• info@esteaura.com Terrace Fulya, İstanbul
 • +90 530 442 60 99
hizmet

​Vaser Liposuction Nedir - Nasıl Yapılır ​

 • 9 Mart 2022
 • Yazar: Esteaura .


Vaser Liposuction özellikle vücut şekillendirmede en fazla tercih ve talep edilen cerrahi bir yöntem olmaktadır. Vücut şekillendirme aşamasında en fazla talep edilen cerrahi bir yöntem olan Vaser Liposuction yeni teknoloji ve yeni yöntemlerle daha etkili olmaktadır. Aynı zamanda daha güvenli ve daha sofistike bir uygulamadır. Vaser Liposuction ameliyatı temel olarak bölgesel yağlanma bölgelerinden yağların ince kanüller yardımı ile alınması işlemi olmaktadır. Vaser Liposuction tek başına uygulanabildiği gibi aynı zamanda karın germe, meme estetiği ve operasyonlar ile eşlik eden bir cerrahi yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vaser Liposuction klasik yöntemlerle yağ alma işleminin öncesinde ultrasound yani yüksek frekans ses dalgaları ile beraber yağ hücrelerini bağlı bulundukları yağ lobüllerinden ayırarak akışkan kıvamda bir yağ emülsifikasyonu haline getirmektedir. Vaser Liposuction diğer yöntemlerinde rastlanılan kanama, morarma ve cilt üzerinde dalgalanma sorunlarını önlemeye destek olarak bir teknolojidir. Vaser Liposuction uygulamalarında tıpkı bir üzüm salkımındaki taneler benzeri yağ hücreleri tekli, ikili ve üçlü gruplar haline serbest kalıyor.

Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction nedir konusu genel olarak işlem sırasında istenmeyen yağları almada ve vücut şekillendirmede yapılan bir işlemdir. Şekil verilmek istenilen bir bölge bulunuyorsa meme büyütme, pop bölgesinde dolgunluk, yüzde gülme çizgileri ve elmacık kemiği şekillendirmede de kullanılabilmektedir. Vaser Liposuction nedir bakıldığı zaman,

 • Vaser Liposuction geleneksel tedavilerdeki gibi uzun ve iyileşme sürelerine gerek kalmadan göz alıcı sonuçlar üreten bir yöntemdir. Göz alıcı sonuçları ile bu yöntem hassas ve minimal bir teknoloji sunmaktadır.
 • Vaser Liposuction prosedür olarak diğer dokuları koruyan yani doku seçici özelliği ile sadece yağ dokularını hedefleyen bir özelliği bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde kol ve boyun gibi hassas bölgedeki yağlar zarar verilmeden ortadan kaldırılır.
 • Vaser Liposuction hakkında klinik ortamlarda yapılan araştırmalarla cilt üzerinde pürüzsüz bir sonuç yaratır ve fazla yağlardan egzersiz ve diyet ile arındırılmadıysa mutlaka bu yöntem denenmektedir.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanır?

Vaser Liposuction hangi bölgelere uygulanır konusunda bakıldığı zaman genel olarak yağ transferi işlemidir. Bu Vaser Liposuction işleminde hastaların dudak ve yanaklarına hacim kazandırmak veya kıvrımların doldurulması ile çene hattını düzeltmek için kendi hücrelerinin kullanılmasında tercih edilmektedir. Yağ transferinde başarının yüksek olmasını önemli noktalarından biri kullanılan yağın canlılığı ve kalitesi olmaktadır.

Vaser Liposuction hassas gelişen teknoloji sayesinde süreci daha etkili bir hale getirmiştir. Üstelik yeni sistem sayesinde hastaların hem kendi yağını alır hem de transfer edebilmektedir aynı zamanda işlem süresinin kısalması ve sürenin optimize olması sağlanır. Yapılan bölgeler iç bacak, dış bacak, basenler, diz içleri, sırt, karın, bel ve göğüsler ile gıdı bu bölgeler için yapılabilir. Vaser Liposuction genel olarak tüm vücut üzerinde uygulanabilir. Özellikle kadınlarda bel, karın basen gibi bölgelerde, erkeklerde ise basen, üst bacak, karın gibi alanlarda olabilmektedir.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Vaser Liposuction nasıl yapılır için bu işlem ameliyathane şartlarında tam donanımlı olan hastane ameliyathanesinde yapılır. Genel bir anestezi altında hastalarda önce cilt dezenfektanları ile yıkandıktan sonraki aşamada 3-4 mm kesiler ile solüsyon içerisinde uygulamaya yapılacak olan cilt altı ve yağ dokularına verilir. Sonrasında ise özel 2-3 mm çapında bulunan ince probların ucundan verilen ses dalgaları ile yağ doku içinde yağ hücrelerinin küçük gruplar halinde akışkan sıvı hale getirilir. Vaser Liposuction nasıl yapılır devamında,

 • Yapılan uygulama sonrasında sıvı hale gelen bu yağlar milimetrik ince kanüller ile vakumla çekilir. Vücut dışında özel steril haznelerde toplanmaktadır ve bu sırada şekillendirme yapılır.
 • Uygulama yapılan bölgede tıpkı bir heykele şekil verir gibi simetrik ve özenli bir çalışma gereklidir.
 • Kas geçişleri ile birlikte sınırları daha belirgin hale getirilebilir ve çekilen bu yağ hücreleri travmatize olmamış ve verildikleri bölgede hayatını sürdürebilecek özelliktedir.
 • Bu yağlar kadınlarda özellikle meme dikleştirmek, büyütmek, pop bölgesinde dikleştirme amacıyla kullanılabilmektedir.
 • Erkeklere yapılan işlemlerde göğüs kası altına verilerek kas görünümü daha belirgin hale gelebilir veya bunun dışında yüz bölgesinde yaş ile çöken ve eriyen bölgeler kök hücreden zengin olan bu yağlar ile genç bir görünüm verilebilir.

Vaser Liposuction Kimler Yaptırabilir?

Vaser Liposuction kimler yaptırabilir için eğer vücut kalça, uyluk gibi bazı bölgelerde veya yüz ile üst vücut kısmında egzersiz ve diyet ile erimeyen dirençli yağlar varsa Vaser Liposuction yönteminden yararlanılır. Yağ dağılımı vücudun bazı bölgelerinde orantısız görünüme sebep olacak şekilde düzensiz olabilir. Egzersiz ve diyet ile bölgesel incelme sağlamak çoğu zaman zordur bu sebeple Vaser Liposuction yöntemi inatçı vücut yağı olan her yaştan yetişkin için birçok bölgede etkili bir şekilde uygulanabiliyor. Vaser Liposuction kimler için uygundur bakıldığında,

 • Özellikle vücutta diyet ve egzersiz ile yok olmayan yağlar varsa bu teknoloji idealdir. Çünkü yağ dağılımı bazı bölgelerde orantısız bir görüntüye sebep olabilir.
 • Spor ve diyet ile bölgesel incelmeyi sağlamak çoğu zaman mümkün olmaz. Bu yöntemde inatçı yağlar olan tüm yetişkin için yapılabilir.
 • Kadın ve erkeklerde karın bel ve sırt bölgesinde erimeyen yağlar bulunuyorsa yapılabilir, bunun dışında erkeklerde görülen meme büyüklüğü problemi için de oldukça etkili bir yöntemdir.
 • Doğum sonrasında eritilemeyen göbek ve simit bölgesindeki yağlanmalarda özellikle alt karında meydana gelen deri çatlakları, sarkma gibi durumlar varsa Vaser Liposuction yapılır.
 • Düzenli spor yapan kişilerde karın, bel ve sırt bölgesinde minimal fazlalıkları olan erkek ve kadınlarda yapılabilir.

Vaser Liposuction Kaç Yaşında Yapılır?

Vaser Liposuction kaç yaşında yapılır için genetik olarak ergenlik çağından çıkan bireylerin bölgesel yağmalanma sorunları baş gösterir ve bu durumda uygulanabilir. Tüm bu hastalar için Vaser Liposuction uygulanır ve istenmeyen yağlanmalar yok edilerek vücutları istenilen düzeye getirilmesi sağlanır. Bahsedilen ergenlik sonrası yağ uzaklaştırma operasyonu 18 yaş geçmiş olan tüm bireyler için uygulanır.

Vaser Liposuction işlemi temel olarak ileri yaş sınıflandırmasında olan kişilere uygulanmaz fakat yaş itibariyle cerrahi operasyonun riskli olduğu hastalarda hiçbir şekilde yağ yakım işlemi gerçekleştirilmez. Bunun için çok ileri yaşta olan kişiler için düzenli bir diyet ve spor programı tavsiye edilir.

Vaser Liposuction Kimlere Yapılmaz?

Vaser Liposuction kimlere yapılmaz için bu uygulama bir zayıflama aracı olarak tercih edilmemesi gerekir. Bölgesel olarak vücutta bulunan yağ yakımı çok zor olan yağ tabakalarını yok etmek için kullanılır. Cerrahi olarak yapılan bu işlem öncesinde gelen hastalara öncelikle birtakım testler uygulanır çünkü estetik ameliyatların yapılabilmesi için doktor görüşü önemlidir.

Bu testlerde kişilere şeker, kalp, üre gibi ameliyat esnasında ve sonrasında hastalara sorun yaratacak sağlık değerleri kontrol edilir. Diyabet hastalığı, kalp hastalığı, böbrek hastalığı ve vücutta herhangi bir sistematik rahatsızlığı olan hastalara Vaser Liposuction yapılmaz.

Vaser Liposuction Avantajları

Vaser Liposuction avantajları açısından son derece başarılı bir yağ azaltma tedavi yöntemi olmaktadır. Vücuttaki yağ dokusunun dağılımını dengeleyerek estetik açısında profilin düzelmesini sağlar. Vaser Liposuction yönteminde genellikle çok önemli gelişmeler sağlanır fakat obezite sorunu için bir çözüm değildir. Aynı zamanda Vaser Liposuction yöntemi selülit sorunu için de bir tedavi değildir. Bu tedavi tekniğine ek olarak düzenli egzersiz, iyi bir diyet ve sağlıklı yaşam tarzı daha başarılı bir sonuç almasına yardımcı olmaktadır. Vaser Liposuction avantajları genel olarak,

 • Erkeklerde görülen jinekomasti yani meme büyüklüğü tedavisinde etkili bir şekilde kullanılabiliyor.
 • Vaser Liposuction yönteminde klasik yöntemlere göre uygulama alanı ve çevresindeki bölgeler daha az hasar görür. İşlemlerin yapıldığı sahadaki damarlarda ise hasar daha düşüktür.
 • Vaser Liposuction fiyatları ile klasik işleme göre daha yüksektir fakat oldukça etkili ve diğer yöntemlere göre daha az ağrı şikayetleri bulunuyor.
 • Vaser Liposuction ile yapılan yöntemlerde şişlik ve morluk diğer yöntemlere göre daha az olur ve üstelik bu yöntem tamamen yağ dokusunu hedeflediğinden dolayı uygulama alanındaki damarlar daha az zarara uğrar.
 • Bu yöntemde alınan yağlar vücutta ihtiyaç duyulan diğer alanlara nakledilebilir ve bu sebeple bir işlemde farklı estetikler de yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction Acı Hissedilir mi?

Vaser Liposuction acı hissedilir mi konusunda hiçbir acı hissedilmez. Eğer herhangi bir şekilde sızı ve ağrı hissedilirse lokal anestezi uygulanabilmektedir. Hastalar ameliyat sırasında herhangi bir ağrı veya acı hissetmez ameliyat ise genel anestezi altında uygulanır bunun dışında ameliyat ardından hafif sızlama şeklinde ağrılar olabilir. Fakat bu ağrılar genel olarak kısa süreli ve geçici bir işlemdir bu sebeple Vaser Liposuction ameliyatı genel olarak zor bir ameliyat değildir.

Vaser Liposuction Operasyon Süresi

Vaser Liposuction operasyon süresi genel olarak tedavi edilecek olan alanın sayısı ile birlikte büyüklük durumuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Genel olarak Vaser Liposuction yöntemi ortalama olarak 1 veya 2 saat arasında sürebilmektedir. Operasyon sonrasında ise her hastanın ihtiyacına ve deri elastikiyetine göre 2-3 hafta korse giyilmesi tavsiye edilmektedir. Korseler özel hava alabilen medikal korselerdir ve kıyafetlerin altından belli olmadan da rahatlıkla giyilebilir. Vaser Liposuction sonrasında genellikle 1 ile 3 gün sonrasında banyo yapılabilmektedir.

Vaser Liposuction Kalıcı mı?

Vaser Liposuction kalıcı mı bakıldığı zaman sonuçları genel olarak kalıcıdır fakat tedavi ile yağ alımı yapıldıktan sonrasında sağlıklı bir diyet ve egzersiz planı ile verilen yağların geri alınması sağlanabilmektedir. Vaser Liposuction ile birlikte işlem sonrasında tekrardan kilo alınır mı sorusu yine en sık şekilde sorulmaktadır. On altı yaşından sonrasında yağ hücrelerin sayısı artmaz ve kilo alma denilen hadise mevcut olan yağların hacminin artması sayesinde olabilmektedir.

Vaser Liposuction yöntemi ile yapılan bölgede yağ hücre sayısı azalır bu sebeple ileriki dönemde düzensiz beslenme durumunda kilo alma durumunda bu bölgelerdeki yağ hücreleri de etkilense de sayıları azaldığından dolayı avantajlı olma durumunu korumaktadır. Vaser Liposuction zararları bakıldığı zaman özellikle bu işlem sonrasında yeme alışkanlıkları düzensiz ve diyetine dikkat etmeyen hastalar kilo alır bunun dışında hiçbir zararı bulunmaz aynı zamanda uygulama sonrasında kilo alma durumu tüm vücudun eşit bölgelerinde olur bu sebeple yaptıran kişilerin dikkat etmesi gerekiyor.

Vaser Liposuction Yan Etkisi Var mı?

Vaser Liposuction yan etkisi var mı konusunda genel olarak en güvenli ve en etkili bir yöntemdir. Alanında uzman olan kişiler ve aynı zamanda hijyene sahip bir sağlık merkezinde yapıldığında operasyonun hiçbir yan etkisi bulunmaz. Vaser Liposuction yöntemi ile genel sağlık durumu üzerine olumsuz bir yan etki yaratmaz ve operasyon sonrasında 4 ila 5 gün kadar ağrı hissi olabilir fakat bu durumda kullanılacak ağrı kesiciler ile oldukça şiddeti düşük bir ağrıdır. İşlem gören bölgelerde ödem ve morarma olabilir fakat bu durum tamamen geçicidir.

Vaser Liposuction İşlemi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vaser Liposuction işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler konusunda genellikle birden fazla bölgede karın, sırt, simit, bacak, gıdı ve benzeri olan geniş bölgeler bir arada çalışıldığından hasta rahatlığı açısından genel anestezi ile yapılır bu sebeple dikkat edilmesi gereken şeyler bulunuyor. Daha küçük ve az olan alanlardaki bölgelerde sedasyon ve bölgesel anestezi ile tercih edilebilmektedir. Vaser Liposuction işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler konusunda,

 • Vaser Liposuction operasyonundan 1 hafta ideal olarak ve 3 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir.
 • Kan sulandırıcı etkileri sebebiyle bitki çayları ve aynı zamanda bazı vitamin türevleri kesinlikle alınmamalıdır.
 • Ameliyattan en az 7-8 saat öncesinde katı gıda ve sıvı alımının kesilmesi gerekir ve sigara ile alkolden uzak durulması gerekiyor.
 • Vaser Liposuction hastaların rutin kan tetkikleri tam kan sayısı, biyokimya, kanam pıhtılaşma testleri, hepatit markerları ve benzeri işlemler operasyondan öncesinde yapılır.
 • Hastaların ek olarak bir rahatsızlığı bulunuyorsa buna dair olarak testler yapılır.

Vaser Liposuction İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vaser Liposuction işlemi sonrası dikkat edilmesi gerekenler bakıldığı zaman işlem sonrası 3-4 saatlik bir dinlenme sonrasında klinikten çıkılabilir. Hastalar işlemden birkaç gün sonrasında normal yaşantısına devam edebilmektedir. Hastaların belli bir süre korse giymesi tavsiye edilmektedir ve operasyondan sonra genellikle 1 veya 2 gün sonra yıkanabilir. Vaser Liposuction sonrası nelere dikkat edilmeli;

 1. İşlem sonrasında 2 ile 3 hafta süreyle korse kullanmak alınacak olan verimi arttırır ve sonrasında daha sağlıklı bir şekilde sıkılaşma sağlanır.
 2. Bolca sıvı tüketmek ödem sorununu hızla çözer ve aynı zamanda yağ hücrelerinin vücuttan daha çabuk bir şekilde uzaklaştırılmasına destek sağlar.
 3. Sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz gibi unsurlara dikkat edilmezse fazla bir şekilde kilo alımı gerçekleştirilir ve tekrardan bölgesel yağlanma sorunu meydana gelebilir.
 4. Uygulamayı takiben 3-4 saatlik bir dinlenme sonrasında hastalar klinikten çıkar ve birkaç gün içerisinde rutin hayatına dönebilir.

Vaser Liposuction Fiyat

Vaser Liposuction fiyat olarak genellikle uygulama yapılan kişiye ve alana göre farklılık göstermektedir. Yapılan muayene ile birlikte hasta hem prosedür hem de fiyat konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirilmektedir. Bunun dışında Vaser Liposuction fiyatı ve maliyeti tercih edilen hastane, uygulayan cerraha göre değişir. Vaser Liposuction işlemi tam donanımlı olan hastane ameliyathane şartlarında yapılmalıdır. Çalışılan bölgeye ve çekilen yağ miktarına göre hasta 1 gecelik hastanede yatırılabilir veya aynı gün içerisinde taburcu edilebilir.

Vaser Liposuction fiyatları ile birlikte eğer farklı estetik ameliyatlar yapılacaksa bu durumda fiyat artış gösterir. Meme protezi olmaksızın ekstra dolgunluk tercih edilen memelerde dikleştirme için kullanılabilmektedir. Yüz bölgesinde de Vaser Liposuction ile alınan yağlar dolgu malzemesi olarak kullanılır. Bu aşamada sinir ve damar yapılarına zarar verilmez ve tüm gövdede şekillendirme yapabilirsiniz.

Vaser Liposuction yaptıranların yorumları ile yaptıran kişilerin büyük bir kısmı istediği görüntüye kavuşmaktadır. Vaser Liposuction ameliyatları meme büyütme, meme küçültme, dikleştirme, karın germe gibi diğer estetik ameliyatlar ile kombine edildiği zaman oldukça fazla sevilen ve memnun kalınan bir işlemdir. Bununla birlikte bu işlemin yapılacak olan kliniği ve doktorun tecrübesi de oldukça önemli konumda.