayrıntılı olarak anlatınız.
  • Doktorunuzun öneri ve uyarılarına kulak veriniz ve bunları aksatmayınız.
  • Yüz germe operasyonu doktorun kullandığı tekniklere ve cildinizin yapısına bağlı olarak kalıcılığını zamanla yitirebilir bu yüzden doktorunuzu iyi seçmelisiniz.
  • Yüz germe ameliyatından en az 2 hafta önce sigara, alkol, aspirin ve kan sulandırıcı haplar kullanmayı bırakmalısınız.
  • Yüz germe ameliyatından sonra 3 ay boyunca doğrudan güneşle temas etmeyiniz.
  • Yüz germe ameliyatından 1 hafta sonra işe geri dönebilirsiniz ancak kendinizi ne zaman daha iyi hissederseniz (Morluk ve şişliklerin iyileşme süreci uzun sürebilir.) o zaman işe dönmeniz tavsiye edilir.