• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
  • +90 530 442 60 99
hizmet

Gıdı Liposuction

  • 5 Mayıs 2022
  • Yazar: Esteaura .

Gıdı Liposuction işlemi özellikle spor ve düzenli beslenme ile çözülmesi güç olan gıdı bölgesindeki yağlanma sorunlarını ortadan kaldırabilmek için oldukça etkili ve hızlı sonuç veren bir işlemi ifade etmektedir. Yüz güzelliğini arttırabilmek, yüz hatlarını keskinleştirebilmek için küçük dokunuşlar oldukça büyük etkiler yaratabilmektedir. Yüz estetikleri ve operasyonlar sayesinde rahatsız olunan hemen her sorunu ortadan kaldırabilmek mümkün hale gelmektedir. Özellikle gıdı sorununun pek çok kişide bulunduğu bilinmektedir. Rahatsız olunabilen bu durumu engelleyebilmek için çeşitli makyaj teknikleri uygulansa da kimi zaman etkili sonuç almak güçleşmektedir. Bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilmek isteyen kişiler için gıdı liposuction oldukça etkili bir sonuç olarak öne çıkmaktadır. Çene altında oluşan yağlanma bu operasyon sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Gıdı ya da çene altı bölgesinde meydana gelen yağlanma ya da sarkmalar kişiden kişiye göre değişiklikler gösterebilmektedir. Kimisinde daha belirgin bir yağlanma ve sarkma bulunurken kimisinde ise minimal fakat kişiyi rahatsız eden bir yağlanma söz konusu olabilmektedir. Bazı durumlarda ve özellikle ilerleyen yaşlarda sarkma olarak da görülebilen bu durumu ortadan kaldırmak düzgün yüz hatlarını belirginleştirebilmek, daha keskin hatlara sahip olabilmek açısından avantaj sağlamaktadır. Özellikle yan profilden gıdı yağlanması hoş bir görüntü sunmadığından gıdı liposuction oldukça estetik bir görüntüye ulaşabilmek için büyük bir fayda sağlaması ile beğeni kazanmaktadır.

Gıdı liposuction operasyonu sayesinde çene altında yağlanma, sarkma gibi sorunlar kısa zaman içerisinde ortadan rahatlıkla kaldırılabilmektedir. Hem kadın hem de erkeklerin tercih edebileceği bu işlem pek çok kişi tarafından büyük bir ilgi ile karşılaşılan, dünya çapında uygulanan bir operasyondur. Özellikle ülkemizin tıp ve özellikle estetik cerrahi alanında tüm dünyada üne kavuşması ile birlikte sadece yerli değil yabancıların da gıdı liposuction için ülkemize geldiği bilinmektedir. Azımsanmayacak düzeydeki bu insanlar ideal görüntüye ulaşabilmek için kısa süreli bu operasyondan faydalanmaktadır. Bu operasyona ilgi duyan kişilerin ise öncelikle operasyonun neler içerdiği, nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konuları iyi araştırıp bilgi edinmesi ve buna göre karar vermesi önem kazanmaktadır.

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır?

Gıdı Liposuction Nasıl Yapılır? Sorusu bu işlemden faydalanmak isteyen bilinçli hastaların en çok merak ettiği konulardan bir tanesine işaret etmektedir. Öncelikli olarak bu operasyonda yöntem olarak liposuction yöntemlerinin kullanıldığını belirtmek gerekir. Normalde liposuction işlemi daha geniş alanlar için tercih edilmektedir. Karın, kalça, sırt, meme ve daha farklı pek çok bölgede bu operasyon ile incelme ve ideal fizik görüntüsü elde edebilmek mümkün olmaktadır. Gıdı liposuction söz konusu olduğunda ise daha minimal bir alanda işlemin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Estetik cerrahın belirlemiş olduğu boyutta gıdı bölgesi alanında yer alan yağların vakum aracılığı ile alınması sağlanmaktadır. Son derece ince, gıdı bölgesine uygun olan kanüllerle bölgeye girilmekte ve buradan yağların vakumlanması sağlanmaktadır. İşlem son derece kısa sürmektedir.

Gıdı liposuction işleminin gerçekleştirilmesinde lokal ya da genel anestezi, duruma bağlı olarak tercih edilmektedir. Bununla beraber işlemin ardından direkt olarak taburcu olabilmek de mümkündür. Küçük bir bölge söz konusu olduğundan buradaki iyileşme de daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazı hastalarda gıdıda meydana gelen yağlarla beraber boyun bölgesindeki sarkıklıkların da ortadan kaldırılabilmesi söz konusu olmaktadır. Böylesi durumlarda liposuction yanında germe işleminin de uygulanması gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Operasyon süresinin biraz daha uzaması ve bununla beraber işlemin genel anestezi ile gerçekleştirilmesi, bu durumda gerekli olmaktadır.

Gıdı Liposuction Hangi Durumlarda Gereklidir?

Gıdı Liposuction Hangi Durumlarda Gereklidir? Noktasında tamamen kişinin kendi tercihine bağlı olarak bir seçim yapması söz konusu olmaktadır. Özel olarak gıdının ortadan kaldırılması çok nadir durumlarda gerekli olabilmektedir. Bunlara uyku problemlerinin yaşanması, uyku esnasında horlama ya da nefes alma sorunları ile karşılaşanlar örnek verilebilmektedir. Daha rahat bir uyku ve nefes alınabilmesinin sağlanması için gıdı sorununu ortadan kaldırmak büyük faydalar sağlamaktadır. Pek çok kişi bu açıdan operasyonun olumlu sonuçlarından memnundur. Özellikle işlemin hızlı gerçekleşmesi, iyileşme sürecinin son derece hızlı ve kısa olması kişileri memnun eden konulardan bazılarıdır. Sağlık açısından bu ve bunun gibi uyku odaklı problemlerin ortadan kaldırılmasında gerekli olabilmektedir.

Estetik açıdan daha sıklıkla tercih edilen bir işlem olan gıdı liposuction özellikle yüzünde daha keskin hatlar isteyen, çene hatlarının belirgin bir görüntüye kavuşmasını hayal eden, yan profilden daha hoş bir görüntüye sahip olmak isteyen, olduğundan daha zayıf görünmek ya da zayıf bedene uygun bir yüze sahip olmak isteyenler tarafından çok sık bir şekilde ilgi görmektedir. Günümüzde özellikle keskin yüz hatlarının daha fazla sevilmesi ile birlikte gıdı sorunlarının ortadan kaldırılmak istenmesi oldukça doğaldır. Bununla beraber yaş almakla birlikte derinin elastikiyetini kaybetmesine bağlı sarkmaları, yağlanmaları ortadan kaldırarak daha genç bir görüntüye ulaşabilmek de gıdı liposuction işlemi sayesinde kısa sürede mümkün olmaktadır.

Gıdı Liposuction İyileşme Süreci Nasıldır?

Gıdı Liposuction İyileşme Süreci Nasıldır? Sorusu bağlamında işlemin ardından sürecin nasıl ilerleyeceğini belirleyebilmek için öncelikle genel anestezi mi lokal anestezi mi yapıldığı hakkında bilgi edinmek gerekmektedir. Lokal anestezi yapılması durumunda 1 saat içerisinde, genel anestezi yapılması durumunda ise 4 ile 6 saat içerisinde taburcu olunabilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu süreçte kişiye bir gıdı maskesi verilmekte ve 5 ile 7 gün gece gündüz, 2 hafta boyunca da gece yatarken kullanılması gerekmektedir. Bu sayede burada alınan yağlardan kaynaklı ödemlerin hızla dağıtılıp derinin daha sıkı hale getirilmesi mümkün olmaktadır. Ağrı gibi durumlarla sık karşılaşılmamaktadır. Olması halinde dahi 3 gün içerisinde geçtiği bilinmektedir. Bir hafta boyunca morluk ve ödem sorunları ile karşılaşmak mümkündür. Bu durum 1 hafta içinde tamamen ortadan kalkmaktadır.

Gıdı liposuction sonrası görüntü genelde çevredeki insanlar tarafından bir işlem yapıldığı fark edilmeyecek kadar doğal durmaktadır. Ödemin 1 ile 3 hafta süresince geçmesi ile beraber 3 hafta boyunca belli aralıklarla seanslara gidilmesi söz konusu olmakta ve bunların her defasında da daha fazla erime ile karşılaşılmaktadır.

2022 Gıdı Liposuction Fiyatı Nedir?

Gıdı Liposuction Fiyatı Nedir? Noktasında işlemden faydalanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birine değinmek gerekmektedir. Oldukça kolay ve pratik olan bu işlemi gerçekleştirmek isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Aynı gün taburcu olma imkanı bulunan, yüzü daha genç ve zarif gösteren, hatları keskinleştiren, yan profilin daha hoş görünmesine sebep olan bu işlemin fiyatları konusunda bilgi edinmek istenmesi oldukça normaldir. Ülkemizin dünya çapında estetik cerrahi açısından tartışılmaz bir yeri olduğu aşikardır. Bu nedenle güven açısından herhangi bir sorun söz konusu değildir.

Gıdı liposuction fiyatları noktasında Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin web siteleri üzerinden bir bilgi vermesi söz konusu olmamaktadır. Bu noktada bilgi paylaşımı yasaklanmış olduğundan kişilerin klinikleri arayarak bilgi edinmesi gerekmektedir. İstanbul’un en başarılı estetik cerrahi hizmetlerini veren kliniklerinden olan Esteaura, gıdı liposuction fiyatları açısından avantajlı imkanlar sunmaktadır. Kliniğimizi ziyaret ederek ya da web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden faydalanarak bu konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.